پیشتازتک پلاسگوناگون

دلایل افزایش قیمت بسته های اینترنتی

فیلم سینمایی سرخ پوست

دلایل افزایش قیمت بسته های اینترنتی از زبان وزیر ارتباطات

مدتی است که قیمت بسته های اینترنتی از سوی شرکت‌های خصوصی به بهانه نوسان نرخ ارز افزایش پیدا کرده است. آذری جهرمی، وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات به این موضوع واکنش نشان داد.

وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات ایران

محمد جواد آذری جهرمی، وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات ایران در صفحه شخصی خود در توییتر آمارهای متفاوتی در خصوص کیفیت خدمات، توسعه لایه خدمات نرم افزاری، خدمات ابری و میزبانی را منتشر کرده است. وی همچنین به موضوع افزایش قیمت بسته های اینترنتی از سوی شرکت‌های خصوصی اشاره کرد و دلیل این گرانی را نوسان‌های ارزی دانست. در ادامه، نمودارها و آمارهای منتشر شده را بررسی می‌کنیم.


دلایل افزایش قیمت بسته های اینترنتی

وزیر ارتباطات در جدیدترین توییت خود به موضوع قیمت خدمات اشاره کرده و نوشت قیمت خدمات ارائه شده به شرکت‌های اینترنتی به میزان 40 درصد کاهش پیدا کرده است، اما قیمت بسته های اینترنتی بخش‌های خصوصی به میزان 7 تا 12 رصد افزایش یافته است. البته بیشتر مردم به این آمار اعتراض دارند و بر این باورند که میزان افزایش قیمت بسته های اینترنتی بیشتر از 12 درصد است. آذری جهرمی به هزینه تبلیغات 200 میلیارد تومانی اپراتورها در صداوسیما نیز اشاره کرد و گفت:

 افزایش هزینه‌های اپراتورها به دلیل نوسان‌های نرخ ارز چشمگیر بوده و بهترین راهکار، کنترل این هزینه‌ها است؛ زیرا می‌توان برخی از این هزینه‌ها را کنترل کرد، برای مثال درخواست کردم تبلیغات تلویزیون و بسیاری دیگر از هزینه‌ها را کنترل کنند. نباید هزینه تبلیغات و چنین مواردی از جیب مردم پرداخت شود.

وزیر ارتباطات در صفحه شخصی خود آمارهایی را در خصوص تعداد شهرهای تحت پوشش اینترنت و دسترسی به پهنای باند نسل چهارم، روند توسعه هسته شبکه ملی، خدمات ابری و میزبانی و رشد 5 برابری تعداد اپلیکیشن‌های موبایل در ایران منتشر کرده است که در ادامه این نمودارها را مشاهده می‌کنید.


منبع
گجت نیوز
برچسب ها
نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
بستن
بستن