پیشتازتک پلاسگردشگری

گشت و گذار در برج میلاد تهران

فیلم سینمایی سرخ پوست

امروز گشت و گذارمان را در ایران ادامه می دهیم؛ به سراغ ویدیویی از برج میلاد تهران می رویم و با تماشای آن، گشتی مجازی در بلندترین سازه ایران می زنیم.

داخل برج میلاد را با یکدیگر به تماشا می نشینیم و بیشتر با فضای این مجموعه آشنا می شویم. اما پیش از این ها، خالی از لطف نیست که یک معرفی اجمالی از برج میلاد داشته باشیم.

.embed-container { position: relative; padding-bottom: 56.25%; height: 0; overflow: hidden; max-width: 100%; } .embed-container iframe, .embed-container object, .embed-container embed { position: absolute; top: 0; left: 0; width: 100%; height: 100%; }

برج میلاد سازه ای با ارتفاع 435 متر است که پیشنهاد ساختش در سال ۱۳۷۰ مطرح شد و در دی ماه ۱۳۷۶ کلنگ ساخت آن را به زمین زدند. ساخت این سازه 11 سال به طول انجامید و در نهایت در تاریخ ۱۶ مهر ۱۳۸۷ با شعار ” آسمان نزدیک است ” افتتاح شد. در حال حاضر این برج افتخاراتی همچون بلندترین برج ایران، ششمین برج بلند مخابراتی دنیا، بیستمین سازه بلند نامتکی (سازه هایی بدون نگه دارنده ای مثل سیم و دکل) و … را از آن خود دارد.

علاوه بر تمامی این افتخارات، برج میلاد، به خاطر جلوه تماشایی که به شهر داده مورد توجه مردم تهران و مسافران پایتخت قرار گرفته است.


کمتر کسی می تواند به سادگی جلوه زیبای این سازه را در میان شهر نادیده بگیرد؛ به ویژه چشم انداز این برج در شب هنگام که به اوج خود می رسد. البته باید ذکر کنیم که تنها نمای بیرونی و ویژگی های فنی و مهندسی نیست که باعث محبوبیت برج میلاد شده اند؛ در این برج و محوطه اطرافش فرصت های زیادی برای خوشگذرانی وجود دارد که پاسخگوی تمام سلیقه هاست.

این جا میزبان جشنواره های متنوعی ست و هر ساله، رویدادهای مهمی در آن برگزار می شود. همچنین رستوران ها و کافه های برج میلاد هم از جذابیت های این مجموعه به حساب می آیند. تفریحاتی همچون زیپ لاین و عبور از پل معلق هم چاشنی هیجان را به این مجموعه می افزایند.

منبع
کارناوال
برچسب ها
نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
بستن
بستن