آموزشآموزش تلفن همراه / تبلت

ترفندهای Siri که شاید اطلاعاتی از آن نداشتید!

فیلم سینمایی سرخ پوست

وقتی به Siri فکر میکنید شاید پرسیدن سوال،گرفتن تماس و اس ام اس و گفتن جک تنها کارهایی باشد که به ذهنتان برسد.در این پست قصد داریم ترفندهای Siri را مطرح کنیم که شاید قبلا نمیدانستید و اینها فقط بخشی از امکانات بی شمار سیری هستند!

ترفندهای Siri

۱.پیدا کردن دستگاه اپل شما

شما می توانید برای این کار از icloud هم کمک بگیرید اما شاید برایتان خسته کننده باشد که به حسابتان در آیکلود وارد شوید و روی مپ به دنبال دستگاه گم شده اتان بگردید اما راه ساده تری هم هست و شما میتوانید با کمک دستگاه دیگری که که به حساب آیکلودتان متصل است دستگاه خود را بیابید.

برای این کار فقط کافیست جمله “Ping my watch” یا “Find my iPhone.” را امتحان کنید تا سیری صدایی را از دستگاه گمشده تان که در نزدیکی تان است پخش کند.

مثلا در خانه هستید و آیفون خود را پیدا نمیکنید به راحتی با گفتن “?Hey Siri, where’s my phone” به هوم پاد خود، محل تلفنتان را با صدایی که پخش می شود پیدا کنید

ترفند های Siri

۲.بازیابی پسورد ها

گاهی اوقات پیش می آید که شما در سافاری تلاش می کنید به اکانت خود در وب سایتی وارد شوید اما رمز آن اکانت را به یاد ندارید.در اینجاست که سیری میتواند کمک کند!

بعد از ios 12 و macOS 10.14 Mojave این کار بسیار آسان شده و شما میتوانید به راحتی رمز فراموش شده اکانت خود را از سیری بخواهید.

برای مثال :“What’s my Dropbox password,” یا “What’s my Netflix password,” یا برای مشاهده لیست پسورد های ذخیره شده از “Show my passwords” استفاده کنید

البته شاید فکر کنید که این قابلیت خطرناک است اما نگران نباشید، برای استفاده از آن بعد باید از رمز عبورتان در مک یا اثر انگشت و فیس ای دی در آیفون را وارد کنید.

(این پسورد ها شامل پسورد WIFI نمی شود)

۳.باز کردن یک برنامه یا بازی

یکی دیگر از ترفندهای Siri به سادگی و تنها با گفتن جمله “Open اسم برنامه,” برنامه مورد نظرتان را اجرا کنید و یا در اپ استور بدنبال آن بگردید (برای مثال در اپ استور بدنبال بازی کودکانه برای فرزندتان هستید که با گفتن “Show me kids’ games” لیستی از آنها برایتان نمایش داده می شود)

۴.تنظیم تایمر

با Siri میتوانید با گفتن “Set timer زمان مورد نظرتان.” به Siri تایمر تنظیم کنید (مثلا “Set timer 25 minutes”) همچنین برای چک کردن تایمر از “Check timer” یا برای توقف تایمر از “Stop timer” استفاده کنید.

ترفند های Siri

۵.تنظیم هشدار

حتما شما هم در مواقعی از آلارم گوشی خود استفاده می کنید Siri می‌تواند کاربرانش را در این زمینه یاری کند و تنها کافی است جمله‌ای مثل “Wake me up tomorrow at 6 PM” به‌معنای “فردا مرا ساعت ۶ بیدار کند” آلارم تنظیم کنید. حتی اگر برای آنها نام بگذارید خاموش یا روشن کردن آنها راحت خواهد بود

مثلا بگویید “Set School Day alarm for 6:45 AM” کافی است در روز های بعد فقط از عبارت “Turn on School Day alarm” یا “Turn off School Day alarm” برای روشن یا خاموش کردن آن استفاده کنید.

۶.سکه پرتاب کن یا تاس بنداز

بله درست دیدید! شما با کمک Siri میتوانید سکه پرتاب کنید یا تاس بیاندازید (با جمله “Siri flip a coin” برای پرتاب سکه یا “Siri roll dice” برای انداختن تاس)

ترفند های Siri

۷.عبارات را ترجمه کنید

سیری همچنین میتواند عبارات انگلیسی را به زبان های عربی، پرتغالی برزیل، فرانسوی، آلمانی، ایتالیایی، ژاپنی، ماندارین چینی، روسی یا اسپانیایی ترجمه کند.

برای مثال (“Translate where is the nearest bathroom in French”)

ترفند های Siri

۸.نگاهی به کلمات

شاید در حال فراگیری زبان هستید و گاهی نیاز به اسپل یا تلفظ کلمات دارید که در این مورد هم Siri به کمک شما می آید.

مثال( “?How do you spell rhythm” یا “Define flibbertigibbet”)

ترفند های Siri

۹.پیدا کردن خانواده یا دوستان

اما یکی دیگر از ترفندهای Siri اما شما با استفاده از قابلیت Find My Friends میتوانید محل دوستان یا خانواده خود را با کمک سیری ببینید کافیست سیری را باز کنید و از آن بخواهید (نمونه: “Where are my friends?” ، “Find my nearest friends,” ، “Where’s Graham?” ، “Let me know when Dave gets to work.” ) البته برای استفاده از این ویژگی باید Find My Friends شما و دوستتان فعال باشد و دسترسی های لازم را داشته باشید.

۱۰.عکس هایتان را پیدا کنید

حتما برایتان پیش آمده که بدنبال عکسی هستید که در تاریخ خاصی گرفته اید ،عکسهای مورد علاقه اتان (که با نماد قلب در گالری مشخص کرده اید) یا بدنبال عکس شخص خاصی هستید و یا حتی فراتر از آن بدنبال عکسی که خودتان با فردی دیگر گرفته اید می گردید!

مثلا برای پیدا کردن طبق تاریخ: “Show photos from February 27,”

نمایش عکس های مورد علاقه:“Show me my favorite photos”

عکس های شخص خاص : “Show me pictures of David.” (سیری با کمک عکسهایی که شما برای مخاطبین خود تعریف کرده اید بر روی عکس های گوشی شما برچسب گذاری میکند و آنها را شناسایی میکند)

ترفند های Siri

دیگر کاربرد ها ….

با کمک این دستیار صوتی کارهای بسیاری را میتوانید انجام دهید که در اینجا فقط به بخش کوچکی از آنها اشاره شد برای مثال تغییر نور صفحه،خاموش و روشن کردن فلاش،گرفتن عکس یا سلفی،حل برخی مسائل ریاضی،پخش موسیقی،ارسال و اشتراک گذاری متن در شبکه های اجتمایی،ارسال پیام بدون نیاز به تایپ کردن،تبدیل واحد ها،کنترل خانه هوشمند ، پرسیدن سوالات مختلف (از آب و هوا گرفته تا اطلاعات عمومی و تاریخ پخش فیلم ها و….) و…. که متاسفانه در ایران قادر به استفاده از بعضی کاربرد های مفید دیگر مانند درخواست یا ارسال پول (توسط پی پال و…) ، گوش دادن به اخبار و رادیو و … نیستیم

منبع
ایکلاریفاید
برچسب ها
نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
بستن
بستن