پیشتازتک پلاسسلامت و پزشکی

واقعیت های جالب درباره اکستنشن مو

فیلم سینمایی سرخ پوست

تعریف اکستنشن

 اکستنشن مو همان طور که از نامش پیداست، به موهای اصلی متصل می شود تا قد مو یا حجم آن را بیشتر کند که انواع مختلفی از اکستنشن مو وجود دارد.

نکاتی مفید در باره اکستنشن مو

داشتن موهای پرپشت و بلند، آرزوی خیلی ها، به ویژه خیلی از آنهایی است که ظاهر چهره شان برایشان اهمیت زیادی دارد؛ مثلا بازیگران هالیوود. اما شاید ندانید که در میان هنرپیشه های هالیوودی که به نظر می رسد موهای زیبا و پرپشتی دارند، کم نیستند آنهایی که برای رسیدن به هدف دلخواهشان از اکستنشن مو استفاده می کنند. می پرسید چرا و چطور؟ آیا این کار عارضه ای برایشان ندارد؟ آیا این کار در درازمدت باعث ریزش موی آنها نمی شود؟ آنچه در ادامه می خوانید، پاسخی به همین پرسش های رایج درباره اکستنشن مو است.اکستنشن مو

اکستنشن مو چیست؟

اکستنشن مو

درحالی که بسیاری از مبتدی ها معمولا با مسائل متعددی درباره اکستنشن مو مواجه می شوند، کسب اطلاعات لازم درباره انواع اکستنشن ها می تواند این نگرانی های ریز و درشت را برطرف کند. فهمیدن این موضوع که اکستنشن مو دقیقا چیست، شروع خوبی برای این کار است.

انواع مختلف اکستنشن های مو

اکستنشن های مو، موهای اضافه کردنی خاصی هستند که با هدف افزایش حجم و عمق موهای طبیعی به آنها اضافه می شوند و انواع مختلفی دارند. شما می توانید بعد از انجام دادن مشاوره های لازم و با در نظر گرفتن عواملی مانند نیاز فردی، بودجه مالی، نوع موها و میزان بلندی موها از اکستنشن های مو استفاده کنید. اکستنشن های مو بی خطر هستند و امروزه بسیاری از زنان در سرتاسر جهان به این محصولات اعتماد دارند.

دلایل استفاده از اکستنشن مو

دلیل عمده این اعتماد، توانایی اکستنشن های مو برای پنهان کردن بسیاری از مشکلات مانند نازکی موها، ریزش مو و حتی طاسی است. زنان در هر سنی می توانند به راحتی این اکستنشن ها را تهیه کنند، اما توجه کردن به برندها و نوع این محصولات قبل از استفاده واقعا ضرورت دارد. به طور کلی، اکستنشن های مو به دو نوع تقسیم می شوند؛ طبیعی و مصنوعی. انواع طبیعی از موهای واقعی انسان ها ساخته می شوند، درحالی که انواع مصنوعی در کارخانه ها تولید می شوند. با این حال، هر دو نوع دارای جنبه های مثبت و منفی مختص خودشان هستند.


انواع اکستنشن های مو و ویژگی های مهم آنها

اکستنشن های کلیپسی

دلایل استفاده:

ایمن بودن، درد نداشتن، نیاز به زمان کم و مقرون به صرفه از نظر مالی.

نحوه مراقبت:

این اکستنشن ها باید گهگاه شسته شوند و هر روز هم مورد استفاده قرار نگیرند. نکته مهم درباره استفاده از انواع کلیپسی این است که نباید هر بار در نقاط قبلی متصل شوند چون این کار باعث کشیده شدن آنها روی پوست سر و درنهایت تضعیف موها می شود.

مناسب برای:

اکستنشن های کلیپسی، بهترین انتخاب برای افراد دارای موهای بلند هستند. اگر این اکستنشن ها به درستی به موهای کوتاه متصل نشوند، درنهایت دیده خواهند شد.

اکستنشن های چسبی

دلایل استفاده:

ایمن بودن، دیده نشدن بعد از متصل شدن، داشتن عمر طولانی تر نسبت به انواع کلیپسی.

نحوه مراقبت:

اگر جداسازی انواع چسبی با دقت انجام بگیرد، طول عمر آنها را بیشتر می کند. استفاده از شامپو و حالت دهنده برای اکستنشن های چسبی کنار موهای طبیعی مانعی ندارد. با این حال، مراجعه به سالن های آرایش معتبر برای متصل کردن یا جدا کردن اکستنشن های چسبی ضروری است.

مناسب برای:

اکستنشن های چسبی، بهترین انتخاب برای افراد دارای موهای کوتاه یا متوسط هستند. مراقبت های لازم بعد از اتصال انواع چسبی، استفاده از آنها را برای افراد دارای موهای بلند سخت می کند.

اکستنشن های با دوخت

دلایل استفاده:

اکستنشن هایی که با کمک نخ مخصوص اکستنشن متصل می شوند، به راحتی تا 12 هفته دوام می آورند. این اکستنشن ها طبیعی به نظر می رسند و می توان از آنها تا یک سال استفاده کرد. در ضمن، از نظر اقتصادی هم در درازمدت مقرون به صرفه هستند.

نحوه مراقبت:

در صورت استفاده از انواع با دوخت، مرطوب سازی موها و استفاده از نرم کننده ها برای جلوگیری از هر گونه مشکلی ضروری است. به علاوه، افرادی که از این اکستنشن ها استفاده می کنند، باید در استفاده از محصولات حالت دهنده مو احتیاط لازم را داشته باشند، چون این کار می تواند به موهای طبیعی آنها آسیب برساند.

مناسب برای:

این اکستنشن ها برای همه موها و با هر اندازه ای مناسب هستند. درحال حاضر، شرکت های پیشرفته برای سازگار کردن هرچه بیشتر این اکستنشن ها با انواع مو تلاش می کنند.

کلاه گیس

دلایل استفاده:

به راحتی قابل جدا کردن هستند، از نظر مالی مقرون به صرفه اند، استفاده از آنها سخت نیست و خیلی خوب به نظر می رسند.

نحوه مراقبت:

کلاه گیس ها حداقل باید بعد از گذشت هر 10 روز شسته شوند. با این حال، این کار به نوع استفاده افراد وابسته است. برای شستن کلاه گیس های طبیعی باید از شامپوها و نرم کننده های طبیعی استفاده کرد، اما استفاده از ابزارهای حالت دهنده می تواند به آنها آسیب برساند. کلاه گیس های مصنوعی هم فقط باید با کمک آب سرد شسته شوند، در غیر این صورت تارهای مصنوعی شان ذوب می شوند.

مناسب برای:

به طور کلی، کلاه گیس ها برای انواع مو، هر اندازه ای، هر بافتی و هر رنگی مناسب هستند.

 انتخاب اکستنشن مو

1. بهترین اکستنشن را متناسب با تمام شرایط خودتان انتخاب کنید:

اولین نکته مهم، انتخاب اکستنشن هایی است که زمان بیشتری دوام می آورند. شاید اکستنشن های ارزان اوایل استفاده خوب به نظر برسند، اما خیلی زود خراب می شوند و به جایگزین نیاز پیدا می کنند. اگر درحال آزمون و خطای موقتی نیستید، حتما بهترین اکستنشن را بعد از تحقیق کافی خریداری کنید.

2. رنگ مو، یکی از عوامل مهم است:

اکستنشن انتخابی شما باید بیشترین نزدیکی را به موهای طبیعی تان داشته باشد. یکی از اشتباهات رایج زنان، انتخاب اکستنشن های تیره تر یا روشن تر نسبت به موهای خودشان است که زیبایی موها را از بین می برد.

3. مراقبت از اکستنشن ها را درست انجام بدهید:

برای شستن اکستنشن ها حتما از شامپوهای بدون سولفات و پارابن کمک بگیرید. کلاه گیس ها و اکستنشن های کلیپسی باید در پایان روز از روی موهای طبیعی جدا شوند و هیچ وقت برای مدت طولانی روی سر باقی نمانند.

مراقبت از اکستنشن های مو

1. صبح ها از شانه دندانه بزرگ برای مرتب کردن اکستنشن استفاده کنید.
2. بیش از حد در معرض تماس با نور خورشید و آلودگی هوا قرار نگیرید.
3. در استفاده از وسایلی مانند کلیپس، هدبند و روبان زیاده روی نکنید چون اکستنشن مو را شُل می کنند.
4. برای افزایش عمر اکستنشن مو، رطوبت روی آنها را سریع پاک کنید.
5. برای اینکه درخشندگی اکستنشن را افزایش بدهید، یک بار در هفته به آن روغن بزنید.

جنبه های مثبت اکستنشن های موی طبیعی و اکستنشن های موی مصنوعی

جنبه های مثبت طبیعی و زیبا به نظر می رسند. به مراقبت زیاد برای دوام آوردن بیشتر نیاز ندارند.
حالت پذیری و رنگ پذیری مطلوب و بدون محدودیتی دارند. ارزان تر از انواع طبیعی هستند.
بیشتر از انواع مصنوعی دوام می آورند. حجم بیشتری به موها می دهند.

جنبه های منفی اکستنشن های موی طبیعی و اکستنشن های موی مصنوعی

جنبه های منفی گران تر از انواع مصنوعی هستند. در صورت استفاده از ابزارهای گرمایشی (مانند سشوار) برای حالت دهی به انواع مصنوعی، احتمال ذوب شدن آنها وجود دارد.
مثل موهای طبیعی به مراقبت و توجه نیاز دارند. مصنوعی بودن آنها بیشتر به نظر می رسد.
احتمال دارد که از روش های غیربهداشتی برای تولید آنها استفاده شده باشد. عمر مفید آنها طولانی نیست.

برچسب ها
نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
بستن
بستن