پیشتازتک پلاسگردشگری

کوه های آلپ اتریش و بالون سواری

فیلم سینمایی سرخ پوست

در این ویدیو به تماشای بالون سواری در کوه های آلپ اتریش می نشینیم و به کمک این کلیپ از بالون سواری، خودمان را در طبیعت کوه های آلپ تصور می کنیم؛ جایی که هیجان به اوج خود می رسد و گویی پایانی برای مناظر تماشایی وجود ندارد.

ترکیب کوهستان های سفیدپوش آلپ و رنگ های متنوع بالون ها حال خوشی به سفرمان می دهد و یک چشم انداز فراموش نشدنی را برای مان رقم می زند. گاهی بالون ها در میان ابرها پنهان می شوند و فقط رنگ سفید برف ها و ابرها و خاکستری کوه ها جلوه گری می کند؛ گاهی هم پرواز بالون های زرد و قرمز بر فراز درختان کاج ما را سرگرم خود می کند.


رشته‌کوهی در مرکز اروپاست که در بخش‌هایی از کشورهای  ایتالیا,  فرانسه,  اتریش,  آلمان,  سوئیس,  اسلوونی و  لیختن‌اشتاین قرار گرفته‌است.

بلندترین چکاد (قلهٔ) این رشته کوه مون بلان است که با بلندای ۴۸۱۰ متر در میان کشورهای فرانسه، ایتالیا و سوئیس جای گرفته‌است.

دیگر چکادهای بلند این رشته کوه اینهایند:

  1. مونته روزا با بلندای ۴۶۳۳ متر میان دو کشور سوئیس و ایتالیا
  2. وایسهورن (شاخ سپید) با بلندای ۴۵۰۶ متر در سوئیس

رشته کوه‌هایی را هم در زلاند نو و استرالیا به نام آلپ خوانده‌اند، در زلاندنو آلپ جنوبی و در استرالیا رشته کوه آلپ استرالیا. نام آلبانیا نیز از آلپ ریشه گرفته. لغت آلپ در زبانهای اروپایی گاه به عنوان مترادف برای کوه استفاده می‌شود و به همین دلیل آلبانیای قفقاز (منطقه کوهستانی) نیز در اصل آلپانیا… بوده.

همچنین کشیدگی این رشته کوه در کناره دریای آدریاتیک را رشته کوه آلپ دیناری می‌خوانند.


اما برای گشت و گذارمان کدام گوشه از این رشته کوه های پهناور را برگزیده ایم؟

کوه های داخشتاین (Dachstein Mountains) مقصد سفرمان هستن که بخشی از آلپ های سنگ آهکی شمالی (Northern Limestone Alps) شمرده می شوند و ارتفاع شان از سطح دریا به حدود حدود 2,995 متر می رسد.

بالون سوارها سفرشان را از منطقه مسکونی گوسو (Gosau) آغاز می کنند و این گشت و گذار را در شهر فیلاخ (Villach) در استان کرنتن (Carinthia) به پایان می رساند. به نظر ساده می آید، اما نباید فراموش کنیم که این بالون سوارها باید از روی کوه های تیز و سر به فلک کشیده آلپی عبور کنند.

بالون ها مسافتی در حدود 115 کیلومتر را طی می کنند و سرعت شان در بیشترین حالت ممکن 65 کیلومتر بر ساعت است. سفر این بالون های رنگارنگ ها در حدود 3 ساعت به طول می انجامد، در این میان، چشم اندازی تماشایی نصیب بالون سوارها می شود و البته هیجانی وصف نشدنی.

.embed-container { position: relative; padding-bottom: 56.25%; height: 0; overflow: hidden; max-width: 100%; } .embed-container iframe, .embed-container object, .embed-container embed { position: absolute; top: 0; left: 0; width: 100%; height: 100%; }

منبع
کارناوال
برچسب ها
نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
بستن
بستن