کنسول های بازیکنسول و بازی

عرضه چند نسخه مختلف نسل جدید هدست واقعیت مجازی PlayStation

فیلم سینمایی سرخ پوست

عرضه چند نسخه مختلف نسل جدید هدست واقعیت مجازی PlayStation

در اخبار بازی منتشر شده در حوزه کنسول های بازی ؛ نسل جدید هدست واقعیت مجازی PlayStation در چند نسخه مختلف عرضه خواهد شد.

در حال حاضر صحبت در تمام محافل گیمینگ از نسل جدید کنسول‌های بازی است و به نحوی کنسول‌های فعلی به فراموشی سپرده شده و گیمرها برای کوچ کردن به نسل نهم کنسول گیمینگ کم کم آماده می‌شوند.

در این بین به نظر می‌رسد که سونی قصد دارد تا به همراه کنسول PS5، نسل جدید هدست واقعیت مجازی خود را در چند نسخه مختلف به بازار عرضه کند.


اگر به نمودار رشد و فروش هدست‌های واقعیت مجازی و واقعیت افزوده نگاهی بیندازیم، متوجه خواهیم شد که این دسته از محصولات تبدیل به یک استاندارد در شرکت‌های بزرگ و بلند پرواز حوزه فناوری شده‌اند و اکثر آن‌ها به فکر ساخت یا گسترش این دسته از هدست ها می باشند.

معرفی همران کنسول های سونی

حال بر اساس اطلاعات منتشر شده به نظر می‌رسد که کمپانی بزرگ سونی قصد دارد به همراه نسل جدید کنسول گیمینگ خود، نسخه‌های جدید هدست واقعیت مجازی PS VR را هم معرفی کند.

دومینیک مالینسون، مدیر ارشد بخش تحقیق و توسعه PlayStation در مصاحبه اخیر خود به وب‌سایت VentureBeat اعلام کرده است که سونی قصد دارد تا نسخه جدید PS VR را در چند نسخه متفاوت عرضه کند.


عرضه چند نسخه مختلف نسل جدید هدست واقعیت مجازی PlayStation

دیدگاه مالینسون در خصوص  هدست‌های واقعیت مجازی بی سیم

از دیدگاه مالینسون هدست‌های واقعیت مجازی بی‌سیم از محبوبیت ویژه‌ای در میان کاربران بهره می‌برند،علت آن هم این است که استفاده از آن‌ها در مقابل هدست‌های سیمی بسیار آسان‌تر است و سیم‌‌های زیاد موجود بر روی هدست‌های واقعیت مجازی فعلی برای کاربران آماتور دردسر ساز می‌شود.

مالینسون معتقد است که سونی باید مانند کنسول PS4 دو نسخه متفاوت از نسل جدید هدست واقعیت مجازی PS VR را روانه بازار کند. به گفته او این امکان وجود دارد که در نسل جدید شاهد دو نسخه با سیم و بی‌سیم از هدست واقعیت مجازی PS VR باشیم و بدون شک نسخه بی‌سیم محیط حرکت وسیع‌تری را در اختیار کاربر قرار می‌دهد.


عرضه چند نسخه مختلف نسل جدید هدست واقعیت مجازی PlayStation

قابلیت ردیابی چشم

مالینسون در ادامه مصاحبه خود در خصوص تغییرات و بهبود‌های نسل جدید هدست واقعیت مجازی PS VR بیان کرد که اضافه شدن قابلیت ردیابی چشم در نسل جدید واقعیت مجازی PS ، می‌تواند میزان درگیری کاربر با محیط اطرافش را افزایش دهد.

فناوری Gaze Tracking چیست؟

فناوری Gaze Tracking یا ردیابی چشم در هدست‌های واقعیت مجازی به سازندگان کمک می‌کند تا اطلاعات مربوط به نگاه‌های کاربر به نقاط خاص محیط بازی و فاصله بین مردمک‌ها را جمع آوری کنند. پس نتیجتاََ آن‌ها می‌توانند چشمی‌ها و میزان رندرینگ را دقیق تر تنظیم کنند و در فواصل و مقیاس‌ها را به شکل دقیق‌تری به نمایش در بیاورند.


عرضه چند نسخه مختلف نسل جدید هدست واقعیت مجازی PlayStation

منبع
شهرسخت افزار
برچسب ها
نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
بستن
بستن