پیشتازتک پلاسسبک زندگی

تزیین سفره هفت سین 98 ، متفاوت ترین سفره را شما بچینید!

فیلم سینمایی سرخ پوست

تزیین سفره هفت سین 98

تزیین سفره هفت سین 98 ، در این روزهای میانی اسفند ماه دغدغه اکثر ما است. به همین منظور امروز می خواهیم شما را با روش صحیح چیدمان سفره هفت سین سنتی آشنا کنیم.

دکوراسیون داخلی: امروز بیست هشتمین روز از اسفند ماه است و این ماه پر از هیاهو و پر جنب و جوش به آخر خود رسیده است. می خواهیم امروز موضوعی را مطرح کنیم که شاید در مورد آن، هم بسیار جستجو کرده اید و هم در صدد ارائه بهترین خلاقیت خود برای چیدمان آن بوده اید، بله موضوع هفت سین است. در کمپین روز شمار تا نوروز همراه پیشتازتِک باشید تا در مورد هفت سین این سنت ایرانی بیشتر بدانید و بهترین هفت سین را بچینید.


تزیین سفره هفت سین 98

سفره هفت سین که سنتی دیرینه در فرهنگ ایرانیان بوده است همچنان پا بر جاست و هر سال مردم برای چیدن آن وقت می گذارند و به دنبال راه هایی تازه می گردند برای هرچه زیباتر هماهنگ کردن هفت سین شان. روشی که در این مطلب از پیشتازتِک قصد داریم به شما ارائه دهیم، انتخاب المان دهای صحیح و سنتی است که به توانیم به یک سفره هفت سین، سنتی و ایرانی بگوییم.


رومیزی سنتی اولین المان سفره ایرانی

برای چیدن ظروف هفت سین بر روی میز، بعضی افراد در ابتدا از پارچه ای استفاده می کنند که روی میز پهن شود و ظروف هفت سین بر روز آن گذاشته شود. می توانید از پارچه ای ترمه و با طرح بته جقه و یا پارچه های مخمل سبز یا قرمز و پارچه هایی با طرح های اسلیمی، استفاده کنید تا زمینه هفت سین تان گویای سنتی بودن آن باشد.


ظروف اصیل، دومین نشانه ی یک هفت سین ایرانی

رنگ فیروزه ای از آن رنگ هایی است که در ساخت مساجد از آن به وفور استفاده می شده است و امروزه هم همین طور است و جز رنگ هایی محسوب می شود که در ساخت بناهای ایرانی هم زیاد به کار رفته است به همین دلیل، استفاده از این رنگ ها در چیدمان هفت سین می تواند نشان دهنده پایبندی به سنت های مان باشد و این احساس را به اطرافیان انتقال دهد که سفره هفت سین کاملا سنتی و ایرانی است.


از رنگ آبی فیروزه ای می توانید برای انتخاب ظروف هفت سین استفاده کنید. همچنین استفاده از ظروف دیگر مانند مس، برنج و ظروف بلور رنگی نیز به سنتی بودن هفت سین تان کمک خواهد کرد.


انتخاب شمعدان های مناسب برای سفره هفت سین ایرانی

شمع و شمعدان از اجزای اصلی سفره هفت سین نیستند اما بودن آن ها در سفره هفت سین خالی از لطف نیست و به جلوه ی آن بیشتر کمک می کند. می توانید برای اینکه سبک سنتی چیدمان هفت سین تان را حفظ کنید، از شمعدان های شاه عباسی و یا چراغ های قدیمی استفاده کنید که زیبایی هفت سین تان را دو چندان کند.


ظرف ماهی، جلوه ی سفره هفت سین سنتی

به دلیل اینکه حوض یکی از المان های مهم در خانه های قدیمی محسوب می شده است، می توانید ظرفی که شبیه به حوض است و یا کاسه های سفالی آبی رنگ را برای ماهی قرمز، خریداری کنید و آن را در هفت سین قرار دهید که به سنتی تر بودن هفت سین تان کمک خواهد کرد.


انتخاب قاب آینه برای سفره هفت سین ایرانی

استفاده از آینه ای با قاب سنتی می تواند به شما کمک کند تا هفت سین تان تکمیل شود. آینه هایی با قاب نقره کوب شده قطعا همه چیز را زیبا تر جلوه می دهد و به سنتی تر بودن سفره هفت سین تان بیشتر کمک خواهد کرد.

برچسب ها
نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
بستن
بستن