پیشتازتک پلاسگردشگری

سفر به جزیره زیبای کرت در یونان

فیلم سینمایی سرخ پوست

این دنیای پهناور مناطق زیبای بسیاری را در خود جای داده است در همین راستا این بار سفر به جزیره کرت را در برنامه های خود گذاشته ایم و می خواهیم پرده از چشم انداز تماشایی این جزیره برداریم.

برنامه سفر به جزیره زیبای کرت

پیش از این سفری به این خطه زیبا داشته ایم، اما از آن جایی که کرت، یکی از محبوب ترین جزایر یونان بحساب می آید، دوباره به سوی این جا حرکت می کنیم تا گشتی جانانه در این منطقه داشته باشیم. در ادامه به صورت اجمالی به معرفی این جزیره می پردازیم و سپس بر فراز آن پرواز می کنیم و آبی نیلگون آب ها و سواحلش که با شن های سفید تزیین شده اند را به تماشا می نشینیم.

معرفی محبوب ترین جزیره یونان

جزیره کرت، بزرگترین جزیره یونان است و همچنین پرجمعیت ترین جزیره این سرزمین به محسوب می شود. این جزیره در جنوب شرقی سرزمین اصلی یونان قرار گرفته و در میان آب های مدیترانه جای خوش کرده است. کرت به عنوان پنجمین جزیره بزرگ دریای مدیترانه بحساب می آید.

تاریخچه جزیره کرت

جزیره کرت از حیث تاریخی نیز حرف های زیادی برای گفتن دارد؛ حدود 6300 سال پیش از میلاد بود که اولین تمدن بزرگ دریای اژه، یعنی تمدن مینوسی (Minoan Civilization) در همین سرزمین بوجود آمد و از آن پس، این جزیره بالا و پایین های بسیاری را به خود دید.

جزیره کرت در جنگهای صلیبی

در حین جنگ های صلیبی، جزیره کرت بارها به دست حکومت های مختلف افتاد و در پایان در سال ۱۶۶۹ تحت تملک امپراتوری عثمانی قرار گرفت. سلطه عثمانی بر کرت تا سال 1821 ادامه داشت؛ تا اینکه در این سال جنگ استقلال یونان درگرفت و بالاخره مردم کرت استقلال خود را از عثمانی اعلام کردند.

جزیره کرت در جنگ جهانی دوم

جزیره کرت، در حین جنگ جهانی دوم هم از آسیب ها دور نماند؛ در ماه می ۱۹۴۱، “نبرد کرت” در این منطقه در گرفت؛ دو طرف این نبرد چتربازان آلمانی و نیروهای انگلیسی بودند که آشوبی در کرانه چشم نواز مدیترانه به پا کردند.

.embed-container { position: relative; padding-bottom: 56.25%; height: 0; overflow: hidden; max-width: 100%; } .embed-container iframe, .embed-container object, .embed-container embed { position: absolute; top: 0; left: 0; width: 100%; height: 100%; }

منبع
کارناوال
برچسب ها
نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
بستن
بستن