پیشتازتک پلاسعلم و دانش

شناخت آغاز و تکامل جهان جدیدترین ماموریت ناسا

فیلم سینمایی سرخ پوست

شناخت آغاز و تکامل جهان جدیدترین ماموریت فضایی ناسا می باشد.فضاپیمای SPHEREx در طول ماموریت دو ساله خود 300 میلیون کهکشان و 100 میلیون ستاره را در کهکشان راه شیری بررسی خواهد کرد.

جزییات جدیدترین ماموریت فضایی ناسا

ماموریت (SPHEREx) جدیدترین ماموریت فضایی ناسا محسوب می‌شود که زمان این ماموریت دو ساله بوده و با هدف شناخت آغاز و تکامل جهان انجام می‌شود. در این ماموریت عناصر مشترک حیات در کهکشان راه شیری مورد بررسی قرار می‌گیرد تا درکی واقعی از آغاز و تحول جهان به‌دست آید.

ماموریت فضا پیمای SPHEREx

در این ماموریت آسمان هستی بی‌کران توسط نور مادون قرمز مشاهده خواهد شد تا مشخص شود از 10 میلیارد سال قبل تاکنون چه میزان اطلاعاتی از مواد تشکیل‌دهنده حیات در کهکشان راه شیری باقی‌مانده است. فضاپیمای SPHEREx از جدیدترین فناوری‌های حوزه هوا و فضا ساخته شده و در طراحی آن از ماهواره‌ها و فضاپیماهای ارسالی به مریخ الگو گرفته شده است.


 شروع جدیدترین ماموریت فضایی ناسا

ناسا قصد دارد فضاپیما SPHEREx را در سال 2023 به فضا پرتاب کند و تاکنون 242 میلیون دلار بودجه برای این ماموریت تعیین شده است که این میزان به غیر از هزینه‌های پرتاب  فضا پیما خواهد بود. از فعالیت این فضاپیما در فضا می‌توان به بررسی 300 میلیون کهکشان و بررسی 100 میلیون ستاره در کهکشان راه شیری اشاره کرد.

چگونگی رصد فضا پیما SPHEREx

فضاپیما SPHEREx در هر دوره شش ماهه یک بار آسمان را رصد می‌کند تا با پایان ماموریت دو ساله خود بتواند تمامی جهت‌های آسمانی را بررسی کرده باشد. این فضاپیما برای شناخت حیات و پیدایش سیاره‌ها، مولکول‌های ارگانیک و آب موجود در مناطق تولد ستارگان را مورد بررسی قرار خواهد داد.

منبع
زومیت
برچسب ها
نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
بستن
بستن