پیشتازتک پلاسلوازم خانگی

EPG چیست و کلید EPG بر روی کنترل تلویزیون چه کاربردی دارد ؟

فیلم سینمایی سرخ پوست

EPG چیست؟

حتما شما هم دکمه EPG رو بر روی کنترل تلویزیونتون مشاهده کردید اما شاید نمی دونید این دکمه چه استفاده ای دارد و تا حال از این دکمه استفاده نکردید. ما در این مطلب کاربرد این دکمه و چگونگی استفاده از اون رو به تفصیل برای شما شرح دادیم که امیدواریم مورد استفادتون قرار بگیره، پس در ادامه با پیشتازتِک همراه باشید.

EPG به معنی برنامه راهنمای الکترونیک

EPG فناوری جدیدی است که به عنوان راهنما برای کاربران به کار میرود و مخفف عبارت Electronic Program Guide به معنی برنامه راهنمای الکترونیک است. در واقع این فناوری جدید به عنوان کاتالوگ یا راهنمای برنامه های تلویزیونی طراحی شده است.  این راهنما به شما کمک خواهد کرد که از زمان پخش برنامه‌های مختلف اطلاع یابید. این راهنما را خود صدا و سیما تهیه می‌کند و مخاطبین آن را می‌توانند با استفاده از گیرنده‌های دیجیتال خود دریافت کنند.


نمایش فهرست برنامه‌های صدا و سیما

این وظیفه، یعنی نمایش فهرست برنامه‌های صدا و سیما، قبلاً به عهده‌ی پیام‌نما (تلتکست) بود. اما حالا با چند قدم بالاتر می‌توان از EPG به جای آن استفاده کرد. هر شبکه یا کانال تلویزیونی و رادیویی برای خود یک EPG دارد که مثلاً اگر الان روی چند شبکه‌ی تلویزیونی خاص شما نماد EPG را می‌بینید، بدین معنی است که فقط آنها دارای این ویژگی هستند. در حال حاضر، در این سامانه تعاملی این امکان وجود دارد که مخاطبان نظرهای خود را درباره برنامه ها به شبکه ها ارسال کنند. همچنین این سامانه برنامه های تحت موبایل نیز دارد .

EPG چه کاربردی دارد ؟

به وسیله ی این راهنما می توانید نام برنامه ، توضیحات برنامه، عوامل تولید برنامه ، برندگان قسمت قبل، تلفن ارتباط با برنامه، سوال پیامکی برنامه، زمان پخش برنامه ها، سامانه ی پیامکی برنامه، تلفن ارتباط با برنامه، میهمانان و کارشناسان برنامه، امکان جست و جو در برنامه ها، مجریان بخش های مختلف برنامه ، خلاصه ی برنامه های تلویزیونی و همچنین امکان جست و جو دربرنامه ها وجود دارد که در اختیار کاربرا ها قرار می گیرد.

چگونه از Electronic Program Guide استفاده کنیم ؟

برای استفاده از این راهنما شما میتوانید از دکمه ی EPG یا INFO بر روی کنترل دستگاه تلویزیون خود بهره ببرید. این راهنما به شما در تنظیم وقت خود برای تماشای برنامه ی محبوبتان کمک میکند و از آن میتوانید جهت زمانبندی ضبط برنامه ها نیز استفاده کنید.

برچسب ها
نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
بستن
بستن