پیشتازتک پلاسلوازم خانگی

مقایسه تلویزیون ال جی sk9000 با سونی x9000f

فیلم سینمایی سرخ پوست

مقایسه sk9000 ال جی با x9000f سونی

ما در این مطلب دو عدد از بهترین تلویزیون های شرکت ال جی و سونی یعنی sk9000 ال جی که تولید 2018 بوده با مدل x9000f سونی که اون هم از محصولات سال 2018 است را با هم مقایسه می کنیم. هر دو  این تلویزیون ها در بازار موجود هستند و جزو بهترین ها و پر طرفدارترین تلویزیون های موجود هستند .
البته ما به شما توصیه می کنیم با توجه به اینکه که ما هر دو مدل رو به طور کامل بررسی کرده ایم اما شما نباید زیاد درگیر جزئیات بشید و مطمئن باشید که هر کدام از این تلویزیون ها را انتخاب کنید، انتخاب برازنده و فوق العاده ای خواهد بود و با توجه به رضایت مشتریان هر دو تلویزیون با وجود تفاوت هایی که دارند، از لحاظ کیفیت رنگ و نمایش تصاویر بسیار عالی هستند.

مقایسه sk9000 ال جی با x9000f سونی

تلویزیون LG SK9000 انتخاب خوبی است اگر شما قصد تماشای تلویزیون از اطراف و یا زاویه های غیر مستقیم را دارید، زیرا زاویه دید بهتری را دارد. اما در سونی X9000F بهتر است شما جلو تلویزیون بنشینید و از زاویه مستقیم تلویزیون تماشا کنید. SK9000 دارای تاخیر ورودی بهتر و اضافه کردن قاب سیاه و سفید بهتر (BFI) است، که اون رو برای بازی بهتر میکنه و میتونه برای برای گیمرها جذاب تر باشد . همچنین سونی X9000F دارای کنتراست بهتر و لوکال دایمینگ بهتر و یکنواختی مشکی بهتر است، بنابراین میتونوه رنگ مشکی عمیق رو نمایش بده که کیفیت تصویر را در اتاق تاریک بهبود می بخشد و باعث میشه اون برای تماشای فیلم ها بسیار بهتر باشد. تلویزیون سونی همچنین دارای زمان پاسخ سریعتر و یکنواختی خاکستری بهتر است که این باعث می شود انتخاب بهتری برای  طرفداران ورزش باشد.

نتایج کلی ازمایشات انجام شده روی این دو مدل تلویزیون رو می تونید در جدول پایین ببینید


تفاوت های اساسی


مقایسه طراحی و ظاهر sk9000 الجی با x9000f سونی

طراحی تلویزیون ال جی sk9000v

طراحی تلویزیون ال جی sk9000v بسیار شبیه به SJ850 سال گذشته است.این از خانواده پایه های منحنی است ،اگر چه در سال جاری کمی نازک تر است و انعطاف پذیری بیشتری در پایه وجود دارد . رنگ فریم با یک پشت به رنگ مشکی بر عکس پشت سفید سال گذشته، یکنواخت است . برخی محدودیت های علمی وجود دارد و تنها یک مکان مدیریت کابل ساده وجود دارد و پایه به شما اجازه نمیدهد که مستقیم یک ساندبار را در جلوی تلویزیون قرار بدید.

طراحی تلویزیون سونی X9000f

طراحی تلویزیون سونی X9000f  بسیار عالی است. این با زیبایی سنتی تلویزیون سونی x9000e سال گذشته کاملا متفاوت است . قابل توجه ترین تفاوت ان پایه های گسترده ان است که به یک میز بزرگ تر نیاز دارند اما به طوری طراحی شده اند که ساندبار یا نوار صوتی سونی می تواند به طور مناسب بین پایه های ان قرار گیرد . مدیریت کابل پایه مشابه X9000E در پشت پایه وجود دارد، اما این به اندازه X9300E که شامل مسیریابی از طریق پنل پشتی است، خوب نیست. همچنین کیفیت ساخت تلویزیون بسیار خوب است.
پشت تلویزیون ال جی SK9000V

پشت تلویزیون ال جی SK9000V بسیار شبیه به SJ850 است، بجز رنگ سیاه. تنها مدیریت پایه کابل در اینجا دیده میشود. پایه تلویزیون ال جی SK9000V منحنی است و بسیار شبیه به SJ950 سال گذشته است. اون کمی باریک تر است و رنگش هم کمی تیره تر است. در صورتی که میز تلویزیون تکان بخورد، پایه کمی تکان می خورد. تلویزیون ال جی sk9000v دارای ضخامت متوسط است اما زمانی که از پشت مشاهده میشود، با توجه به زوایای ملایم پشت کاملا نازک به نظر میرسد و زمانی که به دیوار نصب میشه خیلی نزدیک به دیوار نیست .

پشت تلویزیون سونی X9000f

پشت تلویزیون سونی X9000f کاملا اصولی است و بسیار مشابه مدل سال گذشته است .دو قسمت برای ورودی ها در پشت تلویزیون وجود دارد و اگر تلویزیون نزدیک به دیوار قرار گیرد، دسترسی به ان ها کمی دشوار است. پایه تلویزیون x9000f همانطور که فضا را برای یک نوار صوتی بین دو پایه فراهم میکند، بسیار گسترده تر از سایر تلویزیون های سونی است. پایه، تلویزیون را به خوبی پشتیبانی میکند. اون همچنین دارای کانال مدیریت کابل در پایه ها است. هنگام مشاهده این از بغل، این تلویزیون ضخامت متوسطی دارد. اون کمی بیشتر از برخی از تلویزیون های دیگر مانند X9300E، از دیوار خارج میشود (برای نصب به دیوار) اما این مسئله ، زیاد مهم نیست .

کیفیت ساخت


مجموع ورودی های دو تلویزیون sk9000 ال جی با x9000f سونی


کیفیت تصویر | مقایسه دو تلویزیون sk9000 ال جی با x9000f سونی

کیفیت تصویر تلویزیون ال جی SK9000V

تلویزیون ال جی SK9000V کیفیت تصویر خوبی را ارائه میدهد. نسبت کنتراست بومی مناسب است و در اتاق تاریک رنگ سیاه به صورت خاکستری ظاهر می شود. اون یک لوکال دایمینگ با ارایش کامل دارد اما الگوریتم ها به اندازه کافی پاسخگو نیستند و ما توصیه نمی کنیم که ان را در میزان ‘High‘ استفاده کنید . این تلویزیون بسیار روشن تر از SJ850 است، اما نکات برجسته با لوکال دایمینگ کم میشود که برعکس چیزی است که اتفاق میافتد. این تلویزیون پنل IPS دارد و زاویه دید اون متوسط است و بهتر از پنل های VA مانند سونی X9000F است اما بدتر از پانل های OLED مانند LG C7 است. همچنین دارای بازتاب عالی است، بنابراین انتخاب خوبی برای انواع اتاق های مختلف است. یکنواختی خاکستری مناسب است اما اثر صفحه نمایش قابل توجهی وجود دارد که برای طرفداران ورزش خوب نیست.

کیفیت تصویر تلویزیون سونی X9000f

تلویزیون سونی X9000f دارای کیفیت تصویر خوبی است. هنگامی که در یک اتاق تاریک قرار دارد، عمق رنگ سیاه ان میتونه کمک زیادی به بازتولید صحنه های تاریک بکنه . این بیشتر به دلیل نسبت کنتراست چشمگیر، یکنواختی خوب رنگ سیاه و ویژگی دلپذیر لوکال دایمینگ است . هنگامی که در یک اتاق روشن تر تنظیم میشود، تلویزیون بسیار خوب عمل میکند چرا که دارای شدت روشنایی SDR عالی است . یکنواختی رنگ خاکستری خوب است و اثر صفحه نمایش کثیف برای تماشای ورزش هایی مانند فوتبال و یا هاکی روی یخ ، دیده نمی شود.

هنگامی که به زاویه دید می رسیم، عملکرد Sony X9000F زیاد خوب نیست وبهترین مکان برای تماشای تلویزیون زاویه مستقیم است . در نهایت، HDR، عالی به نظر می رسد و این عمدتا به دلیل اوج روشنایی در محتوای HDR است ، و زمانی که با لوکال دایمینگ همراه است میتونه نکات بسیار برجسته را تولید کند .


کیفیت صدا


ویژگی های هوشمند

تلویزیون ال جی SK9000

تلویزیون ال جی SK9000 با اخرین نسخه از سیستم عامل هوشمند WEB OS اجرا میشود. اون انتخاب مناسب و معقولی از برنامه های ساخته شده دارد و فروشگاه محتوا LG دسترسی سریع به هزاران برنامه را فراهم میکند، اگرچه این به خوبی همان چیزی که در فروشگاه Google Play در تلویزیون های سامسونگ و سونی وجود دارد نیست. ریموت جمع و جور است و به خوبی ساخته شده است. طراحی اون بسیار زیبا نیست اما به خوبی کار میکند. توابع کنترل صدای جدید بسیار قدرتمند هستند و به خوبی کار می کنند و می توانند با انواع دستگاه های دیگر همکاری کند.

تلویزیون سونی X9000F

تلویزیون سونی X9000F ، با سیستم عامل اندروید TV رو اجرا میشود که عملکرد بهتری نسبت به سایر سیستم عامل های هوشمند داره و کار با اون هم کمی دشواره، اما اون دسترسی به فروشگاه Google Play داره که دارای برنامه های بیشتری نسبت به سایر سیستم عامل های دیگر است و دسترسی به دستیار شگفت انگیز گوگل را دارد . رابط اصلی تلویزیون متاسفانه بسیار شلوغ است و اغلب تاخیر و انیمیشن های ناهموار دارد . Android TV همچنین دارای قابلیت کنترل صوتی گوگل یا دستیار هوشمند شگفت انگیز است که می تواند به طور مستقیم بسیاری از دستورات بر روی تلویزیون مانند “باز کردن Netflix” و “وضعیت آب و هوا ” را سرچ کنید .


مزیت های تلویزیون ال جی SK9000

 • زاویه دید گسترده
 • بسیار تاثیر گذار و مناسب برای گیمینگ با زمان پاسخ دهی سریع .
 • نکات برجسته را به صورت روشن نمایش می دهد .
 • طراحی زیباتر
 • کیفیت صدا کمی بهتر است .
 • از لحاظ ویژگی های هوشمند و ریموت کنترل کمی سرتر است .

معایب تلویزیون ال جی SK9000

 • رنگ مشکی در این تلویزیون به صورت خاکستری ظاهر می شود.
 • یکنواختی رنگ مشکی هم به نسبت سونی ضعیف است.
 • زمان پاسخ دهی کمی بیشتر است.

مزیت های تلویزیون سونی X9000F

 • یکنواختی رنگ سیاه و سفید عمیق و عالی است.
 • عملکرد حرکات سریع فوق العاده است.
 • HDR روشن است .
 • از لحاظ شیب تصویر بهتر است.
 • یکنواختی خاکستری به نسبت ال جی بهتر است.
 • از لحاظ کیفیت تصویر و کنتراست بهتر است.

معایب تلویزیون سونی X9000F

 • کیفیت تصویر در زاویه های متفاوت کاهش می یابد .
 • طراحی ضعیف تر .
 • از لحاظ ویژگی های هوشمند و ریموت کنترل ضعیف تر است.

ریموت کنترل

ریموت تلویزیون ال جی sk9000v

ریموت تلویزیون ال جی sk9000v همانند همان OLED C8 است. اون دسترسی سریع به اکثر توابع معمول را فراهم می کند. هنگامی که ریموت روی صفحه نمایش به عملکرد توابع اشاره کرد باعث حرکت در منوها یا ورود به متن میشه . ریموت همچنین امکان دسترسی سریع به جستجوی هوشمند ThinQ AI / هوشمند را فراهم می کند، کنترل عملکرد تقریبی تلویزیون (از جمله تنظیم تایمر خواب). تلویزیون حتی می تواند با دیگر دستگاه های سازگار با ThinQ، از جمله ماشین های ظرفشویی، ماشین لباسشویی و غیره ارتباط برقرار کند. همچنین قادر خواهد بود با دستگاه های سازگار با Google Home و Amazon Alexa ارتباط برقرار کند.

ریموت کنترل سونی X9000F

ریموت کنترل سونی X9000F نسبتا بزرگه و دکمه های زیادی داره و بهتر از کنترل X9000E سال گذشته است. کنترل از راه دور هنوز قابل استفاده است و دارای دکمه های بیشتری نسبت به دیگر کنترل ها است. با کنترل از راه دور می توانید با بلوتوث به تلویزیون متصل شوید تا میکروفون را با قابلیت کنترل صوتی Google Assistant تلویزیون مورد استفاده قرار دهید. دستیار گوگل می تواند بسیاری از اقدامات در تلویزیون انجام دهد، و همچنین رابط با بقیه اکوسیستم گوگل ، دستوراتی مانند “باز کردن یوتیوب”، “تغییر به HDMI 3″، “مکث ویدیو” ‘وضعیت اب و هوا ، و ‘خاموش کردن تلویزیون’ همه را به خوبی انجام میدهد، هر چند دستورات برای تغییر تنظیمات تصویر مانند ‘تنظیم روشنایی به 20’ و ‘تغییر به حالت بازی’ را انجام نمیدهد.


کنترل تلویزیون و لوازم داخل جعبه


برچسب ها
نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
بستن
بستن