پیشتازتک پلاسمالی و اقتصادی

گارتنر: افت ۲.۷ درصدی عرضه گوشی‌های هوشمند در بازارهای جهانی

فیلم سینمایی سرخ پوست

گارتنر اعلام کرد که در فصل اول ۲۰۱۹  عرضه‌ی گوشی‌های هوشمند در بازار جهانی با افت ۲.۷ درصدی مواجه بوده و اپل نیز در این مدت نسبت به بازه‌ی زمانی مشابه سال قبل ۱۰ میلیون دستگاه کمتر به فروش رسیده است.

گزارش کارتنر درباره عرضه گوشی های هوشمند در سه ماهه اول سال

براساس آخرین گزارش گارتنر، آمار عرضه‌ی گوشی‌های هوشمند در سه‌ماهه‌ی اول سال 2019 نسبت به مدت مشابه سال 2018 با افت ۲.۷ درصدی مواجه شده و آمارها نشان می‌دهد که اپل نیز در این بازه‌ی زمانی نسبت به سال قبل ۱۰ میلیون دستگاه کمتر به بازار عرضه کرده است.

آمار عرضه‌ی گوشی‌های هوشمند سامسونگ در فصل اول ۲۰۱۹

در فصل اول ۲۰۱۹، آمار عرضه‌ی گوشی‌های هوشمند سامسونگ نسبت به مدت مشبه سال 2018 درحدود ۱۰ درصد کاهش یافته است. ولی همچنان غول فناوری کره‌ای در صدر جدول تولیدکنندگان گوشی‌های هوشمند از نظر آمار عرضه‌ی دستگاه‌های خود به بازار قرار دارد.

آمار عرضه‌ی گوشی‌های هوشمند در بازار جهانی

همان‌طور که در جدول آمار عرضه‌ی گوشی‌های هوشمند در بازار جهانی مشاهده می‌کنید، هواوی در جایگاه دوم و اپل در جایگاه سوم قرار دارند. سهم بازار هواوی در فصل اول ۲۰۱۹ برابر با ۱۵.۷ درصد است که نسبت به مدت مشابه سال 2018 افزایش داشته است. البته انتظار می‌رود باتوجه به تحریم‌های تجاری آمریکا علیه هواوی، سهم بازار هواوی در فصل بعدی کاهش پیدا کند. حال باید منتظر باشیم و ببینیم در عمل آمارها چه نتایجی را نشان می‌دهند.

شرکت فصل اول ۲۰۱۹ (‌برحسب هزار) سهم بازار فصل اول ۲۰۱۹ فصل اول ۲۰۱۸ (برحسب هزار) سهم بازار فصل اول ۲۰۱۸
سامسونگ ۷۱۶۲۱.۱ ۱۹.۲ درصد ۷۸۳۶۴.۸ ۲۰.۵ درصد
هواوی ۵۸۴۳۶.۲ ۱۵.۷ درصد ۴۰۴۲۶.۷ ۱۰.۵ درصد
اپل ۴۴۵۶۸.۶ ۱۱.۹ درصد ۵۴۰۵۸.۹ ۱۴.۱ درصد
اوپو ۲۹۶۰۲.۱ ۷.۹ درصد ۲۸۱۷۳.۱ ۷.۳ درصد
ویوو ۲۷۳۶۸.۲ ۷.۳ درصد ۲۳۲۴۳.۲ ۶.۱ درصد
سایر شرکت‌ها ۱۴۱۴۰۵.۲ ۳۷.۹ درصد ۱۵۹۰۳۷.۱ ۴۱.۵ درصد
جمع کل  ۳۷۳۰۰۱.۴ ۱۰۰ درصد ۳۸۳۵۰۳.۹ ۱۰۰ درصد

سهم فروش گوشی های اوپو و ویوو

باوجود منازعات تجاری ایالات متحده و چین که ممکن است به‌ضرر هواوی تمام شود، بنابر اطلاعات جدول، دو تولیدکننده‌ی دیگر گوشی‌های هوشمند در چین یعنی اوپو و ویوو جزو ۵ شرکتی هستند که سهم بیشتری از عرضه‌ی گوشی‌های هوشمند در بازار جهانی را به‌ خود اختصاص داده‌اند.

سهم گوشی شیائومی در بازار جهانی

باتوجه به اطلاعات آماری عرضه‌ی گوشی‌های هوشمند، شیائومی در بین ۵ شرکت اول ازنظر عرضه‌ی گوشی‌های هوشمند قرار ندارد. این شرکت با عرضه‌ی ۲۷.۲ میلیون دستگاه در جایگاه ششم قرار گرفته که فاصله‌ی نزدیکی با رقبای دیگر خود دارد.

منبع
زومیت
برچسب ها
نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
بستن
بستن