پیشتازتک پلاسسبک زندگی

امسال خودتان ظروف هفت سین دست ساز ،درست کنید

فیلم سینمایی سرخ پوست

ظروف هفت سین دست ساز

ظروف هفت سین دست ساز می تواند خلاقیت شما را شکوفا کند و می توانید با سلیقه و ابتکار خود مطابق با تم و سبک و سیاق سفره هفت سین خود آن ها را آماده کنید و جلوه ی منحصر به فردی به سفره خود ببخشید.

انتخاب ظروف هفت سین

انتخاب ظروف هفت سین با اینکه کاری ساده به شمار می آید، اما همه ی ما روی آن حساسیت زیادی داریم و دوست داریم زیباترین هفت سین را داشته باشیم . در این مطلب از پیشتازتِک  قصد داریم به روش آماده کردن ظروف هفت سین بپردازیم. می خواهیم روشی را به شما ارائه دهیم که خیال تان از ظروف هفت سین راحت باشد. در این مطلب همراه ما باشید تا قدم به قدم با راهکار هایی ساده ظروف هفت سین را آماده کنیم.


لوازم مورد نیاز برای ظروف هفت سین دست ساز

  • ظروف شیشه ای مقاوم به حرارت
  • پد الکلی
  • دستمال کاغذی رولی
  • رنگ اکریلیک
  • بشقاب کاغذی
  • مداد پاک کن دار
  • شابلون طراحی
  • قلموی رنگ آمیزی
  • نوار چسب
  • قیچی


آماده سازی ظروف هفت سین دست ساز

برای هفت سین بهتر است از پیاله ای کوچک یا لیوانی کوچک استفاده کنید. ابتدا ظرف مورد نظر را با صابون و آب گرم  بشویید و بعد با استفاده از الکل سطح آن ها را خوب تمیز کنید تا از پاک شدن اثر صابون مطمئن شوید.

نکته: روشی که می خواهیم به شما ارائه دهیم بر روی تمام ظروف شیشه ای مقاوم به حرارت قابل اجرا است. می توانید بر روی لیوان، پیاله و بشقاب این روش را پیاده کنید.


طراحی ظروف هفت سین دست ساز

نقاشی بر روی ظروف حتما نیاز به هنرمند بودن ندارد. کمی خلاقیت و تمرکز داشته باشید می توانید ظروفی زیبا طراحی کنید. رنگ اکرلیک و ویترای از موادی است که می توانید برای رنگ کردن ظروف از آن استفاده کنید. رنگ را بر روی سطح کوچکی بریزید و با استفاده از شابلون طرح دلخواهتان را روی آن پیاده کنید. شابلون ها را می توانید از فروشگاه هایی که این لوازم را به فروش می رسانند، خریداری کنید.


تکمیل طراحی ظروف هفت سین دست ساز

می توانید با استفاده از شابلون های مختلف با مدل های مختلف بر روی ظرف مورد نظر طرحی بکشید. مثل نقاط کوچک و بزرگ، خط های عمودی یا افقی با توجه به اندازه ظرف مورد نظر و در صورتی که طراحی شما خوب است می تونید بر روی ظروف، طرحی بکشید.


اگر طرح نقطه ای را انتخاب کرده اید بعد از کشیدن سری اول نقاط بر روی ظرف باید بگذارید تا کاملا خشک شود و بعد از رنگ هایی که با رنگ قبلی طراحی شده، هم خوانی دارد نقاط دیگری در فضا های خالی بین آن ها بگذارید.


استفاده از طرح های متفاوت برای ظروف هفت سین

طرح دیگری که بر روی شیشه و ظروف جلوه زیبایی دارد راه راه است. با استفاده از نوار چسب بر روی لیوان مورد نظر می توانید خط هایی با رنگ های مختلف طراحی کنید. ابتدا نوار چسب را با فواصل مختلف، بستگی به سلیقه تان دارد که فواصل یکسان باشد یا با فاصله های متفاوت چسبیده شود بر روی ظرف مورد نظر بچسبانید و بعد فاصله میان آن ها را رنگ کنید.


نکته ای که مهم است این است که چسب ها را باید طوری بچسبانید که رنگ از آن محدوده مشخص شده بیرون نزند و زیبایی طراحی تان را خراب نکند.


فیکس کردن طراحی ظروف با حرارت فر

پس از طراحی ظروف باید آن ها را در دمای 350 درجه سانتی گراد در فر و به مدت 30 دقیقه قرار دهید و بگذارید کاملا رنگ ها پخته شود. در صورتی که آن ها را در فر قرار ندهید حتی پس از خشک شدن، با شستشو، رنگ ها از بین می رود. به همین دلیل ظروف را در فر قرار می دهیم که رنگ آن ها کاملا تثبیت شود. پس از 30 دقیقه فر را خاموش می کنیم و می گذاریم ظروف در فر باقی بماند تا کاملا خنک شود، زیرا اگر با همان دما آن ها را بیرون بیاوریم، به دلیل تغییر ناگهانی دما ممکن است که ظروف شکسته شود.

برچسب ها
نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
بستن
بستن