پیشتازتک پلاسمالی و اقتصادی

تصاحب شرکت فناوری خودروی خودران Drive.ai توسط اپل

فیلم سینمایی سرخ پوست

اپل در حال مذاکره با شرکت فناوری خودروی خودران Drive.ai است تا بتواند با تصاحب شرکت از ۱۰۰ نفر مهندس و نیروی متخصص شرکت نیز در پیشرفت پروژه‌های خود استفاده کند.

پروژه جدید شرکت اپل

اپل قصد دارد شرکت فناوری خودروی خودران Drive.ai را به‌همراه مهندسان و سایر کارمندان برترش تصاحب کند. کوپرتینویی‌ها به‌دنبال تصاحب مالکیت معنوی این شرکت درکنار مالکیت تجاری آن می باشد.

آخرین گزارش‌ از معامله شرکت اپل

در آخرین گزارش‌ منتشرشده در این مورد، اپل هنوز معامله‌ی قطعی شرکت فناوری را تأیید نکرده است، اما مذاکرات بین دو طرف درجریان است. سخنگوی اپل اعلام کرد که این شرکت به حدس ها و اظهارنظرهایی که در مورد این معامله مطرح می‌شود، پاسخی نمی دهد.


درباره شرکت Drive.ai

Drive.ai در سال ۲۰۱۵ توسط دانشجویان کارشناسی ارشد آزمایشگاه هوش مصنوعی دانشگاه استنفورد در مانتین ویو کالیفرنیا کار خود راشروع کرد و در سال ۲۰۱۸ نیز برنامه‌های آزمایشی برای تست خودروهای خودران در تگزاس آغاز کرد.

در گزارش‌ منتشرشده‌ای در وب‌سایت این شرکت آمده است:

Drive.ai از سیستم‌های مبتنی بر هوش مصنوعی به‌عنوان راهکاری برای توسعه‌ی خودروهای خودران استفاده می‌‌کند تا بتواند وضعیت حرکت کردن خودرو را ارتقا بخشد.

میزان جذب سرمایه توسط شرکت Drive.ai

براساس گزارش منتشرشده، شرکت Drive.ai موفق به جذب سرمایه‌ی ۷۷ میلیون دلاری ازطریق سرمایه گذارانی مانند New Enterprise Associates و انویدیا شد. شرکت انویدیا نقش مهمی در توسعه‌ی سخت‌افزار سیستم‌های مبتنی بر هوش مصنوعی دارند. به‌نظر می‌رسد که میزان جذب سرمایه‌ به‌اندازه‌ای نبوده تا Drive.ai بتواند به‌عنوان شرکتی مستقل فعالیت کند.

آینده همکاری اپل و شرکت  Drive.ai

اگر مذاکرات اپل و Drive.ai به نتیجه برسد، کوپرتینویی‌ها در حوزه‌ی فناوری‌های مربوط‌به خودروهای خودران می‌توانند تعداد زیادی مهندس متخصص دراختیار داشته باشند. براساس گزارش انتشار یافته از سوی وب‌سایت Drive.ai، بیش از ۱۰۰ مهندس متخصص در زمینه‌ی توسعه‌ی خودروهای خودران و به‌خصوص شبکه‌های عصبی در این شرکت مشغول به فعالیت هستند.

پروژه‌ی خودروهای خودران اپل

پروژه‌ی خودروهای خودران اپل در سیلیکون‌ولی ابتدا پروژه‌ای محرمانه بود که اکنون اطلاعات گوناگونی در مورد آن به‌اشتراک گذاشته شده است. این پروژه ابتدا تحت عنوان پروژه‌ی تایتان کار خود را شروع کرد. در اواخر سال ۲۰۱۶ میلادی اپل استراتژی خود را تغییر داد. همان زمان گفته شد که پروژه تایتان اپل، تکنولوژی خودروی خودران را هدف قرار داده است.

پروژه تایتان

اپل همچنان روی پروژه‌ی تایتان فعالیت دارد و از ماه آوریل در جاده‌های کالیفرنیا بیش از ۶۹ خودروی خودران به‌صورت آزمایشی تست شده‌اند.کوپرتینویی‌ها به فعالیت خود در این زمینه ادامه می‌دهند و پیش‌از این نیز گفته شد که مایکل شوکوش سرپرست بخش موتورهای الکتریکی تسلا به استخدام اپل درآمده است.

منبع
زومیت
برچسب ها
نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
بستن
بستن