تکنولوژیلوازم جانبی

خطر حمله از راه دور در کمین گوشی های متصل به این کابل USB

فیلم سینمایی سرخ پوست

یک محقق امنیتی توانست یک کابل USB بسازد که می‌توان با استفاده از آن به گوشی‌ها نفوذ کرد.

این محقق که Mike Grover نام دارد اسم کابل خود را O.MG گذاشته و بر این باور است که با استفاده از آن قادر هستیم از راه دور کنترل گوشی‌های هوشمند را در اختیار گرفت و برخی اعمال کلاه بردارانه را در کامپیوتر یا گوشی‌هایی که از کابل یاد شده استفاده می‌کنند اجرا کرد. کابل به یک کنترلر وای فای مجهز شده که امکان ارسال دستورات از گوشی های دیگر را فراهم می کند.

نحوه ی عملکرد

کسانی که به گوشی آنها نفوذ شده است فکر می‌کنند در حال استفاده از یک کابل USB ساده هستند اما کامپیوتر‌های شخصی آن را به عنوان یک دستگاه خواهند شناخت و فکر می‌کنند یک ماوس یا کیبورد به دستگاه متصل شده است. با همین اتصال دسترسی مهاجمین به سیستم امکان پذیر خواهد شد.

همانطور که می‌دانید کیبورد و ماوس با اتصال به کامپیوتر بلافاصله قابل استفاده هستند. موضوعی که راجع به این کابل هم درست است و باعث می‌شود که مهاجم بتواند به سرعت به سیستم نفوذ کند.


Grover چطور این کابل حمله گر را نشان داد؟

Grover کابل مخرب خود را به یک مک بوک وصل کرد و با استفاده از گوشی خود به صورت بی‌سیم به کنترل سیستم عامل مک بوک پرداخت و حتی توانست کاربر را به یک وبسایت تقلبی گوگل هدایت کند و از وی بخواهد اطلاعات خود را در آن وارد کند.

محققین یادآور شدند که این نوع حمله روی ویندوز، لینوکس و دستگاه‌هایی که از سیستم عامل iOS استفاده می‌کنند نیز اتفاق خواهد افتاد. تنها کاری که مهاجم نیاز است انجام دهد این است که قربانی را قانع کند تا این کابل را به کامپیوتر خود ,صل نماید.

از هر کابل USB استفاده نکنید!

اقداماتی که Mike Grover انجام داد نشان می‌دهد که کاربران نباید از هر کابل USB که به دستشان رسید استفاده کنند. به طور کلی به نظر می‌رسد امکان نفوذ به سیستم از طریق کابل USB آنچنان سخت نباشد.

منبع
دیجیاتو
برچسب ها
نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
بستن
بستن