پیشتازتک پلاسعلم و دانش

یوفوها در تعقیب خلبان‌های نیروی دریایی آمریکا

فیلم سینمایی سرخ پوست

بر اساس تازه‌ترین گزارش روزنامه نیویورک تایمز، در سال‌های 2014 و 2015 دسته یوفوها خلبان‌های باتجربه و دوره‌دیده نیروی دریایی آمریکا را در پروازهای آموزشی تعقیب می‌کرده‌اند.

اظهارات ستوان دنی اکوین درباره یوفوها

یکی از این خلبان‌ها به نام ستوان دنی اکوین (Danny Accoin) در مستند می‌گوید که ظاهرا دسته یوفوها از وجود هواپیماها باخبر بودند چراکه آن‌ها مدام به دور تجهیزات ارتش پرواز می‌کردند. اکوین اظهار کرده که با ظاهر شدن یک سیگنال راداری برای اولین، امکان اشتباهی بودن سیگنال وجود دارد، اما وقتی‌که سنسورهای مختلف یک شی ناشناس واحد را ردیابی می‌کنند و مانند کلیپ‌ها، تصویری از آن شی ثبت می‌شود، دیگر رد کردن وجود آن یوفو غیرممکن است.

گزارشی از روزنامه نیویورک تایمز درباره یوفوها

روزنامه نیویورک تایمز در 26 ماه می گزارشی را در مورد همراهی دسته یوفوها در پروازهای تمرینی ارتش آمریکا انتشار داد. بر اساس این گزارش، گفته شده که در بین سال‌های 2014 و 2015 خلبان‌های باتجربه نیرو دریایی این کشور که مشغول انجام پروازهای تمرینی برای بالا بردن توان رزمی خود بودند، توسط دسته یوفوها یا همان اشیا ناشناس پرنده تعقیب می‌شده‌اند.

چگونگی دیده شدن یوفوها

این اشیا ناشناس در خلال پرواز بر روی رادارها و جلوی دوربین‌ها ظاهر می‌شدند و در ارتفاع تقریبی 9 کیلومتری، بدون وسیله و تجهیزات خاصی برای پرواز، با سرعت مافوق صوت حرکت می‌کردند. ناو هواپیمابر تئودور روزولت که در سال‌های 2014 و 2015 جت‌های جنگنده نیروی دریایی را برای پروازهای تمرینی در ساحل جنوب شرقی آمریکا حمل می‌کرد،‌ میزبان خلبان‌هایی بود که شش نفر از آن‌ها در مصاحبه با نیویورک تایمز وجود دسته یوفوها را در پروازها تایید کردند. البته هیچ کدام از این خلبان‌ها اجسام عجیب و مرموز دیده‌شده را به حیات فرازمینی و موجودات فضایی نسبت نداده‌اند.

مستند Unidentified: Inside America’s UFO Investigation”

در مستند جدیدی به نام “Unidentified: Inside America’s UFO Investigation” که در 31 می از شبکه هیستوری پخش شد، دو نفر از این خلبان‌ها در مورد برخورد غیرقابل‌باور خود با این اشیا ناشناس پرنده صحبت می‌کنند. در این مستند دو کلیپ مربوط به این برخوردها پخش می‌شود و بر اساس صحبت‌های خلبان‌ها،‌ یوفوهای دیده‌شده در کلیپ‌ها هیچ بال و دمی ندارند و حتی حرارت و نور ناشی از احتراق موتور نیز در اطراف آن‌ها دیده نمی‌شود.

اکوین می‌گوید که در فاصله چند روز، دو بار با دسته یوفوها برخورد داشته و با اینکه رادار، دوربین مادون قرمز و سنسورهای جت او این اشیا را ردیابی کرده بودند،‌ دوربین کلاه پرواز او تصویر هیچ جسم غیرعادی را ثبت نکرده است.

اظهارات ستوان رایان گریوز درباره یوفوها

ستوان رایان گریوز (Ryan Graves)، یکی دیگر از خلبان‌های نیروی دریایی که در پرواز با F-18 تخصص دارد می‌گوید که دسته یوفوها او و تیمش را ماه‌ها تعقیب می‌کردند و در ماه مارس 2015 هم که ناو تئودور روزولت به خاورمیانه رفته بود، این اشیا ناشناس پرنده مجددا ظاهر شدند.

نظریه کریستوفر ملون درباره یوفوها

طبق گزارش نیویورک تایمز، خلبان‌های نیروی دریایی که بخشی از این ماجرا بودند، تصور می‌کردند که یوفوها به برنامه‌های سری پهپادهای ارتش ارتباط دارند و احتمالا تکنولوژی ناشناخته‌ای در آن‌ها به کار رفته است. کریستوفر ملون (Christopher Mellon)، یکی از کارکنان سابق وزارت دفاع در این رابطه به شبکه هیستوری گفته که ستوان گریوز و همکارانش به علت بیشتر شدن نگرانی‌ها در مورد خطرات مربوط به اشیا ناشناس پرنده، تصمیم گرفته‌اند که اطلاعات مربوط به برخورد با یوفوها را فاش کنند.

اقدامات موردنیاز در هنگام برخورد با شی ناشناس پرنده

گفته شده که به دنبال اتفاقات سال 2015 ارتش آمریکا پروتکلی را در مورد شرایط و اقدامات موردنیاز در هنگام برخورد با شی ناشناس پرنده تهیه کرده اند و این دستورالعمل رسمی در اوایل سال جاری به‌روز شده است. البته اطلاعات مورد نظر در طبقه‌بندی سری هستند و در اختیار عموم مردم قرار نمی‌گیرند.

برچسب ها
نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
بستن
بستن