کنسول های بازیکنسول و بازی

تمام اطلاعاتی که درباره مدل(های) جدید کنسول نینتندو سوییچ می‌دانیم

فیلم سینمایی سرخ پوست

تمام اطلاعاتی که درباره مدل(های) جدید کنسول نینتندو سوییچ می‌دانیم.

در اخبار کامپیوتر در حوزه کنسول بازی ، امروز سراغ اطلاعاتی که درباره مدل(های) جدید کنسول نینتندو سوییچ می‌دانیم رفته ایم پس همراه ما باشید.

در حالیکه کنسول PS4 و Xbox one به انتهای عمر خود نزدیک می‌شوند، کنسول نینتندو سوییچ تازه کار خود را آغاز کرده. کنسول هیبرید نینتندو سوئیچ تقریبا دو سال پیش وارد بازار شد و از آن زمان لحظات فوق العاده‌ای را برای شرکت به ارمغان آورده است.

موفق‌ترین کنسول کمپانی نستندو Wii است

تا 31 مارس امسال کنسول سوییچ موفق به فروش 34 میلیون دستگاه شده از کنسول خود شده که بیشتر از میزان دستگاه‌های فروخته شده Nintendo 64 است و البته که هنوز فاصله زیادی با موفق‌ترین کنسول کمپانی یعنی Wii دارد.

علیرغم فروش خیره کننده این کنسول بازی، گزارش شده که نینتندو روی نمونه‌های مختلفی از سوییچ کار می‌کند که احتمالا امسال عرضه می‌شوند. شرکت ژاپنی وجود این دستگاه‌ها را تایید یا تکذیب نکرده و در این نقطه حتی اگر وجود داشته باشند تنها می‌توانیم به حدس و گمان تکیه کنیم.

به‌روزرسانی چند سال یک بار

کمپانی نینتندو سابقه طولانی در به‌روزرسانی کنسول‌هایش هر چند سال یک بار دارد، بخصوص در مورد کنسول‌های دستی و البته دلایل کافی برای تکرار چنین امری با سوییچ نیز موجود است. با این وضعیت بیاید باهم نگاهی به شایعات پیرامون مدل‌های جدید Switch بیاندازیم.


چند مدل جدید از کنسول سوییچ عرضه می‌شود؟

مارس سال گذشته، وال‌ استریت ژورنال گزارش کرد که دو مدل جدید از کنسول سوییچ در سال 2019 عرضه می‌شود، یک نمونه ارزان‌تر با قابلیت‌های کمتر و یک نمونه بهبود یافته که گران‌تر نیز خواهد بود.

نمونه ارزان قیمت سوییچ

بعد از روزنامه ژاپنی Nikkei گزارش خود را منتشر کرد که مربوط به نسخه ارزان‌تر سوییچ بود اما هیچ اشاره‌ای به نسخه بهبود یافته نشده بود؛ البته در گزارش ذکر شده که توسعه نسل بعدی بعد از عرضه نمونه ارزان قیمت سوییچ شروع می‌شود.

در ماه آپریل نیز بلومبرگ در گزارش دیگری از عرضه نسخه ارزان‌تر کنسول سوییچ در همین سال خبر داد و اعلام کرد این سیستم تا پایان ژوئن عرضه می‌شود. با این حال بلومبرگ درباره نسخه قدرتمندتر سوییچ که توسط وال استریت ژورنال به آن اشاره شده بود از واژه “تحت توسعه نیست” استفاده کرد است.

مدل ارزان‌ قیمت امسال می آید

در همین حال نیز گفته شده نینتندو سوییچ به‌روزرسانی متوسطی دریافت می‌کند ولی اشاره‌ای به جزئیات آن نشده است. با اینکه دلایل کمی برای عرضه مدل قوی‌تر داریم ولی بی‌شک مدل ارزان‌ قیمت در همین سال عرضه خواهد شد.


کمپانی نیتندو درباره مدل جدید سوییچ چه گفته است؟

به طور معمول شرکت ژاپنی هیچ پاسخی به شایعات و احتمالات گفته شده نمی‌دهد اما این کمپانی یک بیانیه در پاسخ به گزارشات احتمال انتشار مدل‌های جدید سوییچ منتشر کرده است. ماه گذشته مدیرعامل شرکت آقای Shuntaro Furukawa گفتند:

به عنوان یک مسئله عادی، ما همیشه روی سخت‌افزارهای جدید کار می‌کنیم و هروقت که آماده بودیم آن را به بازار معرفی خواهیم کرد.

با اینکه ایشان با سخنان خود همه چیز را انکار نکرد اما پاسخ بسیار سنجیده‌ای دادند که البته احتمال عرضه نمونه جدید کنسول سوییچ را رد نمی‌کند

نینتندو سوییچ جدید در نمایشگاه E3 2019 حضور خواهد داشت؟

در حالیکه به شکل سنتی کنسول‌های جدید در نمایشگاه E3 رونمایی می‌شوند اما احتمالا چنین موضوعی با سوییچ جدید پیش نخواهد آمد. با وجود عدم انکار مدل ارزان‌تر اما آقای Furukawa هرگونه شایعه مربوط به رونمایی از سیستم جدید در نمایشگاه سالیانه را رد کردند.

هیچ برنامه‌ای برای معرفی (سخت‌افزار جدید) طی 2019 E3 در ژوئن نداریم

با وجود چنین تکذیبی از سوی کمپانی اما هنوز احتمال معرفی کنسول جدید زمانی قبل یا بعد از نمایشگاه وجود دارد.


سوییچ جدید چه تفاوت‌هایی به نسخه های قبل خواهد داشت؟

هنوز هیچ چیز تایید نشده اما وال استریت ژورنال در گزارش خود مربوط به نسخه ارزان‌تر سوییچ گفته بود که گزینه‌ای ارزان برای گیمرهای عادی است. برای پایین آوردن قیمت نینتندو برخی قابلیت‌ها را حذف کرده، مانند لرزش کنترلر.

Nikkei هم اشاره به این موضوع اشاره کرده مدل اقتصادی برای استفاده پورتابل طراحی شده است اگرچه سیستم همچنان از داک پشتیبانی کرده و می‌توانید از تلویزیون نیز استفاده کنید.

وال استریت ژورنالبا این ادعا که کنسول نینتندو سوییچ جدید را به عنوان جانشین سری 3DS خود می‌بیند؛ کنسولی که در سال‌های اخیر عملکرد خوبی به عنوان کنسول دستی مقرون به صرفه برای کودکان داشته است.

نیتندو سوئیچ قصد عرضه چند بازی مناسب برای کودکان که بازی ها شامل Pokemon Sword and Shield و نسخه جدیدی از Animal Crossing می‌شود را دارد.

اینکه نینتندو به فکر عرضه نسخه جدیدی از سوییچ افتاده اتفاق مثبتی است و البته که آنها روی نسل بعدی کنسول‌های خود کار می‌کنند و احتمالا مدتی بعد از PS5 و Xbox بعدی شاهد رونمایی از آن خواهیم بود.

برچسب ها
نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
بستن
بستن