ابزارهای پوشیدنیتکنولوژی

امکان کنترل دقیق فشارخون در کمترین زمان با هارت‌ گاید

فیلم سینمایی سرخ پوست

هارت گاید قادر است با دقت بالا و در بازه زمانی  ۳۰ تا ۴۰ثانیه، فشار خون را ازطریق فناوری پیشرفته‌ی پایش فشارخون اندازه‌گیری کند.

سال گذشته‌ی میلادی، شرکت ژاپنی امرون از دستبند کنترل فشار خون هارت گاید رونمایی کرد. یکی از اهداف امرون در طراحی دستبند فشارخون هارت گاید، آسان شدن روند مانیتور کردن فشارخون و افزودن این قابلیت به ساعت‌های هوشمند بود.

امسال نیز امرون دست پر به نمایشگاه CES 2019 آمده است. فناوری پیشرفته‌ی امرون می‌تواند در بازه ی زمانی ۳۰ تا ۴۰ ثانیه فشار خون کاربرانی را که ساعت‌ هوشمند را به مچ دست خود بسته‌اند، با دقت بالا اندازه‌گیری ‌می‌کند.

شرکت Omron Healthcare به‌عنوان یکی از پر قدرت ترین شرکت‌هایی که در مسیر توسعه‌ی روش‌های پایش فشار خون در بازار تلاش می‌کنند، شناخته‌شده است. تلاش‌های امرون باعث شده که فناوری پایش فشار خون در ابعاد کوچک و مینیاتوری، قابلیت افزودن به ساعت‌های هوشمند را داشته باشد. این فناوری تاییدیه‌ی FDA را نیز دریافت کرده است.

به طور معمول تصویری که از دستگاه فشار خون در ذهن داریم، دستگاهی دارای کیسه‌ی هوایی و لوله‌هایی درهم پیچیده است که هنگامی که به مطب پزشک مراجعه می‌کنیم آن را به بازوی ما می‌‌بندد و با کمی معطلی، پزشک فشار خون ما را اندازه‌گیری می‌کند. هارت گاید نه‌تنها زمان انجام این فرایند را به‌مقدار زیادی کاهش می‌دهد، بلکه می‌تواند با دقتی مشابه تجهیزات پزشکی فشار خون را اندازه‌گیری کند. ولی این بار به‌جای بستن کیسه‌ی هوا به بازوی دست، کیسه‌ی هوایی کوچکی در زیر بند ساعت هوشمند قرار داده شده است و با فشردن یک دکمه، در مدت زمانی بین ۳۰ تا ۴۰ ثانیه، فشار خون را اندازه‌گیری می‌کند. جف ری، مدیر بخش فناوری‌ جدید امرون اعلام کرد:

روش اندازه‌گیری فشار خون با فناوری جدید مشابه روشی است که ۴۰ سال قبل مورد استفاده قرار می‌گرفته است. ما روش پایش فشار خون را به گجت‌ پوشیدنی اضافه کرده‌ایم.

جف‌ ری در ادامه‌ی صحبت‌های خود به مزایای فناوری پایش فشار خون اشاره کرد. او معتقد است چنین فناوری‌هایی برای افراد در معرض حملات قلبی و خطر سکته‌ی مغزی بسیار مفید و مؤثر خواهد بود؛ چرا که کاربر می‌تواند در تمام ساعات روز پایش دقیقی از وضعیت فشار خون خودش داشته باشد و در حین انجام فعالیت‌های مختلف روزانه همچون ورزش، غذا خوردن، مدیتیشن فشار سیستولیک و دیاستولیک را پایش کند.

در حال حاضر، کاربر باید خودش به‌صورت منظم از هارت گاید بخواهد تا فشار خون را اندازه‌گیری و پایش کند. جف ری اعلام کرد که در آینده‌ی نزدیک این سیستم به‌صورت خودکار و منظم، بدون نیاز به دخالت کاربر به پایش فشار خون فرد ادامه می‌دهد. گفتنی است که تمامی داده‌ها و اطلاعات مربوط‌به پایش فشار خون در HIPAA ذخیره می‌شوند و کاربر در مراجعه‌ی به پزشک می‌تواند از تمام مستندات مربوط‌به فشار خون خود استفاده کند. HeartGuide علاوه‌بر اندازه‌گیری فشار خون، کارایی‌هایی دیگری نیز دارد. اندازه‌‌گیری کالری، گام‌شمار،  ثبت ساعات خواب و بیداری از جمله امکانات دیگر هارت گاید است. هارت گاید بعد از ۴۰ بار پایش فشار خون نیاز به شارژ شدن دارد. به‌طور کلی معمولا با دو تا سه بار شارژ کردن هارت گاید در هفته، کاربران مشکلی از نظر شارژ نخواهند داشت. قرار است هارت گاید در تاریخ ۸ ژانویه برابر با ۱۹ دی‌ماه با قیمت ۴۹۹ دلار روانه بازار شود.

منبع
زومیت
برچسب ها
نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
بستن
بستن