اخبار موبایلتکنولوژیموبایل

اسکرین شات‌هایی مربوط به سیستم عامل موبایل هواوی مشاهده شد

فیلم سینمایی سرخ پوست

به تازگی اسکرین شات‌هایی همراه با یک پتنت به ثبت رسیده توسط هواوی مشاهده شده است.

گفته می‌شود این اسکرین شات‌ها به اولین سیستم عامل موبایل هواوی تعلق دارد. پلتفرم نرم افزاری هواوی HongMengOS و ArkOS نام خواهد داشت.

تلاش شبانه روزی هواوی به منظور توسعه پلتفرم موبایل اختصاصی خود بر هیچکس پوشیده نیست. هر چه اولین سیستم عامل آن زودتر آماده بهره‌برداری شود، بخش موبایل هواوی کمتر آسیب خواهد دید. پلتفرم موبایل هواوی در کشور چین با نام HongMengOS و در دیگر کشورهای دنیا با نام ArkOS شناخته خواهد شد. هواوی تا امروز دو نام تجاری یاد شده را در اداره مالکیت معنوی چین و اروپا به ثبت رسانده است.

جزئیاتی درباره سیستم عامل موبایل هواوی

گزارش‌های اخیر نشان می‌دهند هواوی، پتنت مربوط به یک رابط کاربری مخصوص گوشی های هوشمند را با نام‌های Huawei ArkOS ،Ark و Huawei Ark در دفتر ثبت اختراعات و علامت تجاری آلمان به ثبت رسانده است.

این اتفاق طی سومین ماه سال جاری میلادی (سه ماه پیش) رخ داد. همراه با اسناد مربوط به این پتنت، اسکرین شات‌هایی نیز وجود داشت. با این حال، هنوز مشخص نیست آیا اسکرین شات‌های فاش شده دقیقا به سیستم عامل موبایل هواوی تعلق دارند یا خیر.
در یکی از اسکرین شات‌ها، عبارت “Android Green Alliance” دیده می‌شود.

بر اساس آن می‌توان دریافت سیستم عامل موبایل هواوی از اپلیکیشن‌های اندرویدی پشتیبانی می‌کند. گفتنی است Android Green Alliance به صورت مشترک توسط هواوی، علی بابا، Tencent و Netease عرضه شده است. هدف از آن، ایجاد یک اکوسیستم نرم افزاری ایمن، قابل اعتماد و سالم بوده است. طی مدت زمان اخیر شرکت‌های بیشتری تمایل خود به منظور پیوستن به جمع Android Green Alliance را اعلام کرده‌اند.

گفتنی است مدت‌ها قبل از تحریم هواوی اعلام شده بود سیستم عامل موبایل هواوی با گوشی های هوشمند، سیستم‌های کامپیوتری لپ تاپ و دسکتاپ، تبلت‌ها، ساعت‌های هوشمند و بسیاری دیگر از گجت‌های الکترونیکی منطبق خواهد بود.


متاسفانه درباره سیستم عامل موبایل هواوی اطلاعات چندان زیاد و دقیقی در دسترس نیست، به طوری که حتی بر سر نام آن نیز اختلاف‌هایی وجود دارد. به عنوان نمونه، بر اساس یکی از گزارش‌های Global Times، اسم سیستم عامل موبایل هواوی در کشور چین HongMengOS و در دیگر کشورهای دنیا OakOS خواهد بود. در این گزارش آمده هواوی به شدت درگیر توسعه این پلتفرم نرم افزاری بوده و در تلاش است تا آن را در شهریور یا مهر سال جاری به منظور استفاده عرضه کند.


از آن سو گوگل اعلام کرده سیستم عامل موبایل هواوی برای امنیت ملی آمریکا خطرناک خواهد بود.

این شرکت عقیده دارد دو شاخه شدن دنیای اندروید به نفع هیچکس نیست و سیستم عامل موبایل هواوی به خاطر داشتن رخنه‌های امنیتی متعدد، صدها میلیون کاربر را به دردسر خواهد انداخت.

منبع
گجت نیوز
برچسب ها
نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
بستن
بستن