پیشتازتک پلاسمالی و اقتصادی

معرفی ارز رمزنگاری اختصاصی توسط جی پی مورگان

فیلم سینمایی سرخ پوست

در بازه ی زمانی‌که به‌نظر می‌رسد ارزهای رمزنگاری‌شده به‌سرعت جای خود را در بازار پیدا کرده‌اند، هدف جی‌پی مورگان معرفی ارز دیجیتال اختصاصی خودش است.

معرفی ارز رمزنگاری اختصاصی

براساس آخرین گزارش‌  از سوی CNBC، به‌نظر می‌رسد هدف جی‌پی مرگان وارد شدن به بازار ارزهای رمزنگاری‌شده می باشد. به نظر می رسد این نهاد مالی به‌زودی سکه‌ دیجیتالی اختصاصی خودش را به بازار معرفی کند.

دیدگاه جیمی دیمون درباره ارز رمز نگاری اختصاصی

جی‌پی‌مورگان، یکی از اندک سازمان‌های مالی و سرمایه‌گذاری است که چنین هدفی را در حوزه‌ی بانکدای پیاده سازی می‌کند. جیمی دیمون، مدیرعامل  جی‌پی‌مورگان اعلام کرد که واقعا قصد ندارد وضعیت بازار ارز دیجیتالی بیت‌ کوین را خراب کند که چنین دیدگاهی واقعا تعجب آور است.

دیدگاه جیمی دیمون درباره بیت کوین

در کل، جیمی دیمون دیدگاه‌های خشنی نسبت به بیت‌کوین دارد که شاید همین مسئله موجب شده به فکر معرفی ارز دیجیتال اختصاصی با نام JPM Coin بیفتد.  مشتریان و شرکت‌هایی که با این سازمان مالی و سرمایه‌گذاری ارتباط دارند، می‌توانند با جی‌پی مورگان پرداخت‌های مالی را در زمان واقعی و به‌عنوان بخشی از فرایند همکاری خود به‌انجام برسانند.

ارز رمزنگاری اختصاصی جایگزین چه معاملاتی می شود؟

جی‌پی مورگان چیس معتقد است که معاملاتی که ازطریق ارزرمزنگاری‌شده به‌انجام می‌رسد می‌تواند جایگزین نقل‌و انتقال‌های مالی فعلی شود. معاملات فعلی گاهی چندین روز طول می‌کشد تا به‌انجام برسد ولی جی‌پی مورگان درصدد معرفی سیستمی است که به‌صورت بلادرنگ این کار را انجام دهد.

انتظار می‌رود در آینده‌ی نزدیک شرکت‌های بزرگی مانند فیسبوک به‌سرعت نقل‌ و انتقال‌های مالی خود را به راحتی بتوانند ازطریق JPM Coin،  به‌انجام برسانند. البته هنوز مشخص نیست مشتریان معمولی، به‌صورت میانگین چقدر قادر به خرید یا استفاده از JPM Coin خواهند بود.

پلتفرم بلاک چین

برای اولین‌بار نیست که جی‌پی مورگان سرمایه گذاری خود رادر جوزه‌ی ارزهای رمزنگاری شده و بلاک‌چین آغاز می کند. سال گذشته نیز پلتفرم بلاک‌چین بر اساسذاریوم را برای مشتریان تجاری معرفی کرد تا ارزهایدیجیتالی بر اساس طلا و الماس را در این پلتفرم ارائه دهد.

برای آنکه سکه دیجیتالی JPM Coin بتواند از لحاظ مالی وضعیت بهتری نسبت به سایر ارزهای دیجیتالی داشته باشد، پشتوانه دلار آمریکا را خواهد داشت.

وضعیت ارزهای دیجیتالی

در سال‌های اخیر ارزهای دیجیتالی به‌شدت دچار بی ثباتی قیمت بوده‌اند. زمانی‌‌که مشتری توکن JPM را به‌فروش می‌رساند، یک دلار آمریکا، به‌عنوان ضمانتی برای اینکه پول مشتری واقعی است دریافت می‌کند. در ماه‌های اول که جی‌پی مورگان در حال تست فناوری جدید خودش است، ارز دیجیتال JPM در مقادیر کم معامله می‌شود. باید ببینیم آیا ارز دیجیتال جی‌پی مورگان می‌تواند به‌صورت عمومی و گسترده در معاملات به‌کار برده شود یا خیر.

منبع
زومیت
برچسب ها
نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
بستن
بستن