پیشتازتک پلاسلوازم خانگی

مقایسه یخچال ساید بای ساید و درب فرانسوی

فیلم سینمایی سرخ پوست

مقایسه یخچال ساید و فرنچ

جدیدا در بسیاری از اشپزخانه ها یخچال های درب فرانسوی به چشم می خورند که طرفداران زیادی هم دارند. این یخچال ها فضای زیادی برای ذخیره سازی دارند . با این حال شاید جای تعجب باشه که یخچال های ساید بای ساید همچنان در حال تولید هستند. البته این یخچال ها هم از لحظ طراحی و تکنولوژی پیشرفت هایی داشته اند و این باعث شده که در بازار لوازم خانگی همچنان رقابت کنند. ما در این مطلب قصد داریم تا شما را با تفاوتهای این دو یخچال فریزر بیشتر آشنا کنیم و نگاهی دقیق به مزایا و معایب این دو نوع یخچال فریزر خواهیم داشت.

یخچال ساید بای ساید

یخچال هایی در ابعاد بزرگ که توسط خطی عمودی به دو قسمت یخچال و فریزر تقسیم شده است و بر خلاف یخچال های دوقلو کاملاً به هم چسبیده هستند. در بیشتر موارد این دو قسمت برابر نیستند و قسمت یخچال بزرگتر از فریزر است. البته یخچال های ساید بای ساید نیز دارای طراحی های متنوعی هستند ، برخی از یخچال های ساید بای ساید از طراحی خاص موسوم به DOOR-IN-DOOR بهره می برند. به طور متوسط، این یخچال ها از 30 تا 36 اینچ و 21.5 تا 30 فوت مکعب ظرفیت دارند. یخچال های ساید بای ساید یک احساس کلاسیک دارند. آنها در آشپزخانه های سبک سنتی عالی هستند.


مزایای یخچال های ساید بای ساید

 • دسترسی آسان به بخش های یخچال و فریزر
 • فضای فریزر بیشتر
 • قفسه های بیشتر در قسمت فریزر
 • ذخیره سازی بیشتر در قسمت درب
 • دسترسی آسان برای کودکان و نوجوانان

معایب یخچال های ساید بای ساید

 • مکانی برای ذخیره اقلام بزرگ ندارند
 • خم شدن برای دسترسی به بخش های پایین تر
 • فضای کم یخچال


یخچال فرنچ دور یا درب فرانسوی

یخچال و فریزر درب فرانسوی اولین بار در دهه 1990 ساخته شد و تا اواسط قرن محبوبیت پیدا کرد. طراحی جدید دو درب در بالا و فریزر کشویی در پایین طرفداران یخچال های ساید بای ساید راغافلگیر کرد . این طراحی جدید مدرن به سرعت به استاندارد تبدیل شد. اکثر مصرف کنندگان بر این باورند که طراحی درب فرانسوی جذاب تر است. این یخچال هل ترکیبی از مدل ساید بای ساید و فریزر پایین است یخچال و فریزر فرانسوی به طور متوسط حدود 36 “و اندازه ان بین 20 تا 27 فوت مکعب است. این دستگاه سبک مدرن به جای طولانی تر، گسترده تر است و جای بیشتری برای ذخیره اقلام وسیع و گسترده دارند.

تقریبا تمام مدل ها دارای قفسه های تقسیم بندی قابل تنظیم می باشند که به راحتی می توانند ظروف را با هر اندازه ای، در بر گیرند . بنابراین شما دارای گزینه های ذخیره سازی فراوان هستید. همچنین برخی از آنها با یک کشوی خنک کننده طراحی شده اند که فضای ذخیره سازی بیشتری را فراهم می کند که دما ی ان برای ذخیره انواع غذاها قابل تنظیم می باشد.

یخچال فریزرهای درب فرانسوی در مدل های متنوعی به بازار عرضه می شوند، تفاوت این یخچال فریزرها با یخچال فریزرهای ساید بای ساید این است که این مدل یخچال فریزرها دارای سه درب و بعضا چهار درب می باشد که طراحی آنها را نسبت به ساید بای سایدها متفاوت کرده است.


مزایای یخچال های درب فرانسوی

 • قفسه های بزرگ
 • دسترسی آسان به مواد غذایی تازه
 • طراحی زیبا
 • سازماندهی بهتر
 • انرژی کارآمد

یخچال فریزرهای درب فرانسوی معمولا حجم ذخیره سازی بیشتری نسبت به سایر سبک ها ارائه می دهند و به طور معمول سه فوت مکعب در یخچال فریزر و پهنای کمی بیشتر، فضای بیشتری را برای ذخیره سازی مواد غذایی در مقایسه با یخچال فریزرهای ساید بای ساید فرآهم می کند. کاربرانی که یخچال فریزر درب فرانسوی را به یخچال فریزر ساید بای ساید ترجیح می دهند، غالبا دلیل آنها این است که چون بخش یخچال در بالای دستگاه قرار دارد و معمولا استفاده از این بخش به مراتب از بخش فریزر بیشتر است، لذا همواره محتویات این بخش راحت تر در دسترس قرار می گیرد. در حالی که محفظه فریزر که کمتر مورد استفاده است در پایین دستگاه قرار گرفته است.

معایب یخچال های درب فرانسوی

 • قیمت بالا
 • فریزر پایین
 • ذخیره سازی کمتر در قسمت درب

یکی از مشکلاتی که بسیاری از مردم در یخچال فریزر های درب فرانسوی در قسمت کشوی فریزر با ان روبه رو هستند این است که این کشو بهم ریخته می شود  زیرا نمی تواند اقلام را به صورتی سازمان یافته در ان جا داد و شما نمی توانید به اسانی چیزی را که می خواهید در ان پیدا کنید .

مقایسه یخچال ساید باید ساید و درب فرانسوی

اکنون که در مورد هر دو مدل خواندید اجازه دهید نگاهی به آنها در کنار یکدیگر بیندازیم. ما نگاهی ظاهر هر یخچال و فریزر میکنیم و ان ها را از لحاظ نقاط قوت و نقاط ضعفشان بررسی می کنیم .


در اینجا ما LG-LSXS26366S و KitchenAid-KRFC300ESS را داریم. همانطور که می بینید، ذخیره سازی درب در LG بسیار گسترده است و قادر به جادادن شمار زیادی از شیشه ها، نوشیدنی ها و ظروف دیگر است. توجه داشته باشید که گالن شیر با اندازه بزرگ و دو بطری نوشیدنی دیگر در یک قفسه جا داده شده اند.

مدل درب فرانسوی برخی از فضاهای ذخیره سازی با ارتفاع زیاد را در اختیار ما قرار می دهد و بطری های بلند بر روی چندین قفسه ذخیره می شوند. شیر ممکن است به طور بالقوه در قسمت پایین سمت راست قرار بگیرد، با این حال، فضا به مراتب باریک تر است. با این حال، ما درب دیگری از فضای ذخیره سازی برای یخچال در طرف دیگر در اختیار داریم.هر دو یخچال دارای 6 قفسه در قسمت یخچال هستند با این حال ساید بای ساید دارای عمق بیشتری در قفسه ها است


فضای ذخیره سازی یخچال

حالا بیایید نگاهی به فضای ذخیره سازی یخچال و قفسه بندی کنیم. سامسونگ RS25J500DSR یک یخچال ساید با 4 قفسه قابل تنظیم و 2 جعبه است که یکی از آن ها رطوبت رو حفظ میکنه است. و از آنجا که قفسه ها قابل تنظیم هستند، افراد می توانند انواع مختلفی از بطری و ظروف بلند را ذخیره کنند.

Maytag-MFI2570FEZ یک یخچال فریزر درب فرانسوی است که دارای پنج قفسه و دو ردیف کنترل رطوبت است. قفسه عریض پایینی اقلام وسیع و بزرگ را پوشش میدهد و و قفسه های بالا قابل تنظیم و مناسب برای موارد بلند است. قفسه ها در این یخچال قفسه هایی هستند که بسیار انعطاف پذیر هستند.

بر طبق برآورد ما، هر دو این یخچال ها برای ارائه گزینه های ذخیره سازی چند منظوره بسیار مفید هستند، در حالی که مدل درب فرانسوی فضای گسترده تری برای ذخیره سازی دارد. این مدل ها بسیار نزدیک هستند، اما مدل درب فرانسه انعطاف پذیری بیشتری دارد. اما در اخر تصمیم با شماست.


مقایسه فریزر

تصویر بالا برای مقایسه فریزر است. همانطور که قبلا گفته شد، در ساید بای ساید حدود دو پنجم ظرفیت کل، به فریزر اختصاص داده شده است. مدل درب فرانسوی دارای یک کشوی پایین است که دارای دو بخش برای ذخیره مواد است.

به نظر من، این مقایسه بی فایده است. شما دارای چهار قفسه، چهار مخزن ذخیره روی درب و یک قسمت برای یخ ساز در کنار قسمت فریزر در مدل ساید وجود دارد. علاوه بر این، شما قفسه هایی برای ذخیره مواد غذایی در اختیار دارید که جلو چشم و در دسترس هستند.

از طرفی، مدل درب فرانسوی دارای چهار محفظه ذخیره سازی است که کمی کم عمق هستند. در حالی که این فریزر دارای حداقل گزینه ها برای سازمان دهی است، قابل مقایسه با مدل ساید بای ساید که فضای زیادی برای فریز کردن موارد دارد ، نیست .


مقایسه یخچال های Whirlpool

برای یک مقایسه منصفانه یخچال های Whirlpool را انتخاب کردیم تا از لحاظ زیبایی شناسی مقایسه شوند. هر دو مدل دارای دو بخش یخچال و فریزر و یک قسمت اب ریزو یخسار روی قسمت بیرونی هستند که از لحاظ ضاهر و زیبایی نزدیک به هم هستند. دستگیره های فولادی ضد زنگ که ضخیم به نظر می رسند هم شبیه هستند. مدل ساید بای ساید یک طراحی براق دارد.

مدل درب فرانسوی طراحی زیباتری دارد . محفظه ی خنک کننده بین یخچال و فریزر فضای اضافی را فراهم می کند و به نظر من، زیبایی این دستگاه را بیشتر می کند. و چشمانم به راحتی به طرف مدل درب فرانسوی کشیده می شوند. و قطعا این می تواند به عنوان یک نقطه کانونی در دیزاین یک آشپزخانه، در مقایسه با یک مدل ساید بای ساید باشد.

هزینه یخچال فریزر

اگر مهمترین معیارتان هزینه یخچال فریزر است، پس قطعا یخچال فریزر ساید باید ساید نسبت به درب فرانسوی برای شما انتخاب مناسب تری است. اما اگر بیشتر از یخچال خود استفاده می کنید و می خواهید همه چیز مدام در دسترس و جلوی دید تان باشد، پس مدل در فرانسوی را انتخاب کنید.

برچسب ها
نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
بستن
بستن