پیشتازتک پلاسگردشگری

طبیعت زیبای شهر لاگوس در قاره آفریقا

فیلم سینمایی سرخ پوست

شاید تاکنون نام این شهر نشنیده اید و اصلا نمی دانید که لاگوس کجاست و چگونه شهری است.

شهر لاگوس را بیشتر بشناسید …

لاگوس شهری بندری و پایتخت سابق نیجریه است و هرکس در سفرش به این کشور، حتما بازدیدی از شهر لاگوس خواهد داشت. این شهر دیدنی های زیادی را در خود جای داده است، اما بدون شک طبیعت لاگوس از مهمترین دلایل سفر به این منطقه است و مسافران را به سوی سواحل این سرزمین می کشاند تا لحظات خوبی را برای شان رقم بزند.

طبیعت زیبای لاگوس

در هر گوشه از جهان، می توان جلوه های زیبایی را تماشا کرد و لاگوس نیز از این قاعده مستثنی نیست. طبیعت این سرزمین بسیار دیدنی ست و تعداد اندکی  ساختمان های مدرن در این شهر، حال و هوای متفاوتی به آن بخشیده است. به طور قطع می توان گفت دوری از سازه های مدرن، طبیعت جذاب و مردم خونگرم، از اولین بهانه های سفر گردشگران به این خطه شمرده می شود.

موقعیت جغرافیایی شهر لاگوس

کشور نیجریه در غرب قاره آفریقا قرار دارد و از جنوب به خلیج گینه می رسد. پایتخت این سرزمین آبوجا نام دارد و درست در وسط کشور قرار گرفته است. اما لاگوس رقیب سرسخت این پایتخت است؛ چرا که بزرگترین شهر نیجریه و پرجمیعت ترین شهر در قاره آفریقا محسوب می شود و همه این ها، حاکی از اهمیت این شهر بندری هستند.

تقسیمات دینی در کشور نیجریه

در کشور نیجریه نوعی تقسیمات دینی صورت گرفته است و به این ترتیب، نیمی از مردم که در نواحی شمالی زندگی می کنند مسلمان هستند و حدودا، نیمی دیگر که ساکن جنوب هستند، از پیروان دین مسیحیت به بحساب می آیند. از آن جایی که لاگوس هم در نیمه جنوبی و درست در کنار خلیج گینه قرار دارد، بیشتر ساکنان آن از مسیحیان هستند.

.embed-container { position: relative; padding-bottom: 56.25%; height: 0; overflow: hidden; max-width: 100%; } .embed-container iframe, .embed-container object, .embed-container embed { position: absolute; top: 0; left: 0; width: 100%; height: 100%; }

منبع
کارناوال
برچسب ها
نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
بستن
بستن