اخبار موبایلتکنولوژیموبایل

آماده سازی اپل برای «دوران پس از آیفون»

فیلم سینمایی سرخ پوست

اپل، چراغ خاموش در حال پیاده کردن تغییراتی در سطح های مدیریتی است و خود را برای «دوران پس از آیفون» آماده می کند. هدف از اینکار کاهش تکیه کردن به آیفون ها است که در سال جاری از حد انتظار فروش کمتری داشته اند.

در طی این تغییرات Deirdre O’Brien۷، مدیر منابع انسانی جایگزین Angela Ahrendts، مدیر خرده فروشی شرکت شده است. Bill Stasior، مدیر اجرایی واحد سیری از سمتش برکنار شده و از طرف دیگر Bill Stasior، سرپرست بخش هوش مصنوعی به تیم مدیران اجرایی کمپانی اضافه می شود.

در حالی که خبرهایی ازپیوستن آمازون به کمپانی های خودروساز منتشر شده اپل ۲۰۰ نفر از کارکنان بخش ماشین خودران را تعدیل کرده است.


کمپانی کوپرتینویی برنامه دارد طی سال آینده ۵۰ میلیارد دلار از کل درآمدش را از طریق بخش خدمات به دست آورد. این هدف چندان دور از ذهن نیست چرا که این بخش در سه ماهه مالی گذشته به درآمد بی سابقه ۱۰.۷۵ میلیارد دلاری دست پیدا کرده است. حوزه خدمات این شرکت شامل سرویس های اپ استور، اپل پَی، اپل کِر، آی‌تونز، موزیک و غیره است.

اپل می خواهد مشترکان بخش خدمات را به ۵۰۰ میلیون نفر برساند

مورگان استنلی هم چشم انداز درخشانی را برای بخش خدمات اپل پیش بینی کرده و از احتمال رشد ۶۰ درصدی این حوزه طی پنج سال آینده خبر داده است.

یکی از راهکارهای کوپرتینویی ها برای افزایش درآمد ارائه سرویس خبری با هزینه اشتراک ماهیانه ۱۰ دلاری است. تعداد مشترکان پولی اپل فعلا ۳۶۰ میلیون نفر است و کمپانی با افزایش کیفیت و کمیت سرویس ها در پی افزایش این تعداد به ۵۰۰ ملیون نفر تا سال آینده است.


یکی دیگر از راهکارهای کاهش اتکا به آیفون افزایش توسعه محصولات دیگر است. سال گذشته کمپانی آمریکایی بودجه بخش تحقیق و توسعه را با افزایش قابل توجه ۲۳ درصدی به ۱۴.۲۴ میلیارد دلار رساند.

این مساله باعث تقویت شایعات قبلی و حتی افزایش آنها در مورد احتمال عرضه عینک واقعیت افزوده در سال ۲۰۲۰ شد. قبلا برخی از تحلیلگران فناوری هم مدعی بودند که در صورت عرضه عینک واقعیت افزوده اپل به موفقیتی بزرگتر از آیفون دست پیدا می کند.

تماشا کنید:تیزر تبلیغاتی اپل برای کیفیت عکاسی آیفون‌

.embed-container { position: relative; padding-bottom: 56.25%; height: 0; overflow: hidden; max-width: 100%; } .embed-container iframe, .embed-container object, .embed-container embed { position: absolute; top: 0; left: 0; width: 100%; height: 100%; }

منبع
دیجیاتو
برچسب ها
نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
بستن
بستن