پیشتازتک پلاسگردشگری

جاذبه های گردشگری دراکنزبرگ در آفریقای جنوبی

فیلم سینمایی سرخ پوست

می خواهیم به منطقه ای بسیار چشمنواز در این پهنه خاکی قدم بگذاریم و باز هم در دل طبیعت به گشت و گذار بپردازیم.

به سوی دراکنزبرگ (Drakensberg)

به سوی دراکنزبرگ (Drakensberg) راهی می شویم؛ نامی که به امتداد پرتگاه بزرگ آفریقای جنوبی در نواحی شرقی اطلاق می شود. این منطقه با طول هزار کیلومتر از جنوب غربی به شمال شرقی کشیده شده است.

موقعیت جغرافیایی دراکنزبرگ

دراکنزبرگ در میان کشورهای آفریقای جنوبی و لسوتو (Lesotho) قرار دارد؛ شاید برای شما جالب باشد که خود کشور لسوتو تماما درون آفریقای جنوبی محبوس شده است و با هیچ کشور دیگری مرز مشترک ندارد. نام دراکنزبرگ برگرفته از واژه ای هلندی ست به معنای «کوه هایی برای اژدهایان».

خرافه های قدیمی درباره دراکنزبرگ

اروپایی ها در زمان های بسیار دور، گمان می کردند که کوه ها محل زندگی اژدها هستند و این نام نیز به همین اعتقاد قدیمی اشاره دارد. حال که اندکی با دراکنزبرگ آشنا شده ایم، به سوی طبیعت دلنشین این منطقه روانه می شویم تا تجربه ای خوشایند برای خود رقم بزنیم.

جاذبه های گردشگری دراکنزبرگ

در ابتدای راه مان به قله کتیدرال (Cathedral Peak) قدم می گذاریم که منطقه بسیار مناسبی برای پیاده‌گردان محسوب می شود. پیاده‌گردی شامل پیاده‌روی در طبیعت و بیشتر در مناطق کوهستانی می شود و فعالیت پرطرفداری به شمار می رود. کمی در این منطقه قدم می زنیم و از تماشای چشم انداز سرسبز اطراف مان لذت می بریم.

حیات وحش دراکنزبرگ

میمون های بازیگوش را می بینیم که با کنجکاوی از این سو به آن سو می روند و خیره، به ما می نگرند. دیگر پیاده‌گردان را می بینیم که سختی سفر را بر دوش می کشند و آرام آرام خود را به مناطق مرتفع می رسانند. درخشش هنگام غروب، پایان سفر در این ناحیه را نوید می دهد.

پس از آن راهی منطقه امفی‌تیاتر هایک (Amphitheatre Hike) می شویم. فضای اینجا کمی مه آلود است و کمی بارانی بر جان طبیعت می بارد. اگرچه، مه فضای اطراف را پوشانده است، اما بازهم می توان از تماشای طبیعت لذت برد. راه همچنان ادامه دارد و دیدنی های بسیاری چشم انتظارمان هستند.

.embed-container { position: relative; padding-bottom: 56.25%; height: 0; overflow: hidden; max-width: 100%; } .embed-container iframe, .embed-container object, .embed-container embed { position: absolute; top: 0; left: 0; width: 100%; height: 100%; }

منبع
کارناوال
برچسب ها
نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
بستن
بستن