پیشتازتک پلاسگردشگری

نمایی زیبا از بیابان داناکیل اتیوپی

فیلم سینمایی سرخ پوست

در دنیا مناطق شگفت انگیز بسیاری وجود دارد و یکی از آن ها که در طبیعت اتیوپی قرار گرفته همین بیابان داناکیل است که عنوان بیابان سوزان اتیوپی را هم به آن داده اند.

همراه یکدیگر با این منطقه آشنا می شویم و سپس، گشتی مجازی در آن خواهیم داشت.

موقعیت جغرافیایی بیابان داناکیل

بیابان داناکیل (Danakil) در شمال شرقی اتیوپی و در منطقه عفر (Afar Region) قرار گرفته است. این بیابان حدود 120 متر پایین تر از سطح دریاست و به شکل یک فرورفتگی در سطح زمین به نظر می رسد. از این بیابان که یکی از گرمترین مناطق زمین است با عنوان زمین های هیدروترمال اتیوپی نیز یاد می کنند. دمای هوای اینجا به طور معمول 34.5 درجه سانتی‌گراد است اما آن را تا 50 درجه سانتی‌گراد نیز اندازه گیری کرده اند!

داناکیل، جهنم واقعی

اگرچه، این مقدار گرما چندان هم برای یک بیابان دور به نظر نمی آید و نکته ای که داناکیل را از دیگر نمونه های مشابه اش جدا می کند مواردی همچون چشمه های گوگرد متعدد، آتشفشان ها، آب‌فشان ها، دریاچه های اسیدی، نمک‌زارهای پهناور و … است. همه این ها باعث شده تا بیابان داناکیل به یک جهنم واقعی اما تماشایی بدل شود.

داناکیل مقصدی برای گشت و گذار

شاید برای تان عجیب باشد که با وجود تمام این موارد و گرمای طاقت فرسای این نقطه از کره خاکی، باز هم افراد بسیاری داناکیل را به عنوان مقصدی برای گشت و گذار انتخاب می کنند. قطعا کنجکاوی یکی از مهمترین علتهای سفر به داناکیل به شمار می رود؛ اما دلیل دیگری نیز برای مسافرت به این منطقه وجود دارد، آن هم منظره چشم نواز و حیرت انگیزی ست که پدیده های طبیعی در اینجا به وجود آورده اند، داناکیل دنیایی از رنگ های فریبنده است که در ادامه، با تماشای ویدیویی از آن، به خوبی به این موضوع پی می بریم.

.embed-container { position: relative; padding-bottom: 56.25%; height: 0; overflow: hidden; max-width: 100%; } .embed-container iframe, .embed-container object, .embed-container embed { position: absolute; top: 0; left: 0; width: 100%; height: 100%; }

منبع
کارناوال
برچسب ها
نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
بستن
بستن