پیشتازتک پلاسمالی و اقتصادی

Infineon شرکت نیمه هادی Cypress را به قیمت۱۰ میلیارد دلار تصاحب کرد

فیلم سینمایی سرخ پوست

شرکت آلمانی اینفینئون، در معامله‌ای به ارزش ۱۰ میلیارد دلار شرکت تولیدکننده نیمه‌هادی Cypress را تصاحب کرد.

شرکت آلمانی اینفوئن

شرکت آلمانی تولیدکننده‌ی تجهیزات الکترونیکی و نیمه‌هادی اینفینئون، در قراردادی به ارزش ۱۰ میلیارد دلار شرکت سازنده‌ی نیمه هادی Cypress را تصاحب کرد.اینفوئن تا اتمام معامله علاوه‌بر ادامه دادن به پرداخت سود سهام شرکت Cypress، مبلغ ۲۳.۸۵ دلار نیز به ازای هر سهم به‌صورت نقدی (شامل ۱۰ میلیارد دلار ارزش سرمایه‌گذاری با احتساب بدهی‌ها) پرداخت می‌کند.

معامله‌ی دو شرکت تاییدکننده‌ی وضعیت رکود در بازار نیمه‌هادی است؛ رکودی که بیشتر شرکت‌های نیمه‌هادی در سیلیکون‌ولی از Altera تا NXP درگیر آن بوده‌اند. 

درباره شرکت نیمه‌هادی Cypress

شرکت نیمه‌هادی Cypress در سال ۱۹۸۲ توسط تی.جی. راجرز، دانشمند و کارآفرین فعال در حوزه‌ی صنعت تراشه‌ها بنا شد. راجرز نقش مهمی در رشد شرکت Cypress به‌عنوان تولیدکننده انواع حافظه، حسگر و تراشه‌های اینترنت اشیا داشته است. راجرز خیلی زود متوجه ارزش توسعه‌ی سلول‌های خورشیدی سیلیکونی شد و با همین نگاه در سال ۲۰۰۲ در شرکت SunPower سرمایه‌گذاری کرد و بعدها نیز در سال ۲۰۰۵ عرضه‌ی سهام این شرکت را عمومی کرد. Cypress سود خوبی ازطریق این معامله به‌دست آورد.

نقش راجرز در شرکت نیمه‌هادی Cypress

نقش راجرز در شرکت نیمه‌هادی Cypress فراتر از یک بنیانگذار بود. وی معتقد بود داشت یک مرد واقعی باید کارخانه‌‌ی تولید میکرو چیپ داشته باشد و به‌همین دلیل به‌عنوان فردی جاه‌طلب و البته باهوش و آزادی‌‌خواه شناخته می‌شد. باوجودی که راجرز در شرکت‌های دیگری در زمینه‌ی تولید ویفر و تراشه‌ همکاری‌هایی داشت، اما اعتقاد داشت باید کارخانه‌‌ای در زمینه نیمه‌هادی برای خودش داشته باشد و مسیر موفقیت را در شرکت خودش بپیماید. اما ظاهرا به‌نظر می‌رسد دیدگاه‌های راجرز در عمل درست از آب درنیامد. گفتنی است هزاران کارمند در کارخانه‌ی راجرز فعالیت می‌کنند.

پایان فعالیت راجرز در صنعت ساخت نیمه‌هادی

راجرز در سال ۲۰۱۶ به پایان فعالیت خود در صنعت ساخت نیمه‌هادی رسید و فقط به‌عنوان یک سهام‌دار فعال در Cypress فعالیت داشت. یکی از اهداف شخصی راجرز این بود که باغ او در کوه‌های سانتاکروز، تبدیل به بهترین باغ جهان شود. به‌همین دلیل باغ را به انواع تجهیزات اینترنت اشیا مجهز کرده بود و گاهی با شوخی و خنده می‌گفت از کارگران شرکت نیمه‌هادی Cypress به‌صورت داوطلبانه برای برداشت محصولات باغ کمک خواهد گرفت.

سخت گیر ترین مدیر سیلیکون

راجرز در دهه‌های ۱۹۸۰ و ۱۹۹۰ به‌عنوان یکی از سخت‌گیرترین مدیران سیلیکون‌ولی شناخته شده بود. وی همیشه از کارمندان خود می‌خواست تا مسئولیت‌های خود را بطور صحیح به‌انجام برسانند. راجرز بر این باور بود که شرکت‌ها باید اهداف بزرگی را  دنبال کنند تا به نتایج بزرگی دست پیدا کنند.

انتظار می‌رود تا پایان سال ۲۰۱۹ یا اوایل سال ۲۰۲۰، معاملات دو شرکت مراحل اداری خود را طی کند و به پایان برسد. 


منبع
زومیت
برچسب ها
نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
بستن
بستن