آموزش بازیکنسول و بازی

آموزش برخی قسمت های بازی Red Dead Redemption 2

فیلم سینمایی سرخ پوست

آموزش برخی قسمت های بازی Red Dead Redemption 2

مجموعه مقالاتی که از این پس منتشر خواهند شد، مربوط به بخش‌هایی است که کمتر در راهنمای بازی‌ها دیده شد. برخی از این مقاله‌ها مانند راهنمای تمام ماموریت‌های داستانی و ماموریت‌های غریبه شامل اسپویل شدید هستند، چون هر چه باشد چگونگی انجام کل ماموریت‌ها شرح داده می‌شود، از این رو اگر می‌خواهید ماموریت‌ها را با کمک ذهنی خودتان کامل کنید، از آن به شما هشدار می‌دهیم که از خواهند آن‌ها صرف نظر کنید.

در کل این مجموعه مقالات آموزشی که از این به بعد مطالعه خواهید کرد، نگاهی عمیق‌ به ماموریت‌ها و آگاهی از دیگر بخش‌ها و ویژگی‌های بازی است. همان طور که می‌دانید در بخش اول از آموزش رد دد ریدمپشن 2 به متفرقه‌ها خواهیم پرداخت.

منظورمان از متفرقه‌ها، نقشه جهان بازی با مارک‌های موجود، مدت زمانی که طول می‌کشد تا داستان بازی را کامل کنید و حل کردن راز قاتل سریالی بازی است. در ابتدا به سراغ نقشه جهان بازی با مارک‌های موجود می‌رویم.

مپ کامل جهان بازی

رد دد ریدمپشن 2 از نقشه بسیار وسیع و بزرگی برخوردار است که در ادامه آن را مشاهده خواهید کرد. برای آسان‌تر شدن کار بازیکنان و پیدا کردن راحت‌تر مکان‌های بازی، کل نقشه بازی به پنج ناحیه بزرگ تقسیم شده که از این قرارند:

  1. New Austin
  2. West Elizabeth
  3. Lemoyne
  4. New Hanover
  5. Ambarino

از شما دعوت می‌کنم نقشه درون بازی رد دد ریدمپشن 2 را مشاهده کنید

به طور پیش فرض، یک مه نقشه را پوشانده است.

کیفیت نقشه‌ای که در بالا مشاهده می‌کنید در بالاترین رزولوشن ممکن خود قرار دارد، به همین خاطر برای مشاهده دقیق‌تر شهرها یا مکانی که در نظر دارید، نقشه را در اندازه کامل خود باز کنید و روی مکان موردنظر زوم کنید، بدون اینکه از کیفیت آن کاسته شود.

برای از بین بردن مه ، شما باید از تمام مناطق نقشه دیدن کنید تا شعاعی که در آن قرار دارید عاری از مه شود. غیر از این، هیچ راه دیگری برای نمایان کردن قسمت‌های نقشه وجود ندارد. شش ساعت زمان برد که تمام نقشه را با اسب نمایان کنیم. طوری که در تمام این شش ساعت با اسب مشغول باز کردن قسمت‌های مختلف نقشه بودیم. شاید در نگاه اول نقشه بسیار بزرگ به نظر نرسد اما بدانید که از نقشه نسخه پیشین مجموعه بسیار بزرگ‌تر است

جالب است بدانید که ناحیه نیو آستین (New Austin) در واقع بخشی از رد دد ریدمپشن 1 است.

سازندگان در استودیوی راکستار گیمز این ناحیه را از رد دد ریدمپشن 1 به جدیدترین نسخه از این مجموعه وسترن آورده‌اند اما تا قبل از بخش داستانی Epilogue، نمی‌توانید برای مدت زمان زیادی در نیو آستین بمانید.

احتمالا تا الان باید فهمیده باشید که چرا اجازه ندارید برای مدت زمان طولانی در این ناحیه بمانید؛ باونتی بلک واتر، بله به خاطر داشتن این باونتی روی سر خود، به محض اینکه وارد شهر بلک واتر (یکی از شهرهای ناحیه نیو آستین) شدید، شکارچیان جایزه‌بگیر سریعا شما را خواهند کشت.

پیشنهاد ما به شما

پیشنهاد می‌کنم ابتدا داستان بازی را کامل کنید تا همزمان به نقشه کل بازی دسترسی داشته باشید، سپس به این ناحیه سفر کنید. در ادامه آیکون‌هایی که روی نقشه نمایان می‌شوند را برای شما لحاظ کرده‌ام.

= Butcher (قصاب)

 = Doctor (مطب دکتر)

 = Fence Merchant (فروشنده فِنس)

 = General Store (فروشگاه عمومی)

 = Gunsmith (اسلحه فروشی)

 = Hotel (هتل)

 = Newspaper Seller (روزنامه فروش)

 = Photo Studio (استودیو عکاسی)

 = Post Office (اداره پست)

 = Saloon (سالون)

 = Show (نمایشگاه)

 = Stable (اصطبل)

 = Stagecoach (دلیجان)

 = Tailor (خیاطی)

 = Trapper (فروشنده تراپِر)

داستان بازی

رد دد ریدمپشن 2 از داستان بسیاری طولانی برخوردار است که در مجموع 104 ماموریت را شامل می‌شود. حدود 50 ساعت طول کنید تا داستان آن را کامل کنیم. البته این مدت زمان جدا از 40 ساعت گیم‌پلی و 10 ساعت کات‌سین و دیالوگ‌ها بود. با توجه به پرچسپ 60 دلاری که برای بازی در نظر گرفته شده، باید بگویم که این مدت زمان برای یک بازی داستان محور بسیار خوب است و در آخر کاملا از هزینه‌ای که بابت آن کرده‌اید راضی خواهید بود.

البته در کشورمان ایران راه‌های بسیاری برای پرداخت کم‌ترین هزینه در قبال گرفتن بازی‌ها وجود دارد پس در هرصورت ضرر نمی‌کنید.درجه سخی برای بازی در نظر گرفته نشده بنابراین این مدت زمان برای تمام بازیکنان کم و بیش یکسان خواهد بود. من ابتدا روی ماموریت‌های اصلی و در آن واحد باز کردن تمام نقشه تمرکز کردم و هیچ یک از فعالیت‌های دیگر را انجام ندادم.

به گفته راکستار، اگر برخی از زمان خود را در فروشگاه‌ها و انجام ماموریت‌های غربی (یا همان ماموریت‌های جانبی) سپری کنید، بین 60 تا 65 ساعت از زمان خود را باید برای کامل کردن بازی در نظر بگیرید. دلیل اینکه من در تقریبا 50 ساعت داستان بازی را کامل کردم این بود که تمرکز اصلیم روی داستان بازی و باز کردن تمام نقشه بود.

اگر بخواهیم تکمیلی 100 درصد را هم در نظر بگیریم، باید بیش از 100 ساعت از زمان خود را برای کامل کردن کنار بگذارید. اگر تروفی و اچیومنت‌ها نیز یکی از فعالیت‌های مهم برای شما محسوب می‌شوند و بخواهید به تروفی پلاتینیوم دست پیدا کنید، این یعنی باید تمام 51 تروفی به علاوه یک تروفی پلاتینیوم را کسب کنید که در این صورت باید 150 ساعت را تنها برای کامل کردن بخش داستانی در نظر بگیرید.

همچنین بازی شامل 200 Collectibles و 178 گونه جانوری است، بنابراین جمع آوری نیز وقت بسیار زیادی می‌خواهد.

شایان ذکر است که مدال‌هایی از برنز، نقره‌ای و طلایی برای هر ماموریت درنظر گرفته شده است. خب، این یعنی ارزش تکرار بالاتر می‌رود و اگر تکرار ماموریت‌ها بالاتر رود، مدت زمان بازی نیز بالاتر می‌رود. برای دریافت تمام مدال‌های طلایی به راهنمای Red Dead Redemption 2؛ تمام مدال‌های طلایی مراجعه کنید.

حل کردن راز قاتل سریالی بازی

در رد دد ریدمپشن 2 یک قاتل سریالی وجود دارد که مردم را قتل عام می‌کند و جسد ناقص شده آن‌ها را برای شما در مکان‌های مختلف رها می‌کند. در هر صحنه قتلی که پیدا می‌کنید، قاتل سرنخ‌هایی از اینکه ممکن است اقامتگاهش کجا باشد، به شما می‌دهد. در آخرین قسمت از بخش متفرقه‌ها، مکان هر یک از قتل‌های قاتل سریالی را مشخص می‌کنیم.

به طور دقیق، با سه صحنه قتل طرف هستیم. هر یک شامل یک جسد و تکه‌ای از یک نقشه است. پیدا کردن هر سه تکه نقشه به شما مخفیگاه قتل سریالی را نشان می‌دهد. این کار همچنین ماموریت غریبه American Dreams را فعال می‌کند. ابتدا بیایید سه مکان سه سرنخ را پیدا کنیم. اشاره کنم که از آغاز فصل دوم می‌توانید راز قاتل سریالی را حل کنید و بعد از داستان بازی نیز فرصت حل کردن آن را دارید. همچنین مهم نیست که در چه ترتیبی سرنخ‌ها را پیدا می‌کنید.

سرنخ اول قاتل سریالی:

اولین سرنخ قاتل سریالی را می‌توانید در جنوب ایستگاه Wallace (جنوب غربی والنتاین) پیدا کنید. در آن جا سنگی را مشاهده می‌کنید که قاتل از آن برای آویزان کردن نیمه پایین جسد استفاده کرده است. در سمت چپ جسد، سر جدا شده شخص مرده را روی سنگ کوچکی پیدا خواهید کرد. درون سر، اولین تکه نقشه که اولین سرنخ برای شماست، قرار دارد. تکه را بردارید و راهی سرنخ دوم شوید. در تصویر پایین مکان سر را با دایره قرمز رنگ برای شما مشخص شده است.

سرنخ دوم قاتل سریالی:

دومین سرنخ قاتل سریالی را می‌توانید زیر پلی در جنوب والنتاین پیدا کنید. در آن جا جسدی را مشاهده می‌کنید که از پل آویزان شده است. سر جسد (که در تصویر پایین با دایره قرمز رنگ برای شما مشخص شده است) در درون پل قرار داده شده است. درست مانند سرنخ اول، سر جسد را بررسی کنید و دومین تکه نقشه را از درون یکی از چشم‌ها جسد درآورید. حال تنها یک تکه از نقشه قاتل سریالی باقی مانده است.

سرنخ سوم قاتل سریالی:

آخرین سرنخ ما در شرق Braithwaite Manor، زیر درخت بزرگی قرار دارد (مکان سرنخ آخر روی نقشه، دقیقا زیر خط “S” از Meadows قرار دارد). پس از اینکه به آن نقطه رسیدید، سومین قربانی را در حالی که به درخت آویزان کرده اند ، پیدا خواهید کرد. از آن جایی که جسد به درخت آویزان شده است، به پشت درخت نگاه کنید تا سر قربانی راکه به درخت کوبیده شده است، پیدا کنید. حال آخرین تکه نقشه را از سر سومین قربانی قاتل سریالی بیرون بکشید تا نقشه کامل شود

نقشه سرهم شده قاتل سریالی:

سه تکه‌ای که از داخل بدن اجساد پیدا کرده‌اید، یک نقشه کامل را در اختیار شما قرار می‌دهد. نقشه را می‌توانید از Satchel زیر بخش Documents در Maps درآورده و به آن نگاه کنید. روی اول نقشه تنها تصویر یک خانه سوخته شده را به شما نشان می‌دهد اما اگر آن را برگردانید، نوشته “Can You Find Me” را مشاهده می‌کنید. قاتل شما را به چالش می‌کشد تا او را پیدا کنید.حال باید دنبال قاتل گشت.

لوکیشن قاتل سریالی:

حال که نقشه کامل قاتل سریالی را در اختیار شما است، ماموریت غریبه‌ای در کلبه Lucky واقع در جنوب غربی والنتاین در دسترس قرار می‌گیرد. به این خاطر علامت ماموریت، روی نقشه ظاهر شوید باید به آن مکان خیلی نزدیک شوید. بعد از اینکه به آن مکان رسیدید، وارد کلبه (گوشه بالا سمت چپ شعاع جستجوی سفید روی نقشه)(تصویر پایین) شوید. اکنون دریچه‌ای مشاهده می‌کنید، آن را باز کنید و وارد زیرزمین کلبه شوید.

پس از ورود در زیرزمین دو نامه را روی میز پیدا خواهید کرد.

نامه‌ها از طرف مادر قاتل سریالی هستند. هر دو نامه را بخوانید تا نام قاتل سریالی برای‌تان مشخص شود. اینجا در می‌یابیم که نام او ادموند (Edmund) است. نامه‌ای که نام قاتل سریالی توسط مادرش لو رفته را در تصویر پایین مشاهده می‌کنید. خلاصه‌ای از نامه پایین:

ادموند عزیز، اخیرا تو چت شده‌؟ شام‌های ما که زمانی یک لذت برای من محسوب می‌شدند، اکنون به سرطان تبدیل شده‌اند. برخی وقت‌ها، خسته، آشفته، بی‌حال، مضطرب هستی و گاهی اوقات همه این خصوصیات را باهم داری. اشتباه کردی که تصمیم گرفتی از خانه خارج بشوی.

بهد از انکه نامه را خواندید، به گوشه زیرزمین، جنب جایی که نامه را پیدا کرده‌اید بروید.

فضای آن بسیار تاریک است اما از آن جایی که بسیار بزرگ نیست بعد از کمی مکان مورد نظر را پیدا خواهید کرد (اگر فانوس در اختیار دارید، کار برای شما آسان‌تر می‌شود). فانوس را از منوی اسلحه انتخاب کنید و فضای داخل زیرزمین را روشن کنید. قدم بعدی پیدا کردن جسد ناقصی است که در پشت گوشه، آن را مشاهده خواهید کرد. از وسط سینه جسد چاقویی رد شده است، چاقو را بیرون بکشید. سپس قاتل سریالی، ادموند ظاهر می‌شود و از پشت به شما حمله می‌کند.

گرفتن قاتل سریالی رد دد ریدمپشن 2:

حال ادموند با خودش فکر می‌کند که ما را اسیر کرده و می‌خواهد ما را به قربانی بعدیش تبدیل کند.اکنون بزرگ‌ترین اشتباه ادموند این است که نفهمید آرتور مورگان یک تفنگ‌دار خفن و ماهر است. آرتور سر قربانی را به سمت صورت قاتل پرتاب می‌کند و از روی زمین بلند می‌شود. اکنون در یک مبارزه مُشت به مُشت با قاتل هستیم. قاتل چاقو دارد پس مطمئن شوید که حملات او را جاخالی داده و با دست‌های بدون اسلحه‌ خود او را از پای درآورید.

بعد از اینکه ادموند را ناک اُوت کردید، با طناب دست و پاهایش را ببندید و روی پشت اسب خود بگذارید. سپس ادموند قاتل را نزد کلانتر اداره پلیس شهر والنتاین بیاورید و او را رو به روی میز کلانتر روی زمین بگذارید. کلانتر سعی می‌کند او را به داخل زندان بیاندازید که در این وسط قاتل سریالی اسم کامل خود را به ما می‌گوید؛ اسم او ادموند لوری جونیور (Edmund Lowry Jr) است. در آخرین تلاش خود سعی می‌کند خود را از دست کلانتر آزاد کرده و او را گاز بگیرد.

این ماموریت غریبه از بخش “گرفتن قاتل سریالی رد دد ریدمپشن 2” شروع می‌شود و با کشتن او خاتمه می‌یابد.

تنها کاری که باقی مانده این است که کلانتر را از دستان قاتل سریالی نجات دهید. برای این کار، شلیک گلوله‌ای به سر قاتل کافی است. اگر می‌خواهید دقیق به وسط سر قاتل شلیک کنید پیشنهاد می‌کنم که از قابلیت دِد آی استفاده کنید. در این مرحله قاتل سریالی توسط آرتور مورگان یعنی شما کشته می‌شود.

کلانتر شهر والنتاین به خاطر اینکه او را نجات دادید از شما تشکر می‌کند و در ازای آن به شما مبلغی پول اعطا می‌کند. کلانتر به شما 22 دلار می‌دهد. این مقدار پول بسته به سطح هانر شما ممکن است کمی بالا و پایین داشته باشد اما در هر صورت حدود 20 دلار دریافت خواهید کرد. البته اگر تمام کارهایی را که کرده‌اید تا سرنخ‌ها، مکان و خود قاتل را پیدا کنید، در نظر بگیریم، 22 که هیچ اگر 30 دلار هم بود، پول زیادی به حساب نمی‌آیند اما به عنوان یک ماموریت پر رمز و راز در نوع خودش جالب است.

شما اکنون راز قاتل سریالی رد دد ریدمپشن 2 همراه با ماموریت غربیه American Dreams را حل کرده‌اید.

جالب است بدانید که این قاتل یکی از ایستر اِگ‌های بازی نیز محسوب می‌شود. می‌دانیم که اسم قاتل سریالی رد دد ریدمپشن 2 ادموند لوری جونیور (Edmund Lowry Jr) است. حال اگر نسخه چهارم Grand Theft Auto را بازی کرده باشید، با قتل سریالی مواجه خواهید شد که نام او ادی لو است. نام قاتل سریالی رد دد ریدمپش 2 برگرفته شده از ادی لو، قاتل سریالی نسخه چهارم Grand Theft Auto است.

منبع
مجله وینفون
برچسب ها
نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
بستن
بستن