پیشتازتک پلاسلوازم خانگی

مقایسه تلویزیون سونی X8500F با X8300F سونی

فیلم سینمایی سرخ پوست

مقایسه X8500F سونی با X8300F سونی

ما در این مطلب دو عدد از بهترین تلویزیون های شرکت سونی یعنی X8500F سونی که تولید 2018 بوده با مدل X8300F سونی که اون هم از محصولات سال 2018 است را با هم مقایسه می کنیم. هر دو این تلویزیون ها در بازار موجود هستند و جزو بهترین ها و پر طرفدارترین تلویزیون های موجود هستند .
البته ما به شما توصیه می کنیم با توجه به اینکه که ما هر دو مدل رو به طور کامل بررسی کرده ایم اما شما نباید زیاد درگیر جزئیات بشید و مطمئن باشید که هر کدام از این تلویزیون ها را انتخاب کنید، انتخاب برازنده و فوق العاده ای خواهد بود و با توجه به رضایت مشتریان هر دو تلویزیون با وجود تفاوت هایی که دارند، از لحاظ کیفیت رنگ و نمایش تصاویر بسیار عالی هستند.

مقایسه X8500F سونی با X8300F سونی

اگر شما یک اتاق روشن با صندلی های گسترده داشته باشید، Sony X8500F به دلیل پنل IPS و زاویه دید مناسب، انتخاب خوبی است. اما برای یک اتاق تاریک با صندلی های که به طور مستقیم جلو تلویزیون قرار گرفته اند، سونی X8300F ، به دلیل نسبت کنتراست بومی بالاتر و پنل VA بهتر است. سونی X8500F برای افرادی که بازی های ویدئویی بازی می کنند دارای تاخیر ورودی کمی است و اگر شما آن را در یک اتاق با چراغ های زیاد قرار دهید، انعکاس تصویر تا حدودی بهتر است. از سوی دیگر تلویزیون سونی X8300F، دارای زمان پاسخ دهی سریع تری است و در نتیجه در نمایش محتوای سریع مانند ورزش، تاری کمتری دیده می شود.

نتایج کلی ازمایشات انجام شده روی این دو مدل تلویزیون رو می تونید در جدول پایین ببینید


ویژگی های اصلی


تفاوت های اساسی


مقایسه طراحی و ظاهر X8500F سونی با X8300F سونی

طراحی تلویزیون سونی X8500f

طراحی تلویزیون سونی X8500f فوق العاده است . پایه ها، در حالی که شبیه به X9000F است، با هر تلویزیون سونی که قبلا بررسی کرده ایم متفاوت است. آن ها گسترده هستند و نیاز به یک میز بزرگتر دارند اما هیچ مشکلی با قرار دادن یک ساندبار بین آن ها وجود ندارد. در پشت تلویزیون تنها یک پایه مدیرت کابل وحود دارد که شبیه به x9000f است اما نه به خوبی X9300E که شامل مسیریابی از طریق پانل پشتی است. لبه پایین تلویزیون گرم می شود. با وجود اینکه تقریبا به طور کامل از پلاستیک ساخته شده، تلویزیون به خوبی ساخته شده است.

طراحی تلویزیون سونی X8300f

طراحی تلویزیون سونی X8300f فوق العاده است. اون شباهت زیادی به مدل X8500F دارد. اون دارای پایه محکم و گسترده است و فضا برای قرار دادن یک ساندبار مقابل اون وجود دارد. قسمت پشتی پایه مکان مدیریت کابل ها را فراهم میکند، و به شما اجازه میدهد کابل را از طریق پایه ها منتقل کنید. تلویزیون از لحاظ ظاهری نسبتا خنک است و در هنگام مشاهده از اطراف کمی ضخیم به نظر میرسد. کیفیت ساخت تلویزیون خوب است و شما نباید هیچ مشکلی با این تلویزیون داشته باشید.
پشت تلویزیون سونی X8500f

پشت تلویزیون سونی X8500f مثل x8500e کاملا اصولی است. همانند X9000F مدیریت کابل از طریق پایه تلویزیون، بسیار ساده است. پشت تلویزیون تقریبا شبیه به X9000F است. پایه تلویزیون x8500f با هر تلویزیون سونی که تا حال بررسی کردیم متفاوت است. شبیه به مانیتور سامسونگ MU6100 است و با یک رنگ الومینیومی کاملا از پلاستیک ساخته شده است. روی سایز 65 اینچ، این پایه باعث میشه که کاملا ثابت نباشد . همچنین X8500f ضخامتی کمتر از مدل x9000f دارد . اون زمانی که به دیوار وصل می شود زیاد از دیوار فاصله نمی گیرد .

پشت تلویزیون سونی X8300f

پشت تلویزیون سونی X8300f از پلاستیک است و برای مدیریت کابل به اندازه کافی جا وجود ندارد. پایه تلویزیون X8300F پلاستیکی با رنگ فلزی است و بسیار شبیه به مدل های X8500F و X9000F است. به خوبی از تلویزیون پشتیبانی می کند و بسیار وسیع است و شما باید یک میز بزرگ برای قرار دادن آن در اختیار داشته باشید. و زمانی که از اطراف تلویزیون را نگاه میکنید ضخیم به نظر می رسد. اون ضخیم تر از مدل های X8500F و X9000F است، اما هنگامی که به دیوار نصب شود، این مساله ای زیاد به چشم نمیاد.

کیفیت ساخت


مجموع ورودی های دو تلویزیون X8500F سونی با X8300F سونی


کیفیت تصویر | مقایسه دو تلویزیون X8500F سونی با X8300F سونی

کیفیت تصویر تلویزیون سونی X8500f

تلویزیون سونی X8500f دارای کیفیت تصویر خوبی است. اون لوکال دایمینگ و نسبت کنتراست ناامید کننده ای ندارد .همچنین دارای روشنایی SDR خوب است و روشنایی HDR متوسطی دارد اما تلویزیون به اندازه کافی روشن نیست که محتوای HDR را کاملا درک کند. اون دارای یکنواختی خاکستری بهتر از حد متوسط است، اما یکنواختی رنگ سیاه تا حدی نا امیدکننده است . تلویزیون دارای زاویه دید مناسب است و برای یک اتاق بزرگ مناسب است . بازتاب در اون کمی بهتر از x8500e است . خارج از جعبه دقت رنگ ان متوسط است و بیشتر از طریق کالیبراسیون قابل تصحیح است. وسعت رنگ خوب است اما نمیتواند سبزهای بیش از حد اشباع شده یا رنگ های عمیق و تاریک را بخوبی تولید کند.

کیفیت تصویر تلویزیون سونی X8300f

تلویزیون سونی X8300f دارای کیفیت تصویر خوبی است. کنتراست بومی اون عالی است،  و اگرچه اون فاقد لوکال دایمینگ است عملکرد خوبی دارد. این نسبتا روشن است و انعطاف پذیری را تحت تاثیر قرار می دهد بنابراین اون مناسب برای اتاق های روشن است. اون دارای طیف وسیعی از رنگ ها است و دقت رنگ بسیار خوب دارد اما نتوانسته سایه های تاریک را به خوبی نشان دهد و هنگام مشاهده محتوای HDR نکات برجسته بسیار روشن نیستند .همچنین تلویزیون یک انتخاب عالی برای اتاق عریض نیست، زیرا هنگام مشاهده از اطراف، کیفیت تصویر کاهش پیدا می کند.


کیفیت صدا


ویژگی های هوشمند

تلویزیون سونی X8500F

تلویزیون سونی X8500F از همان سیستم عامل اندروید TV که تلویزیون های دیگه مثل x9000f با آن راه اندازی میشوند استفاده کرده است. این رابط هماهنگ با برنامه های داخلی ساخته شده است و هزاران برنامه دیگر در فروشگاه Google Play موجود است. رابط کاربری، کاربردی است اما تاخیر قابل توجهی وجود دارد و انیمیشن ها خرد شده هستند. کنترل از راه دور شامل دسترسی سریع به Google Assistant می شود. شما می توانید برنامه ها یا محتوا را با voice جستجو کنید و با دستورات پایه خوب کار میکند مانند “باز کردن Netflix “، یا “وضعیت آب و هوا”.

تلویزیون سونی X8300F

تلویزیون سونی X8300F از همان سیستم عامل اندروید TV که تلویزیون های دیگه مثل x9000f و X8500F با آن راه اندازی میشوند استفاده کرده است. این رابط کاملا با برنامه های داخلی هماهنگ است و هزاران برنامه دیگر در فروشگاه Google Play را نیز پشتیبانی میکند. اون رابط کاربری مناسبی دارد، هرچند که در زمان های مختلف می تواند انعطاف پذیر باشد و انیمیشن ها صاف نیستند. کنترل از راه دور شامل دسترسی سریع به Google Assistant می شود. شما می توانید برنامه ها یا محتوا را با voice جستجو کنید و با دستورات پایه خوب کار میکند مانند “باز کردن Netflix “، یا “وضعیت آب و هوا”.


مزیت های تلویزیون سونی X8500F

 • زاویه دید بهتر
 • انعکاس تصویر بهتر
 • یکنواختی مشکی ضعیف
 • کیفیت صدا بهتر

معایب تلویزیون سونی X8500F

 • کیفیت تصویر و کنتراست ضعیف تر.
 • زمان پاسخ دهی ضعیف تر
 • زاویه دید ضعیف تر.
 • یکنواختی مشکی ضعیف است .

مزیت های تلویزیون سونی X8300F

 • صحنه های تاریک عمیق و یکنواخت
 • کیفیت تصویر و کنتراست بهتر
 • یکنواختی مشکی بهتر
 • زمان پاسخ دهی بهتر

معایب تلویزیون سونی X8300F

 • اوج روشنایی HDR متوسط است .
 • کاهش کیفیت تصویر در زاویه های غیر مستقیم .
 • انعکاس تصویر ضعیف
 • کیفیت صدای ضعیف تر

ریموت کنترل

کنترل تلویزیون x8500f

کنترل تلویزیون x8500f شبیه به کنترل تلویزیون x8500e سال گذشته است . این کنترل از راه دور نسبتا بزرگه و دکمه های زیادی داره اما با قابلیت استفاده خوب و دارای دکمه های بیشتری نسبت به دیگر کنترل ها است. کار با دکمه ها آسان است و برای پیدا کردن و دسترسی به اکثر توابع اساسی تلویزیون زمان زیادی لازم ندارد . با کنترل از راه دور می توانید با بلوتوث به تلویزیون متصل شوید تا میکروفون را با قابلیت کنترل صوتی Google Assistant تلویزیون مورد استفاده قرار دهید. دستیار گوگل می تواند بسیاری از اقدامات در تلویزیون انجام دهد، مانند تغییر دادن ورودی ها یا باز کردن برنامه های خاص. اما با عملکردهای پیشرفته تر مانند تغییر دادن تنظیمات تصویر کار نمی کند.

کنترل تلویزیون x8300f

کنترل تلویزیون x8300f شبیه به کنترل تلویزیون x8500f است . این کنترل از راه دور نسبتا بزرگه و دکمه های زیادی داره و بسیار کاربردی است. کار با دکمه ها آسان است و برای پیدا کردن و دسترسی به اکثر توابع اساسی تلویزیون زمان زیادی لازم ندارد . با کنترل از راه دور می توانید با بلوتوث به تلویزیون متصل شوید تا میکروفون را با قابلیت کنترل صوتی Google Assistant تلویزیون مورد استفاده قرار دهید. دستیار گوگل می تواند بسیاری از اقدامات در تلویزیون مانند تغییر دادن ورودی ها یا باز کردن برنامه های خاص را انجام دهد اما تنظیمات پیشرفته تر مانند تغییر دادن تنظیمات تصویر را نمیتوان با کنترل صوتی انجام داد.


کنترل تلویزیون و لوازم داخل جعبه


برچسب ها
نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
بستن
بستن