پیشتازتک پلاسسبک زندگی

داشتن یک زندگی هدفمند می‌تواند باعث افزایش طول عمر شما شود

فیلم سینمایی سرخ پوست

داشتن یک زندگی هدفمند به طول عمر بیشتر شما می‌انجامد

یک مطالعه‌ی جدید نشان می‌دهد٬ داشتن یک زندگی هدفمند می‌تواند باعث افزایش طول عمر شما شود. اما چگونه داشتن هدف در زندگی اینقدر اهمیت دارد؟

داشتن یک هدف قوی در زندگی

داشتن یک هدف قوی در زندگی نه تنها برای ذهن شما خوب است٬ بلکه از نظر فیزیکی نیز برای شما مفید است. یک مطالعه‌ی جدید نشان می‌دهد که زندگی هدفمند به کاهش خطر مرگ زودتر از 50 سالگی شما می‌انجامد. این نتایج جدید هفته‌ی گذشته در مجله‌ی JAMA Network Open منتشر شده است.

محققان دانشگاه میشیگان

گروهی از محققان دانشگاه میشیگان داده‌هایی مربوط به نزدیک 7 هزار فرد بزرگ‌تر از 50 سال را از مطالعه‌ی ملی که در سال 1992 آغاز شده و پرسشنامه‌ی روانی که در سال 2006 پر شده٬ تجزیه و تحلیل کرده‌اند. از شرکت کنندگان خواسته شده تا احساسشان در مورد جملاتی همچون «من از برنامه‌ریزی برای آینده لذت می‌برم و برای واقعی ساختن آن تلاش می‌کنم» و «فعالیت‌های روزانه‌ی من اغلب بی‌اهمیت به نظر می‌رسند» را نشان دهند و سپس برای زندگی هدفمند آن‌ها امتیازی را در نظر گیرند. سرانجام محققان این امتیازها را با نرخ مرگ و میر اعضای شرکت کننده در پنج سال بعد از پرسشنامه مقایسه کردند. در طول این مدت٬ 766 فرد شرکت کننده فوت کردند.

منبع
گجت نیوز
برچسب ها
نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
بستن
بستن