پیشتازتک پلاسگوناگون

معرفی بزرگ ترین تهدیدات جهان در سال 2019 میلادی

فیلم سینمایی سرخ پوست

بزرگ ترین تهدیدات جهان در سال 2019

به صورت سالانه شاهد انتشار گزارش‌هایی درباره بزرگ ترین تهدیدات جهان از سوی سازمان‌های مربوطه جهانی هستیم. در این مقاله قصد داریم مواردی از بزرگ ترین تهدیدات جهان در سال 2019 میلادی را معرفی کنیم.

کمی بیشتر از یک ماه از سال 2019 میلادی گذشته و تمام تلاش‌ها برای یافتن اتفاقات مثبت به بن بست خورده است؛ دولت آمریکا طولانی‌ترین دوره تعطیلی خود را می‌گذراند و مذاکرات بریتانیا هم روند خوبی ندارد. در این مقاله قصد داریم بزرگ ترین تهدیدات جهان در سال 2019 میلادی را معرفی کنیم.

انجمن ریسک اقتصادی جهان به صورت سالیانه یک لیست از خطراتی که می‌توانند در زمینه‌های مختلف تاثیرگذار باشند را از میان هزار تصمیم سیاست‌گذاران بخش‌های عمومی و خصوصی و حتی دانشگاه‌ها منتشر می‌کند. این انجمن 10 مورد از بزرگ ترین تهدیدات جهان در سال جاری که دارای بیشترین تاثیر یا احتمال هستند را معرفی کرده است. برای سومین سال پیاپی شاهد قرارگیری تهدیدات زیست محیطی در بالای لیست هستیم.

این گزارش شوخی نبوده و به صورت کاملا حقیقی به ما هشدار می‌دهد که محیط زیست در سکوت جهانی در حال نابودی‌ست. حوادث شدید آب و هوایی، عدم رفع و انطباق تغییرات اقلیمی و بلایای طبیعی، سه خطری هستند که بیشترین احتمال را دارند و باعث شده تا در میان پنج مورد از بزرگ ترین تهدیدات جهانی قرار داشته باشند. فاجعه‌های زیست محیطی انسانی، از دست دادن تنوع زیستی و فروپاشی اکولوژیکی در میان 10 مورد از خطرات سال 2019 هستند.


خطرات لیست سال 2018

چند مورد از خطراتی که در بالای لیست سال گذشته قرار دارند، به لطف حوادث شدید بی‌سابقه آب و هوایی و فاجعه‌های انسانی همانند فوران آتشفشان گواتمالا، فوران آناک، سونامی اندونزی، موج‌های گرمای شدید استرالیا و اروپا، طوفان‌های مایکل و فلورانس مشاهده شدند.

تهدیدات تکنولوژیکی

تهدیدات زیست محیطی ممکن است اهمیت زیادی داشته باشند، اما نباید تهدیدات تکنولوژیکی را فراموش کرد. سرقت اطلاعات، حملات سایبری و نابودی زیرساخت‌های اطلاعاتی پس از افزایش خبرها درباره هک شدن ایمیل‌ها و اخبار جعلی در سال گذشته میلادی در بالای لیست 10 مورد از بزرگ ترین تهدیدات جهانی قرار گرفتند.

جالب توجه است، این گزارش هشدار می‌دهد که تنش‌های ژئوپلتیکی و جغرافیایی اقتصادی بی‌سابقه بوده و می‌تواند مانع از همکاری مشترک جهت حل این تهدیدات شود. اینطور که پیداست، مشکلات اقتصادی و سیاسی میان قدرت‌های بزرگ جهانی بدتر شده است.

خروج آمریکا از معاهده پاریس

ایالات متحده آمریکا به شکل بی‌سابقه‌ای غیر قابل پیشبینی شده و یکی از این موارد را می‌توان خروج از معاهده پاریس دانست که در جهت تلاش جهانی برای کاهش اثرات تغییر آب و هوایی منعقد شده بود. به نظر می‌رسد نوعی نگرانی در سطح جهان مبنی بر عادی شدن خروج از عهدنامه‌ها برای کشورها به وجود آمده است.

بنابراین، با این که تهدیدات زیست محیطی به درستی در لیست قرار دارند، اما تنش‌های جهانی و تقسیمات سیاسی را می‌توان به عنوان بزرگ ترین تهدیدات جهانی در سال 2019 میلادی به شمار آورد.

منبع
گجت نیوز
برچسب ها
نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
بستن
بستن