سخت افزارکامپیوتر

تفاوت کیبورد‌ گیمینگ و کیبورد معمولی

فیلم سینمایی سرخ پوست

آیا شما یک گیمر هستید، چه نوع کیبوردی را برای بازی انتخاب می‌کنید؟ کیبورد‌ گیمینگ یا کیبورد‌های معمولی؟ تفاوت کیبورد مکانیکی با کیبورد معمولی چیست؟ در این مقاله میتوانید با تفاوت کیبورد‌ گیمینگ و کیبورد معمولی آشنا شوید.

کیبورد ممبرین چیست؟

کیبورد‌های معمولی یا ممبرین (Membrane) یک برد اصلی دارند و بر روی آنها قطعات پلاستیکی وجود دارند که توسط یک قطعه لاستیکی از هم جدا شده‌اند، با فشار دادن این نوع دکمه قطعه لاستیکی آن فشرده می‌شود و قطعه پلاستیکی رویی آن حرکت می‌کند و باعث ایجاد یک اتصال کوتاه در کیبوردمی‌شود که این پیام برای کامپبوتر شما می‌فرستد که دکمه‌ای فشرده شده است. کیبورد‌های ممبرین نسبت به کیبورد‌های مکانیکی کم‌صداتر هستند و به دلیل ساده‌تر بودن مکانیزم کاری آنها، هزینه ساخت بسیار کمتری نیز دارند، اما کیبورد‌های ممبرین عمر بسیار کمتری نسبت به کیبورد‌های مکانیکی دارند.

کیبورد گیمینگ چیست؟

کیبوردهای گیمینگ عموما مکانیکی هستند. همانطور که از اسم آن مشخص است، کیبورد‌های مکانیکی از یک مکانیزم مکانیکی برای فشردن دکمه‌ها استفاده می‌کند و انواع مختلفی دارد، اما در کل همه آنها از قطعه‌هایی مانند پایه دکمه، فنر و رویه آن تشکیل می‌شود.

کیبورد‌های مکانیکی نسبت به کیبورد‌های ممبرین عمر طولانی‌تری دارند و کلیک‌ها را بسیار سریع‌تر ثبت می‌کنند که می‌تواند تعداد کلیک‌های شما روی کیبورد را در یک زمان مشخص بالاتر ببرد. همچنین کیبورد‌های مکانیکی برخلاف کیبورد‌های معمولی یا ممبرین می‌توانند همه دکمه‌ها را همزمان فعال کنند، کیبورد‌های معمولی می‌توانند تعداد محدودی از دکمه‌ها را به صورت همزمان فعال کنند و این امر به این دلیل است که دکمه‌ کیبورد‌های معمولی برروی یک صفحه هستند و تعداد دکمه‌های فعال بستگی به برد آن کیبورد دارد، اما دکمه کیبورد‌های مکانیکی مکانیزم‌های جداگانه‌ای دارند که باعث می‌شود دکمه‌ها با دکمه‌های دیگر ارتباطی نداشته باشند.

کدام کیبورد گیمینگ برای من مناسب است؟

همانطور که گفته شد تفاوت کیبورد‌ گیمینگ و کیبورد معمولی فقط در قیمت آن‌ها نیست و فناوری ساخت آن‌ها نیز متفاوت است. هرکدام از این نوع کیبورد‌ها نکات مثبت و منفی خود را دارند و باید ببینید که کدام نوع کیبورد برای شما مناسب‌تر است.

اگر علاقه ای به هزینه زیاد ندارید یا هر از گاهی به بازی می‌پردازید، می‌توانید کیبورد معمولی و یا کیبوردی مانند کیبورد گیمینگ لاجیتک G213 Prodigy را تهیه کنید که بیشتر قابلیت‌های یک کیبورد گیمینگ کاملاً حرفه‌ای مثل نورپردازی RGB، دکمه‌های برجسته با جابه‌جایی زیاد و سطح فرورفته، قابلیت Anti-Ghosting که باعث می‌شود بتوانید بیشتر از چند دکمه محدود را به صورت همزمان فعال کنید را دارد.

اگر یک گیمر حرفه‌ای هستید و یا محدودیتی برای هزینه کردن ندارید، کیبوردهای گیمینگ و مکانیکی مانند کیبوردهای لاجیتک G910 Orion Spectrum,  G Pro Keyboard, G413 Carbon را به شما پیشنهاد می‌کنیم که دارای جدیدترین و بهترین تکنولوژی‌ها در زمینه کیبورد‌های گیمینگ مانند LightSync RGB و سوییچ‌های مکانیکی Logitech Romer-G هستند.

برچسب ها
نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
بستن
بستن