تکنولوژی

شرکت هوآوی قرار دادی را برای ایجاد شبکه 5G در روسیه امضا کرد

فیلم سینمایی سرخ پوست

ولادیمیر پوتین، رئیس‌جمهور روسیه، در حال حاضر میزبان شی جین پینگ، رئیس جمهوری چین می باشد که در این دیدار 70 سالگی روابط تجاری بین دو کشور را جشن می گیرند. شرکت هوآوی برای بزرگداشت این رویداد، قرار دادی را با شرکت اپراتور مخابراتی MTS در روسیه امضا کرده‌ است تا نسل آینده شبکه 5G را به عنوان نشانه‌ ای از مشارکت قوی بین دو طرف راه‌ اندازی کند.


هوآوی

این قرارداد بین گئو پینگ، مدیر اجرایی شرکت Huawei، و آلکسی کورنیا رئیس و مدیر عامل اجرایی شرکت اپراتور مخابراتیMTS  ، در مقابل هر دو رئیس ‌جمهور به امضا رسید. اگرچه ممکن است برای برخی ها، یک معامله منظم به نظر برسد، اما این اعلام همکاری بین چین و روسیه دقیقا در زمانی می باشد که ایالات‌ متحده در تلاش است فعالت های شرکت شنژن چین را در سرتاسر جهان ممنوع کند.


براساس گزارش CNN، پس از آنکه آمریکا، هوآوی را تهدیدی برای امنیت ملی کشورهای خود عنوان کردند و از استفاده تجهیزات این شرکت در شبکه مخابراتی خود خود داری کردند. به نظر می‌رسد روسیه برای اینکه حمایت خود از غول چینی دنیای فناوری را نشان دهد، تن به این قرار داد داده است. ریانووستی به نقل از گئو پینگ بیان کرده است: این واقعیت که این مراسم با حضور هر دو رئیس‌ جمهور برگزار شد، اثبات می‌کند که مشارکت فناوری های مهم برای روسیه و چین وجود دارد.  MTSدر بیانیه خود اعلام کرده است که توسعه بیشتر فناوری نسل شبکه های 5G قرار است در سال 2020 آغاز شود.

برچسب ها
نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
بستن
بستن