پیشتازتک پلاسدنیای خودرو

نگاهی کوتاه به کوپه‌ی کوچک اسپرت بی‌ ام‌ و M2 Competition

فیلم سینمایی سرخ پوست

بی‌ ام‌ و M2 Competition

بی‌ام‌‌و M2 یکی از محصولات ارزان‌ و در‌عین‌حال جذاب‌ گروه M پاور است. این کوپه‌ی کوچک اسپرت مدلی جذاب‌تر نیز با نام M2 Competition پکیج دارد که موتور آن نیز قدرتمندتر است.

خبرنگار مشهور کریس هریس

کریس هریس یکی از خبرنگاران مشهور در حوزه‌ی خودرو است که علاقه‌ی زیادی به محصولات بی‌ام‌و دارد و صاحب چندین مدل از محصولات بی‌ام‌و است. برای مثال، قبلا بی‌ام‌و M3 کد E92 داشت و در‌حال‌حاضر نیز، مالک بی‌ام‌و 1M و M5 کد E28 است. بنابراین، وی جزو افرادی است که آشنایی کاملی با محصولات M دارند. با اینکه بسیاری از طرفداران بی‌ام‌و همیشه M3 را به‌عنوان انتخاب نخست خود مطرح می‌کنند، کریس هریس تصمیم گرفته در یکی از آزمایش‌های جدید خود به‌سراغ مدل M2 Competition برود.


بی‌ام‌و M2 Competition

بی‌ام‌و M2 Competition به‌خوبی می‌تواند نظر کریس هریس را به‌خود جلب کند. وی مدل‌های عادی ام پاور را به مدل‌های کامپتیشن ترجیح می‌دهد؛ اما در‌ این‌ بین، M2 استثنا است. مدل کامپتیشن M2 خیلی با نسخه‌ی استاندارد این خودرو تفاوت ندارد و در حقیقت، تنها تفاوت اساسی بین این دو خودرو به پیشرانه‌ی آن‌ها برمی‌گردد. در مدل کامپتیشن بی‌ام‌و M2، سازنده پیشرانه‌ی قدرتمند S55 را نصب کرده که به مدل قوی‌تر M3 و M4 تعلق دارد.


پیشرانه‌ی مدل M3 و M2

این پیشرانه‌ی ۶ سیلندر خطی ۳ لیتری توربو در مدل M3 می‌تواند ۴۲۵ اسب‌بخار قدرت تولید کند؛ اما در M2 قدرت آن ۴۱۰ اسب‌بخار است. همچنین، مدل استاندارد M2 می‌تواند ۳۶۴ اسب‌بخار قدرت تولید کند که در‌ مقایسه‌ با قدرت ۴۱۰ اسب‌بخاری این مدل ضعیف‌تر است. درضمن، مدل کامپتیشن ۴۷ نیوتون‌متر گشتاور بیشتری نیز دارد. با توجه‌ به فاصله‌ی محوری کمتر، کنترل این مدل در پیچ‌ها به مهارت نیاز دارد و کار چندان آسانی نیست.


توانایی‌های حرکتی M2

از نظر توانایی‌های حرکتی، M2 کامپتیشن می‌تواند با شتاب صفر تا ۱۰۰ کیلومتر ۴.۲ ثانیه‌ای به‌راحتی قوی‌ترین نسخه‌های سری ۲، یعنی M2 و M240i را شکست دهد. این مدل هم با جعبه‌دنده‌ی ۶ سرعته‌ی دستی و هم با جعبه‌دنده‌ی ۷ سرعته‌ی دوکلاچه عرضه می‌شود. گرچه انتخاب بسیاری از افراد جعبه‌دنده‌ی دستی است که لذت رانندگی بیشتری نیز دارد، نمی‌توان منکر عملکرد فوق‌العاده‌ی مدل دوکلاچه نیز شد.


کریس هریس با وجود انتقاداتی که به این مدل دارد، به‌نظر می‌رسد از رانندگی با آن راضی است. از دیدگاه وی، طراحی رینگ‌ها و بی‌احساس‌بودن سیستم فرمان به‌دلیل استفاده از سیستم کمکی برقی ازجمله ضعف‌ها و قدرت بسیار زیاد درمقایسه‌با نسخه‌ی استاندارد و قابلیت کنترل درخورتوجه آن در هنگام پیچیدن ازجمله قوت‌های این مدل هستند.


اصلی‌ترین رقبای بی‌ام‌و M2 نسل جدید مرسدس بنز CLA45 AMG و آئودی RS3 هستند. این مدل با قیمت حدودا ۶۵,۰۰۰ دلاری به بازار عرضه می‌شود.


نگاهی کوتاه به کوپه‌ی کوچک اسپرت بی‌ ام‌ و M2 Competition

منبع
زومیت
برچسب ها
نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
بستن
بستن