پیشتازتک پلاسلوازم خانگی

مقایسه تلویزیون سونی X7500F با NU7100 سامسونگ

فیلم سینمایی سرخ پوست

 X7500F سونی و NU7100 سامسونگ

پیشتازتِک در این مطلب دو عدد از بهترین تلویزیون های شرکت سونی و سامسونگ یعنی X7500F سونی که تولید 2018 بوده با مدل NU7100 سامسونگ که اون هم از محصولات سال 2018 است را با هم مقایسه می کند. هر دو این تلویزیون ها در بازار موجود هستند و جزو بهترین ها و پر طرفدارترین تلویزیون های موجود هستند .
البته ما به شما توصیه می کنیم با توجه به اینکه که ما هر دو مدل رو به طور کامل بررسی کرده ایم اما شما نباید زیاد درگیر جزئیات بشید و مطمئن باشید که هر کدام از این تلویزیون ها را انتخاب کنید، انتخاب برازنده و فوق العاده ای خواهد بود و با توجه به رضایت مشتریان هر دو تلویزیون با وجود تفاوت هایی که دارند، از لحاظ کیفیت رنگ و نمایش تصاویر بسیار عالی هستند.

مقایسه X7500F سونی با NU7100 سامسونگ

اگر شما یک اتاق بزرگ با مبلمان پراکنده دارید، قطعا تلویزیون سونی X7500F انتخاب بهتری نسبت به تلویزیون سامسونگ NU7100 است چراکه دارای زاویه دید بهتری است. اما اگر شما یک اتاق تاریک کوچک با مبلمان کم دارید و مستقیما مقابل تلویزیون می نشینید تلویزیون سامسونگ NU7100 بهتر است. تلویزیون دارای رنگ مشکی عمیق تر است و با این تلویزیون ، شما از تماشای فیلم بیشتر لذت خواهی برد. همچنین تا خیر ورودی در این تلویزیون پایین تر است و اگر شما به بازی های ویدیویی علاقه دارید اون عالیه . از طرف دیگر، تلویزیون سونی می تواند 24p judder یا تاری را از محتوای قدیمی تر حذف کند.

نتایج کلی ازمایشات انجام شده روی این دو مدل تلویزیون رو می تونید در جدول پایین ببینید


ویژگی های اصلی


تفاوت های اساسی


مقایسه طراحی و ظاهر X7500F سونی با NU7100 سامسونگ

طراحی تلویزیون سونی X7500f

طراحی تلویزیون سونی X7500f خیلی شبیه به مدل x8300f است. پایه اون تلویزیون را به خوبی پشتیبانی میکند و دارای طراحی ساده و محکم است که اجازه می دهد تا یک ساندبار در جلو تلویزیون قرار گیرد. پایه های عقب تلویزیون مسیری برای مدیریت کابل ها دارد. پشت تلویزیون ساده است و اگر چه X7500F کمی ضخیم است اما اگر به دیوار نصب شود، خیلی از آن خارج نخواهد شد. در کل کیفیت اون نسبت به بسیاری از تلویزیون های دیگر سونی خوب است.

طراحی تلویزیون سامسونگ NU7100

طراحی تلویزیون سامسونگ NU7100 عالی است. این ویژگی های طراحی در مدل های بالاتر از قبیل پایه های مدل Q8FN (بدون پایان نقره ای) و همینطور مدل NU8000 مشابه است.
پشت تلویزیون سونی X7500F

پشت تلویزیون سونی X7500F پلاستیکی است و بسیار شبیه به مدل x8300f است. مدیریت کابل هم به خوبی در نظر گرفته شده است و می توان از طریق پایه ها کابل ها رو عبور داد. با این حال، اگر شما تلویزیون را روی دیوار نصب کنید، ممکن است دسترسی به برخی از پورت ها مشکل باشد. حاشیه های تلویزیون سونی X7500F نازک و زیبا هستند. و از پلاستیک ساخته شده است.

پایه تلویزیون سامسونگ NU7100

پایه تلویزیون سامسونگ NU7100 مدرن و محکم است. اون به اندازه کافی گسترده است تا بتونید یک ساندبار را در جلوی اون قرار بدید.پشت تلویزیون دارای همان بافتی است که در مدل NU8000 امسال وجود داره. چند مسیر برای مدیریت کابل وجود دارد که تمام عرض پشت تلویزیون را در بر می گیرد. همچنین تلویزیون دارای دو کلیپ است که به پایه های اون متصل می شوند و همچنین به مدیریت کابل کمک می کند. تلویزیون در هنگام مشاهده از بغل، بسیار نازک و شبیه NU8000 جدید است. این تلویزیون فاقد جعبه One Connect mini است و هنگام نصب روی دیوار مشکلی پیش نمیاد. هرچند که تغییر اتصالات مانند One Connect ساده نیست.

کیفیت ساخت


مجموع ورودی های دو تلویزیون X7500F سونی با NU7100 سامسونگ


کیفیت تصویر | مقایسه دو تلویزیون X7500F سونی با NU7100 سامسونگ

کیفیت تصویر تلویزیون سونی X7500f

کیفیت تصویر تلویزیون سونی X7500f مناسب است. نسبت کنتراست اون کم است و تلویزیون نمیتواند در یک اتاق تاریک رنگ سیاه عمیق را نشان دهد، که این قابل توجه است. اون می تواند به اندازه کافی روشن باشد، اما برای غلبه بر انعکاس در یک اتاق روشن به اندازه کافی روشن نیست . دقت رنگ اون خارج از جعبه خوب است و بیشتر افراد نیازی به کالیبراسیون اون برای اصلاح هر گونه اشتباه رنگ ندارند. زاویه دید مناسب است، و شما می توانید تلویزیون را از زوایای کوچک تماشا کنید بدون اینکه کیفیت تصویر کاهش پیدا کند. یکنواختی خاکستری هم مثل عملکرد انعکاسی خوب است.

کیفیت تلویزیون سامسونگ NU7100

کیفیت تلویزیون سامسونگ NU7100 دارای کیفیت تصویر مناسبی است و دارای نسبت کنتراست بومی خوب است اما برای این نوع پنل کمتر از حد نرمال است. اون بسیار روشن نیست، به خصوص در محتوای HDR، و برای مشاهده در اتاق کم نور مناسب تر است. اون دارای یکنواختی خاکستری خوب است، با اثر کثیفی بسیار کمی روی صفحه نمایش، و برای طرفداران ورزش عالی است. اون محدوده رنگی محدود و حجم رنگ ضعیفی دارد، بنابراین اون محتوای SDR را بهتر ساپورت میکند. و بازتاب انعکاسی اون عالی است.


کیفیت صدا


ویژگی های هوشمند

تلویزیون سونی X7500F

تلویزیون سونی X7500F از همان سیستم عامل اندروید TV که تلویزیون های دیگه در این سال با ان راه اندازی میشوند استفاده کرده است. درست مثل مدل های X8500F یا X8300F. این رابط کاملا هماهنگ با برنامه های داخلی ساخته شده است و هزاران برنامه دیگر در فروشگاه Google Play را نیز پشتیبانی میکند. رابط کاربری مناسب و معقول است .شما می توانید به سرعت به Google Assistant از طریق ریموت دسترسی پیدا کنید و می توانید برنامه ها یا محتوا را با صدا جستجو کنید، اما نمی توانید تنظیمات تلویزیون را با کنترل صوتی تغییر دهید.

تلویزیون سامسونگ NU7100

تلویزیون سامسونگ NU7100 دارای رابط کاربری مشابه با NU8000، ولی فاقد دستیار صدای Bixby است. کار با رابط کاربری اسان است و عملکرد خوبی داره، اگر چه هنگام دسترسی به رابط از داخل یک برنامه، برخی از مشکلات با وقفه وجود دارد. مانند همه تلویزیون های سامسونگ، تبلیغات وجود دارد و نمی توان ان ها را حذف کرد. کار با ریموت بسیار راحت است و بسیار ساده تر از برنامه های ریموت دیگر تلویزیون ها از برندهای دیگر است.


مزیت های تلویزیون سونی X7500F

 • زمان پاسخ دهی بهتر.
 • یکنواختی خاکستری خوب
 • از لحاظ کیفیت ساخت بهتر است.
 • از لحاظ زاویه دید بهتر است.
 • از لحاظ انعکاس تصویر بهتر است.
 • از لحاظ ویژگی های هوشمند و ریموت بهتر است.

معایب تلویزیون سونی X7500F

 • عملکرد ضعیف HDR .
 • از لحاظ کیفیت تصویر و کنتراست ضعیف تر است.
 • رنگ سیاه در اتاق تاریک به صورت خاکستری ظاهر میشود.
 • کیفیت صدای ضعیف تر.

مزیت های تلویزیون سامسونگ NU7100

 • انعکاس تصویر بهتر
 • کیفیت صدای بهتر.
 • یکنواختی مشک بهتر است.
 • تنظیمات تصویر بهتر قبل از کالیبراسیون و بعد از کالیبراسیون

معایب تلویزیون سامسونگ NU7100

 • کیفیت تصویر ممکنه در زاویه های غیر مستقیم کاهش پیدا کنه.
 • وسعت رنگ ضعیف تر
 • زمان پاسخ دهی ضعیف تر است.

ریموت کنترل

ریموت تلویزیون سونی X7500F

ریموت تلویزیون سونی X7500F شبیه به کنترل تلویزیون x8500f است .این کنترل از راه دور نسبتا بزرگه و دکمه های زیادی داره و بسیار کاربردی است. کار با دکمه ها آسان است و برای پیدا کردن و دسترسی به اکثر توابع اساسی تلویزیون زمان زیادی لازم ندارد .با کنترل از راه دور می توانید با بلوتوث به تلویزیون متصل شوید تا میکروفون را با قابلیت کنترل صوتی Google Assistant تلویزیون مورد استفاده قرار دهید. دستیار گوگل می تواند بسیاری از اقدامات در تلویزیون مانند تغییر دادن ورودی ها یا باز کردن برنامه های خاص را انجام دهد اما تنظیمات پیشرفته تر مانند تغییر دادن تنظیمات تصویر را نمیتوان با کنترل صوتی انجام داد.

ریموت تلویزیون تلویزیون سامسونگ NU7100

ریموت تلویزیون تلویزیون سامسونگ NU7100 دارای یک ریموت خوب است. این دکمه ها اغلب توابع اولیه را شامل می شوند، شامل ورودی ها، دسترسی سریع به منوی تنظیمات ، و یک دکمه اندازه تصویر برای کنترل گزینه های upscaling ، برای محتوای رزولوشن پایین تر دارد.


کنترل تلویزیون و لوازم داخل جعبه


برچسب ها
نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
بستن
بستن