پیشتازتک پلاسسلامت و پزشکی

رعایت بهداشت روزانه پوستهای چرب

فیلم سینمایی سرخ پوست

پوست های چرب ، پوستهایی هستند که به آسانی در معرض هجوم میکروب های گوناگون قرار می گیرد به همین علت دچار جوش های گوناگون و یا برآمدگی های مختلف می شوند و ضخیم و خشن به نظر می رسد اما ناگفته نماند که این نوع پوست ها معمولا دیرتر چروک می شوند.

انواع پوست عبارتند از :

  • پوست طبیعی
  • پوست چرب
  • پوست خشک
  • پوست مختلط

خصوصیات پوست طبیعی

پوست طبیعی ما بین پوست چرب و خشک قرار دارد . می دانیم که پوست های خشک ، ظریف هستند . روپوست در همه جا نازک است و ترشح مواد چربی کافی نیست و چربی خود پوست هم کم است و این حالت با یک زود شکنی مویرگی همراه است و این مویرگها به سادگی گشاد می شوند و تولید تلانژکتازی میکنند و چنین پوستی زود شکن است و قابلیت تحریک زیادی دارد.

خصوصیات پوست چرب

پوست چرب برعکس ، کلفت و دارای منافذ گشاد می باشد، غده های چربی آن پرترشح و حجیم و طبقه شاخی رو پوست افزایش می یابد. خواه مابین منافذ یا در خود منافذ ترشح مایع چربی زیاد می باشد به پوست منظره براقی می دهد. این پوست ها برخلاف پوست های سابق بسیار مقاوم هستند.


تمیز کردن پوست چرب :

باید با نیرو پوست چرب پاکیزه شود زیرا آلودگی ها به زودی به آن می چسبد و به این پوست آب و صابون می سازد. صابون های اسید را برای این پوست پیشنهاد می کنیم، اگر پوست زیاد چرب باشد صبح و شب و اگر کم چرب باشد شب آن را با آب و صابون اسید شستشو دهید. اگر چربی باز زیاد بود با محلول های چربی بر که خاصیت قلیائی نداشته باشند آن را تمیز کنید.

از چه موادی برای تمیز کردن پوست چرب استفاده کنیم:

به این پوستها لوسیون های گوگردی می سازند ولی چون ممکن است سرخی، خارش پدید آورند از این رو درست باید به کار روند.هنگامی که لوسیون های رنگ بر چربی را زیاد کرد باید صابون های گوگردی یا اسید ی استفاده کرد.
این دستورها برای پوستهائی است که شوره آنها زیاد نباشد و اگر بسیار بود از راه داخل هم باید آنها درمان شوند.


نگهداری پوست چرب :

کرم هائی که برای پوست چرب استفاده می شوند نباید مواد چرب داشته باشند. بیشتر کرم هائی که استئارات گوگرد دارند مفیدند و این کرم ها ممکن است پایه های اولیه درمان پوست چرب قرار بگیرند. به تازگی کرم هائی که ریشه آنها ماوراء مخمر است پیشنهاد شده است.
به پوست های چرب باید پودر افزود و به بعضی پودر برنج. تنها برخی دیگر باید مواد دیگری هم داشته باشند. پودری که روی کرم چرب زده شود تکه تکه روی پوست بهم می چسبد و نازیبا می شود. پودر گوگرد و ابریشم هم نگهدارنده و هم درمان کننده است. شبها روی پوست چیزی قرار ندهید.

منبع
راستینه
برچسب ها
نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
بستن
بستن