پیشتازتک پلاسسلامت و پزشکی

هر آنچه که باید درباره ی عوارض هاشور و تتو ابرو باید بدانید

فیلم سینمایی سرخ پوست

همان طور که می دانید، هاشور ابرو یکی از تکنیک های آرایش دائم است که به حفظ حالت طبیعی چهره کمک شایانی می کند. هاشور ابرو برای افرادی که دارای ابروهای کم پشت هستند و تمایل دارند آن را پرپشت و زیباتر نشان دهند، مناسب می باشد.

عوارض هاشور ابرو چیست؟

باید گفت که عوارض این تکنیک از فردی به فرد دیگر متفاوت است. با توجه به روش های مدرن که رنگ را در سطح بالاتری از پوست تزریق می کنند، احتمال بروز درد و خونریزی بسیار کاهش می یابد. همچنین، رنگ های به کار رفته در روش های جدید هاشور ابرو، معدنی و گیاهی هستند و ماندگاری کمتری نسبت به روش های سنتی دارند. از این رو نگرانی از بابت تغییر مد و بد رنگ شدن تاتو وجود نخواهد داشت.

 احتمال عفونت تتو و هاشور ابرو

آنچه آرایشگران ادعا می کنند:

معمولا کسانی که ابروهای خود را تتو می کنند که موهای ابروی آنها بسیار نازک، ضعیف و کم رنگ است. این روزها هاشورر زدن ابرو هم اضافه شده است. هاشور در واقع تتویی است که فقط روی بخش هایی از ابرو انجام می گیرد.

چه کسانی می توانند از هاشور و تتو استفاده کنند

کسانی که درون ابروی خود شکستگی دارند یا فقط بخش هایی از ابروی آنها کم پشت است می توانند از این روش کمک بگیرند. در واقع آرایشگر به جای کشیدن ابروی کامل، درون ابرو خط هایی را می زند. شما برای استفاده از این روش باید در اصطلاح پایه ابروی خوبی داشته باشید،در غیر این صورت هاشور زدن کمکی به شما نمی کند.

از چه موادی برای هاشور و تتو استفاده می شود؟

موادی که برای تتو استفاده می شوند، معمولا ضد حساسیت هستند. بهتر است تتو به صورت عمقی زده نشود، به ویژه در گذشته تتوها در سطح عمیق پوست زده می شدند در نتیجه پاک کردن آنها بسیار مشکل بود.

محو تتو قبلی

اگر شما هم ابروی خود را تتو کرده اید در صورتی که تغییر رنگ داد یا از آن راضی نبودید فراموش نکنید که ترمیم آن سخت است ولی ما  با یک رنگ روشن تر مثل سفید یا بژ تتوی قبلی را محو کرد.

بررسی عوارض تاتو  و هاشور ابرو

آنچه متخصصان به شما می گویند:

یکی از عوارض تتو انتقال بیماری های عفونی است. با توجه به اینکه برای این کار از سوزن های تیز استفاده می شود و در هنگام آن خونریزی رخ می دهد، احتمال انتقال بیماری هایی مانند ایدز و هپاتیت وجود دارد، البته در صورتی که آرایشگر یا فرد تتو کننده موارد بهداشتی را رعایت نکند و از یک سوزن مشترک برای دو یا چند نفر استفاده کند. از سوی دیگران ایجاد زخم در محل تتو ممکن است باعث عفونت آن ناحیه شود.

بیماریهای ناشی از تتو و هاشور

با توجه به رنگ و کار رفته و عمق تتو، علاوه بر عفونت و قرمزی آنی، احتمال حساسیت تاخیری وجود دارد و ممکن است فرد چند سال بعد از انجام تتو به آن حساسیت نشان دهد.

حساسیت های ناشی از تتو و هاشور

حساسیت ناشی از تتو یک ویژگی خاص هم دارد، با توجه به اینکه تتو دائمی است یا به هر حال آثار آن مدت زمان زیادی ماندگار است، حساسیت و اگزمای ناشی از آن هم دوام پیدا می کند. ممکن است مدتی با دارو بهبود یابد ولی دوباره عود می کند.

.embed-container { position: relative; padding-bottom: 56.25%; height: 0; overflow: hidden; max-width: 100%; } .embed-container iframe, .embed-container object, .embed-container embed { position: absolute; top: 0; left: 0; width: 100%; height: 100%; }

منبع
رژلب
برچسب ها
نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
بستن
بستن