پیشتازتک پلاسگردشگری

شهر جهانی برزیل؛ریودوژانیرو

فیلم سینمایی سرخ پوست

از میان سرزمین های زیبای جهان، دومین شهر مهم کشور برزیل، یعنی ریو دو ژانیرو را برای گشت و گذار انتخاب کرده ایم؛ می خواهیم تجربه ای مجازی از سفر به ریو دوژانیرو را برای خود رقم بزنیم و اینگونه بیشتر از این شهر زیبا و تماشایی بدانیم.

مروری بر تعدادی از جاذبه های ریو دو ژانیرو خواهیم داشت، نگاهی از بالا به شهر داریم و محو تماشای چشم انداز منحصر به فرد این جا می شویم. برای گشت و گذار در شهر ریو دو ژانیرو با ما همراه شوید.

.embed-container { position: relative; padding-bottom: 56.25%; height: 0; overflow: hidden; max-width: 100%; } .embed-container iframe, .embed-container object, .embed-container embed { position: absolute; top: 0; left: 0; width: 100%; height: 100%; }

ریو دو ژانیرو (Rio de Janeiro) یا به اختصار ریو، شهری ست در کرانه های جنوب غربی برزیل با اقیانوس اطلس جنوبی. از مهم ترین دیدنی های این شهر هم، همین سواحلی هستند که چشم انداز اقیانوس اطلس را پیش روی گردشگران و مردم شهر می گذارند.

ریو، سه ساحل بسیار مشهور دارد به نام های کُپاکابانا، ایپانما و لِبلان که به عنوان به بهشت موج سواران از آن ها یاد می شود. علاوه بر سواحل، بخشی از این شهر که به عنوان میراث جهانی یونسکو به ثبت رسیده هم در شهرت آن تاثیر به سزایی داشته است.


همچنین جاذبه های نمادین ریو دو ژانیرو مانند تندیس مسیح منجی (Cristo Redentor) هم که در بیشتر تصاویر این شهر به چشم می خورند و در این ویدیو نیز دیده می شوند به این شهر هویت بخشیده اند.

بد نیست بدانید مجسمه مسیح با ۳۹٫۶ متر بلندی در سال ۱۹۲۶، در ارتفاع ۷۱۰ متری نوک کوه کورکووادو (Corcovado) ساخته شد. در این مجسمه، مسیح را به صورت ایستاده و با دستانی باز به نمایش گذاشته اند با این مفهوم که عیسی مسیح دستان خود را کاملا باز کرده‌ و حاضر به پذیرش همه انسان ها در آغوشش است.


یکی دیگر از جاذبه های نمادین و مهم شهر ریو هم کوه شوگرلوف (Sugarloaf Mountain) است که شمایل یک کله قند را دارد و از هر جای شهر به خوبی دیده می شود. قله این کوه به خاطر منظره زیبایی که از شهر به نمایش می گذارد و تله کابینی که بر رویش قرار دارد بسیار محبوب و مشهور است

منبع
کارناوال
برچسب ها
نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
بستن
بستن