پیشتازتک پلاسسلامت و پزشکی

درمان قطعی پارگی مینیسک بدون جراحی

فیلم سینمایی سرخ پوست

عملکرد مینیسک های زانو

مینیسک های زانو ساختمانهایی بالشتکی شکل می باشند که بین ۲ استخوان زانو قرار گرفته اند و خاصیت ضربه گیر دارند و با این کار از غضروفهای زانو حفاظت می کنند. گاهی مینیسک ها بین ۲ استخوان گیر می کنند و پاره می شوند. پارگی مینیسک باعث درد و ناراحتی و گاهی آب آوردن زانو می شود.

اقدامات لازم در صورت پارگی مینیسک

اگر پارگی شدید باشد، حتی ممکن است زانو به اصطلاح قفل کند. اگر به دنبال پارگی مینیسک این مشکلات برای فرد ایجاد شود، لازم است به ارتوپد مراجعه کند تا اقدام درمانی یا جراحی برایش انجام شود ولی اگر مشکلات ایجاد شده جزئی باشد و فرد را خیلیاذیت نکند می توان با درمانهای غیر جراحی مثل تجویز برخی داروها، درد و ناراحتی را کمتر کرد.

مراقبتهای بیمار بعد از پارگی مینیسک

ضمن اینکه فردی که دچار پارگی مینیسک شده باید از انجام فعالیت های زیاد مانند دویدن، پریدن و … خودداری کند. اگر این درمانها بتواند درد و ناراحتی فرد را کمتر کند، می توان آنها را ادامه داد ولی اگر بیمار همچنان از گیر کردن زانو و دردشاکی است، باید جراحی شود.

در چه صورت پارگی مینیسک به جراحی ختم می شود؟

ناگفته نماند هر چه سن فرد هنگام پارگی مینیسک کمتر باشد، احتمال نیاز به عمل جراحی برای درمان پارگی بیشتر می شود زیرا مشکلات و ناراحتی های ناشی از پارگی مینیسک در افراد جوان نسبت به افراد در سنین بالا بیشتر است. به هر حال افراد جوان به دلیل فعالیت هایی که در طول روز انجام می دهند، بیشتر از زانوهای خود استفاده می کنند و نمی توانند درد و ناراحتی حاصل از آن را تحمل کنند. در نتیجه احتمال اینکه به جراحی نیاز داشته باشند، بیشتر است .


منبع
زومیت
برچسب ها
نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
بستن
بستن