آموزشآموزش تلفن همراه / تبلت

آموزش نحوه ی جلوگیری از هنگ کردن گوشی های اندرویدی

فیلم سینمایی سرخ پوست

مالکان گوشی های اندرویدی از مشکل هنگ کردن گوشی هایشان رنج میبرند که البته آن‌ها سازندگان گوشی های اندرویدی را مقصر می‌دانند، اما بررسی‌ها بیانگر این است که عملکرد نادرست کاربران چنین مشکلاتی را به همراه دارد.

کاربران بسیاری از گوشی های سامسونگ، اچ تی سی، هواوی و سونی استفاده می‌کنند که متاسفانه مشکل مشترک تمامی آن‌ها هنگ کردن یا کند شدن است، اما آن‌ها سازندگان گوشی های اندرویدی را مقصر می‌دانند که برخلاف باور آن‌ها، بررسی‌های بیان میکند عملکرد نادرست کاربران باعث بروز چنین مشکلاتی می‌شود که برای برطرف‌ کردن آن باید چند نکته ی مهم را انجام داد.

از دلایل اصلی هنگ کردن گوشی های اندرویدی می‌توان به ویروسی بودن دستگاه، خراب شدن کارت حافظه، استفاده از بدافزارها اشاره کرد.

جلوگیری از هنگ کردن گوشی های اندرویدی

چگونه مشکل هنگ کردن گوشی های اندرویدی را برطرف کنیم

1) نصب آنتی ویروس‌های مختلف

کسانی که از گوشی های اندرویدی استفاده میکنند، برای افزایش امنیت دستگاه خود از انواع مختلف آنتی ویروس‌ها استفاده می‌کنند، اما همین آنتی ویروس‌ها باعث کند شدن و کاهش سرعت گوشی موبایل می‌شوند. بنابراین از نصب آنتی ویروس‌های متعدد جلوگیری کنید و همچنین آن دسته از برنامه‌هایی که به آنتی ویروس نیاز دارند هم خودداری شود.

2. اپلیکیشن‌ها را از حافظه داخلی به کارت SD منتقل کنید

استفاده زیاد از حافظه داخلی گوشی موبایل باعث می‌شود تا سرعت آن کاهش یابد. پس بهتر است تمام فایل‌های غیر ضروری را به کارت SD انتقال دهید. علاوه بر این از نصب اپلیکیشن‌ها بر روی حافظه داخلی خودداری کرده و حافظه پیش‌فرض را نیز به حافظه خارجی یا SD تغییر دهید.

3. راه‌اندازی مجدد

زمانی که از گوشی موبایل خود به مدت زیادی استفاده می‌کنید و با کاهش سرعت آن مواجه می‌شوید، بهتر است حداقل روزانه حداقل یک بار آن را راه‌اندازی مجدد کنید تا آن دسته از برنامه‌هایی که به خوبی بسته نشده‌اند، بسته شده و سرعت گوشی اندرویدی افزایش پیدا کند.

جلوگیری از هنگ کردن گوشی های اندرویدی

4. غیرفعال کردن بخش Location Services

استفاده از اپلیکیشن‌های ردیابی یا برنامه‌های شبیه به آن که به لوکیشن تلفن همراه مرتبط بوده و فعالیت آن‌ها منوط به فعال بودن لوکیشن است، باعث می‌شود تا میزان فعالیت سی پی یو دستگاه اندرویدی افزایش یابد. به همین صورت بهتر است بخش Location Services را در مواقعی که به آن نیاز ندارید غیرفعال کنید.

5. از برنامه‌ها به درستی خارج شوید

یکی از عواملی که باعث  هنگ کردن گوشی های اندرویدی میشود، نبستن مناسب برنامه‌ها است. در واقع این برنامه‌ها باعث می‌شوند تا فعالیت CPU از حالت معمولی بیشتر شده و باعث می‌شود سرعت تلفن همراه کاهش پیدا کند. از این رو سعی کنید از برنامه‌های استفاده شده به صورت مناسب خارج شوید.

6. برنامه‌های گوشی اندرویدی خود آپدیت کنید

شرکت‌های سازنده در بازه‌‌های زمانی مختلف آپدیت‌هایی از محصولات خود را منتشر می‌کنند، اما عدم توجه کاربران به آن‌ها باعث می‌شود تا گوشی های اندرویدی با کاهش سرعت مواجه شوند، بنابراین بهتر است کاربران به این آپدیت‌ها توجه کرده و در اسرع وقت گوشی های خود را به‌روزرسانی کنند.

از طريق
گجت نیوز
برچسب ها
نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
بستن
بستن