پیشتازتک پلاسمالی و اقتصادی

eBay، پرداخت با رمزارز را امکان‌پذیر می کند

فیلم سینمایی سرخ پوست

eBay به‌عنوان یکی از بزرگ‌ترین فعالان دنیای تجارت الکترونیک، احتمالا پرداخت با رمزارز را در سرویس خود را فعال خواهد کرد.

آماده سازی برای پذیرش ارز مجازی

تبلیغات جدید ای‌بی نشان می‌دهد که آن‌ها در حال آماده‌سازی برای پذیرش «ارز مجازی» و «دارایی‌های کلکسیونی دیجیتال» در پلتفرم خود هستند. عبارت‌های مذکور به‌ همین صورت در تبلیغات شرکت دیده می‌شوند که در جریان رویداد کنسنسوس در نیویورک نصب شدند. بنرهای تبلیغاتی احتمال ورود ای‌بی به دنیای ارز دیجیتال را تقویت می‌کنند که شاید به تغییری عظیم در استفاده از این ارزها بدل شود.

کانال تلگرامی ebay

تصاویر بنرهای تبلیغاتی ای‌بی ابتدا در یک کانال تلگرامی به‌نام PatronsOfTheMoon منتشر شد و هنوز تأییدیه‌ای از خود شرکت ارائه نشده است. اگر تصاویر منتشرشده ,hrud باشند، به آن معنی است که ارزهای دیجیتال برای ۱۸۰ میلیون کاربر فعال پلتفرم در دسترس خواهند بود.

پلتفرم دارایی های دیجیتال

بازارچه‌ی‌ عظیم خرید و فروش اینترنتی، احتمالا نگاهی هم به دارایی‌های کلکسیونی دیجیتال دارد که از این بین مهم‌ترین آن‌ها می‌توان به Cryptokitties اشاره کرد که در ماه‌های پایانی ۲۰۱۷ مشهور شد. ظرفیت این نوع از دارایی‌ها ابتدا در پلتفرم اتریوم به نمایش درآمد که برای اولین‌بار پلتفرمی برای دارایی‌های دیجیتال بصورت ویژه ارائه کرد.

مرکز خرید و فروش آیتم‌های کلکسیونی

ای‌بی امروز به‌عنوان مرکزی برای خرید و فروش آیتم‌های کلکسیونی و مزایده‌های مرتبط با آن‌ها شناخته می‌شود؛ درنتیجه استفاده از دارایی‌های دیجیتال به‌صورت مذکور می‌تواند کارایی بیشتری داشته باشد.

ارتباط ebay با بیت کوین

تاکنون هیچ اظهارنظر رسمی از سوی eBay منتشر نشده است؛ البته آن‌ها از مدت‌ها قبل ارتباطی گسترده با دروازه‌ی پرداخت بیت‌ کوین به‌نام Utrust داشته‌اند. یوتراست، مدیر اجرایی سابق ای‌بی و پی‌پال، سانجا کان را به‌عنوان معاون ارشد ارتباطات بین‌المللی در سال ۲۰۱۸ استخدام کرد. درنتیجه شاید بتوان ارتباط ای‌بی را با یوتراست منطقی دانست.

یوترسات در زمان استخدام سانجا کان در بیانیه‌ای اعلام کرده بود:

تجربه‌ی سانجا در ای‌بی و پی‌پال، او را به فردی عالی برای همکاری با یوتراست و پیاده‌سازی کاربردهای تجاری پلتفرم تبدیل می‌کند. ما تصور می‌کنیم که او نیرویی مهم در بالا بردن برند یوتراست در فضای تجارت الکترونیک با استفاده از رمزارزها خواهد بود؛ فضایی که درنهایت به آینده‌ی صنعت پرداخت‌های آنلاین بدل می‌شود.


پشتیبانی از پرداخت با استفاده از بیت‌کوین

آرشیوهای خبری نشان می‌دهند که ای‌بی از پایان سال ۲۰۱۷ نگاهی به صنعت پرداخت با ارز دیجتال داشته است. اسکات کاتلر، معاون ارشد اجرایی در زیرمجموعه‌ی آمریکای ای‌بی در آن زمان اعلام کرده بود که شرکت باجدیت به‌دنبال پشتیبانی از پرداخت با استفاده از بیت‌کوین است.

او در مصاحبه‌ای گفته بود:

این ترندی است که همه درباره‌اش صحبت می‌کنند. البته متأسفانه ما اکنون در ای‌بی از پرداخت با بیت‌کوین پشتیبانی نمی‌کنیم. با افزایش ورود ارزهای دیجیتال به بدنه‌ی جامعه، ما هم به‌دنبال پیاده‌سازی راهکارهایی برای پشتیبانی خواهیم بود، اما هنوز به آن مرحله نرسیده‌ایم.

استارتاپ Flexa

به‌هرحال در روزهای جاری و برگزاری رویداد کنسنسوس نیویورک با محوریت ارزهای دیجیتال، اخبار مختلفی پیرامون این پدیده‌های می‌شنویم. به‌جز ای‌بی، شرکت‌های متعدد کوچک و بزرگ اخباری را در این زمینه به خود اختصاص دادند.

به‌عنوان مثال، استارتاپ Flexa از فعالان جدی بازار رمزارز، از همکاری با بزرگانی همچون استارباکس، نایکی و دیگر شرکت‌های بزرگ خبر داد.

منبع
زومیت
برچسب ها
نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
بستن
بستن