آموزشآموزش اپلیکیشن

روش استفاده از مسیریابی نقشه گوگل بدون بازگشایی قفل آیفون

فیلم سینمایی سرخ پوست

ابزارک مسیریابی گوگل مپ

در صورتی که بخواهید از مسیریابی گوگل در گوشی آیفون خود استفاده کنید، اما باز کردن قفل صفحه و اجرای برنامه‌ی گوگل مپ برای‌ شما وقت‌گیر است، با یک ابزارک کاربردی، میانبر بزنید.

 گوگل مپ (Google Map) یا نقشه‌ی گوگل این روزها حظور پر رنگی در زندگی همه‌ی مردم دارد چه در ایران و چه در هر جای دیگر جهان. هر جا که باشیم و به سوی هر مقصدی که در حرکت هستیم، نرم‌افزار مسیریابی گوگل یک برنامه‌ی کاربردی و مفید میباشد. البته، ممکن است گاهی ما حوصله‌ی باز کردن این برنامه و پیدا کردن مسیر را نداشته باشیم و از نظر ما این کار عملی، سخت و پیچیده باشد. اما شاید ندانید که اگر تلفن هوشمند شما از خانواده‌ی آیفون‌های اپل است، راهی ساده‌تر برای این کار وجود دارد.

روش استفاده از ویجت گوگل مپ

 کاربران تلفن هوشمند اپل آیفون‌ قادر خواهند بود بدون باز کردن قفل گوشی آیفون دوست داشتی و گران‌قیمت خود از نقشه‌ی گوگل استفاده کنند.ویجت یا ابزارک گوگل مپ برای صفحه نمایش قفل آیفون می‌تواند یک میانبر سیار خوب محسوب شود و کاربران ‌می‌توانند از این برنامه بدون باز کردن قفل صفحه به سادگی استفاده کنند. شما می‌توانید بدون باز کردن قفل گوشی از صفحه‌ی ابزارک‌های آیفون استفاده کنید تا امکان دسترسی به راهنمایی‌های مسیریابی را بدون نیاز به باز کردن هیچ پنجره‌ای داشته باشید. کاربران آیفون برای ایجاد این ابزارک اختصاصی باید چند مرحله‌ی ساده‌ را که در ادامه به ان میپردازیم دنبال کنند:

  • گام اول: قبل از هر چیزی، کاربران باید انگشت خود را روی صفحه اصلی آیفون، که در حال قفل است، به سمت چپ بکشند. بعد از این مرحله، شما می‌توانید نمایشگر را با تمام ابزارک‌های نصب‌شده موجود را ببینید..
روش استفاده از مسیریابی نقشه گوگل بدون بازگشایی قفل آیفون
  • گام دوم: اکنون، برای اضافه کردن ابزارک نقشه‌ی گوگل، باید انگشت خود را به سمت پایین بکشید و کلید Edit یا ویرایش را پیدا کنید. این گزینه در قسمت پایین تمام ابزارک‌های نصب شده قرار دارد.
  • گام سوم: بعد از کلیک کردن روی کلید ویرایش، صفحه نمایش جدیدی را مشاهده خواهید کرد که شامل تمام ابزارک‌‌های موجود است. حالا، می‌توانید به سمت پایین بروید و ابزارک مسیریابی گوگل را پیدا کنید.
روش استفاده از مسیریابی نقشه گوگل بدون بازگشایی قفل آیفون
  • گام چهارم: در این مرحله، روی علامت سبز رنگ Add (افزودن) بزنید تا ابزارک مسیریابی گوگل (Google Directions) به نمای Today در صفحه ابزارک‌های شما اضافه شود. از حالا به بعد، کاربران می‌توانند مسیرها و زمان تقریبی برای مکان‌های جست‌وجو شده در نقشه‌ی گوگل را بدون باز کردن قفل صفحه نمایش آیفون بررسی کنند. کاربران می‌توانند با کمک فلش‌های جهت‌نما روی ابزارک مسیریابی گوگل راهنمایی‌های مسیریابی را پیچ به پیچ دنبال کنند تا به مقصد برسند.
روش استفاده از مسیریابی نقشه گوگل بدون بازگشایی قفل آیفون

بازگشت به تنظیمات پیش فرض

در موقعی که به دلخواه می‌خواهد این ابزارک را حذف کنید، می‌توانید به عقب و به همان صفحه قبلی برگردید و با ضربه زدن روی گزینه‌ی ویرایش (Edit) و سپس آیکون منفی‌‎شکل قرمز رنگ در فهرست ابزارک‌های نصب شده، نقشه‌ی گوگل را از میان فهرست ابزارک‌ها پاک کنید. وقتی کارتان به پایان رسید، گزینه Done در قسمت بالا و سمت راست صفحه را لمس کنید.

منبع
زومیت
برچسب ها
نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
بستن
بستن