پیشتازتک پلاسمالی و اقتصادی

کانالیس : رکود شدید بازار فروش گوشی‌های هوشمند در آمریکالی‌شمالی

فیلم سینمایی سرخ پوست

براساس آمار کانالیس، میزان عرضه‌ی گوشی‌های هوشمند در بازار آمریکای‌شمالی به پایین ترین میزان خود در پنج سال اخیر رسیده است.

آمار عرضه‌ی گوشی‌های هوشمند در بازار آمریکای‌شمالی در فصل اول ۲۰۱۹

براساس آخرین اخبار کانالیس، آمار عرضه‌ی گوشی‌های هوشمند در بازار آمریکای‌شمالی در فصل اول ۲۰۱۹، به پایین ترین میزانش در سال‌های اخیر رسیده است. قطعا چنین خبری برای تولیدکنندگان گوشی‌های هوشمند خوشحال‌کننده‌ نیست.

آمار عرضه‌ی گوشی‌های هوشمند در بازار جهانی

بازار جهانی نیز فروش گوشی‌های هوشمند با رکود بزرگی رو‌به‌رو است و همین وضعیت در بازار آمریکای‌شمالی نیز دیده می‌شود که باعث نگرانی فعالان این حوزه شده است. پیش‌از این، IDC اعلام کرده بود فروش گوشی‌های هوشمند در سه‌ماهه‌ی اول ۲۰۱۹ کاهش یافته است.

عرضه‌ی گوشی‌های هوشمند در سه ماهه اول سال 2019

در سه‌ماهه‌‌ی اول سال ۲۰۱۹، میزان عرضه‌ی گوشی‌های هوشمند با افت ۱۸ درصدی سالیانه، از ۴۴.۴ میلیون دستگاه به ۳۶.۴ میلیون دستگاه کمتر شده است. براساس اعلام کانالیس، آمار اخیر بیشترین سطح رکود را در بازار گوشی‌های هوشمند نشان می‌دهد. شاید یکی از دلایل بروز چنین مسائلی، عملکرد ضعیف اپل و غیبت ZTE در بازار بوده است.

نتایج کانالیس از عرضه گوشی های هوشمند

باتوجه‌به برآورد کانالیس، اپل در فصل اول ۲۰۱۹ با عرضه‌ی ۱۴.۶ میلیون دستگاه گوشی آیفون و سهم بازار ۴۰ درصدی، بیشترین آمار عرضه‌ی گوشی‌های هوشمند را ازآنِ خود کرده و در صدر آمار عرضه‌‌ی گوشی‌های هوشمند قرار گرفته است. بعد از اپل، سامسونگ با عرضه‌ی ۱۰.۷ میلیون دستگاه و سهم بازار ۲۹.۳ درصدی، در جایگاه دوم قرار گرفته است.

شرکت تولیدکننده فصل اول ۲۰۱۹

عرضه به بازار (‌میلیون)‌

فصل اول ۲۰۱۹

سهم بازار

فصل اول ۲۰۱۸

عرضه به بازار (‌میلیون)‌

فصل اول ۲۰۱۸

سهم بازار

رشد سالانه
اپل ۱۴.۶ ۴۰ درصد ۱۷.۹ ۴۰.۳ درصد ۱۹- درصد
سامسونگ ۱۰.۷ ۲۹.۳ درصد ۱۰.۳ ۲۳.۲ درصد ۳ درصد
ال‌جی  ۴.۸ ۱۳.۳ درصد ۶.۴ ۱۴.۴ درصد ۲۴- ردصد
لنوو ۲.۴ ۶.۵ درصد ۱.۷ ۳.۸ درصد ۴۲ درصد
تی‌سی‌ال ۱.۴ ۴ درصد ۱.۱ ۲.۵ درصد ۳۱ درصد
سایر  ۲.۵ ۶.۸ درصد ۷ ۱۵.۸ درصد ۶۵- درصد
جمع کل ۳۶.۴ ۱۰۰ درصد ۴۴.۴ ۱۰۰ درصد ۱۸- درصد

ال‌جی و لنوو و تی‌سی‌ال به‌ترتیب با عرضه‌ی ۴.۸ میلیون و ۲.۴ میلیون و ۱.۴ میلیون دستگاه در رده‌های سوم تا پنجم جدول عرضه‌ی گوشی‌های هوشمند قرار گرفته‌اند.

تحلیلگران بازار معتقدند با عرضه‌ی گوشی‌های هوشمند با ویژگی اتصال به شبکه‌ی اینترنت پرسرعت 5G، عرضه‌ و فروش بیشتری در بازار شاهد خواهیم بود.

منبع
زومیت
برچسب ها
نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
بستن
بستن