پیشتازتک پلاسگردشگری

مراکش کشوری در شمال غربی آفریقا

فیلم سینمایی سرخ پوست

زمانی که نام آفریقا به میان می آید، بیشتر ما منطقه ای خشک و کویری را در ذهن مان تصور می کنیم، اما این ویدیو از دیدنی های مراکش ما را شگفت زده خواهد کرد و به ما ثابت می کند که در سرزمین های آفریقایی هم می توان طبیعت سرسبز و با طراوت را تماشا کرد.

کشور مراکش را بیشتر بشناسید

کشور مراکش در شمال غربی آفریقا واقع شده و فاصله چندانی تا سرزمین های اروپایی ندارد؛ به همین خاطر در طول تاریخ، مراکش مهاجران زیادی از اروپا، به ویژه یهودی ها را میزبانی کرده است.

موقعیت جغرافیایی مراکش

این کشور از شمال به دریای مدیترانه و جبل الطارق و از غرب به اقیانوس اطلس می رسد. همین موضوع حاکی از کیلومترها خط ساحلی و چشم اندازهای رویایی رو به دریاست. همچنین کشور مراکش از شرق با الجزایر و از جنوب با صحراهای غربی هم مرز است.

وضعیت آب و هوایی مراکش

آب و هوای سرزمین مراکش به صورت کلی، معتدل و بارانی است. دریای مدیترانه و اقیانوس اطلس هم در آب و هوای این کشور بی تاثیر نیستند و هر چه به سواحل این مناطق نزدیک تر می شویم، آب و هوا تغییرات قابل توجهی می کند. مناطق داخلی تر مراکش نیز اقلیم ویژه خود را دارند که بیشتر به صورت قاره ای است.

کوههای اطلس در مراکش

شاید تا به حال نام کوه های اطلس را شنیده باشید؛ این رشته کوه از کشورهای الجزایر و تونس عبور می کند و بخشی از آن هم در مراکش قرار دارد. در حوالی این رشته کوه، آب و هوای کشور مراکش بارانی و برفی است و باز هم طبیعتی متفاوت در این سرزمین را رقم می زند. در نهایت در بخش های جنوبی کشور که به صحرای غربی نزدیک است، با آب و هوای گرم و بیابانی روبرو می شویم.

از این تنوع آب و هوایی کشور مراکش به خوبی می توان دریافت که این سرزمین طبیعتی چندگانه دارد و در هر گوشه اش، شگفتی های طبیعی زیادی می توانند مسافران را حیرت زده کنند.

منبع
کارنووال
برچسب ها
نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
بستن
بستن