سخت افزارکامپیوتر

معرفی اولین هارد SSD جهان از سوی گیگابایت با اینترفیس PCI-E 4.0

فیلم سینمایی سرخ پوست

معرفی اولین هارد SSD جهان از سوی گیگابایت با اینترفیس PCI-E 4.0

در اخبار کامپیوتر منتشر شده در حوزه سخت افزار ؛ اولین SSD جهان با اینترفیس PCI-E 4.0 از سوی کمپانی گیگابایت معرفی می شود!

همانطور که شما عزیزان همراه می دانید این روزها بحث افزوده شدن اینترفیس نسل چهارم PCI Express با نام PCI-E 4.0 بسیار داغ دنبال می شود؛ ظاهرا این باس برای اولین بار در پلتفرم AMD Ryzen 3000 مشاهده خواهد شد؛ چرا نباید سخت افزارهای مبتنی بر این اینترفیس در “کامپیوتکس 2019” رویت نشوند؟

گیگابایت و نمایشگاه کامپیوتکس 2019

کمپانی گیگابایت به صورت رسمی تائید کرده است که در نمایشگاه کامپیوتکس 2019 اولین سالید درایو با پشتیبانی از اینترفیس PCI-E 4.0 را معرفی خواهد کرد؛ این محصول برای سیستم های حرفه ای در نظر گرفته شده و از پروتکل NVME پیروی خواهد کرد.

پشتیبانی از درگاه های SSD M.2

از دیگر ویژگی دیگر این سالید داریو ها پشتیبانی از درگاه های SSD M.2 است که البته تا کنون بالاترین باس موجود برای این سالید ها PCI-E 3.0 x8 است که البته در اکثر موارد حداکثر باس PCI-E x4 برای آنها در نظر گرفته شده است.

سرعت SSD به 5 گیگابایت در ثانیه میرسد!!!

به گفته ی مدیران کمپانی gigabyte ، سرعت این SSD به 5 گیگابایت در ثانیه، یعنی 5000 مگابایت در ثانیه خواهد رسید! هر چند که تمام جزئیات به کامپیوتکس واگذار شده است، اما می توان اینطور نتیجه گرفت که Phison هم به دنبال تولید یک کنترلر سالید بر اساس اینترفیس PCI-E 4.0 رفته و دست کم چند مدل را تا کنون به سازندگان معرفی کرده است.

معرفی اولین هارد SSD جهان از سوی گیگابایت با اینترفیس PCI-E 4.0

کنترلها E16 قبلاََ به ثبت رسیده بود

امیدواریم کاربران ایرانی از فناوری سخت افزاری جهانی عقب نمانند! با وجود اینکه یکی از این کنترلها E16 بود که در ژانویه 2019 به ثبت رسیده بود. پیش بینی می گردد که این سالید ها از تراشه های 96 لایه مانند NAND TLCهای جدید Micron مجهز باشند.

منبع
سخت افزارمگ
برچسب ها
نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
بستن
بستن