اخبار موبایلتکنولوژی

فناوری جدیدWireless Easy Projection در Huawei Mate 20

فیلم سینمایی سرخ پوست

 در حال حاظر که فناوری گوشی های هوشمند به چنان تکاملی رسیده که کاربران عادت کرده اند که از گوشی‌های تلفن همراه‌شان برای تماشای برنامه‌های تلویزیونی، انجام بازی‌های وید‌ئویی و مدیریت کارهای اداری و دفتری استفاده کنند. اما با این‌که اندازه نمایشگرهای گوشی‌های هوشمند به‌مرور بزرگ‌تر شده است، این گوشی‌ها هرگز نمی‌توانند تجربه‌ای مشابه با تجربه تماشای نمایشگرهای بزرگ مانند تلویزیون را در اختیار کاربران قرار بدهند.

امکان دارد که شما نیز چنین انتظاراتی از گوشی هوشمند خود داشته باشید:

بازی‌های موبایلی را روی یک نمایشگر بزرگ‌تر انجام بدهید تا از امکانات اجرای بازی‌های سنگین بیشترین لذت را ببرید.

فایل‌های موجود در گوشی‌تان را در جلسه‌های کاری روی نمایشگری بزرگ‌تر به نمایش بگذارید و ایده‌های خودتان را به‌راحتی با همکاران‌تان در میان بگذارید.

عکس‌ها و ویدئوهای گوشی‌تان را روی نمایشگری بزرگ‌تر و برای اعضای خانواده به نمایش بگذارید.

اما ارسال محتوای گوشی هوشمند به نمایشگرهای دیگر معمولا با دردسرهای فراوانی مواجه بوده است. گاهی خود گوشی چنین امکاناتی ندارد، گاهی نمایشگر دوم از چنین امکانی پشتیبانی نمی‌کند و گاهی هم انجام چنین کاری بیش از اندازه پیچیده است. از سوی دیگر پیدا کردن سیم رابطی که مناسب دستگاه‌تان باشد همواره کار مشکلی است. مجموعه این مشکلات باعث شده که به نظر برسد بهره گیری از فناوری Wireless Easy Projection یا «انتقال بی‌سیم آسان» هوآوی بسیاری از این پیچیدگی‌ها را کنار زده است.

قابلیت Wireless Easy Projection در گوشی‌های هوشمند Huawei Mate 20 هوآوی می‌تواند در چند گام ساده محتوای موجود در گوشی را به نمایشگری بزرگ‌تر منتقل کند:

۱. پیش از هر چیز قابلیت wireless display یا screen mirroring یا multi-screen را در نمایشگر دوم فعال کنید. (ممکن است این قابلیت در نمایشگرهای مختلف نام‌های متفاوتی داشته باشد).

۲. انگشت‌تان را از بالای نمایشگر گوشی به سمت پایین بکشید و وارد پنل Notification شوید. وای‌فای گوشی را روشن کنید و قابلیت Wireless Projection را فعال کنید. برای فعال کردن این قابلیت یک راه دیگر هم وجود دارد: در بخش تنظیمات به منوی Device connectivity بروید و در بخش Easy Projection وارد Wireless Projection شوید. سپس در این قسمت نام نمایشگر دوم را جستجو  کنید.

۳. در فهرست دستگاه‌ های نمایش داده شده، نام نمایشگر دوم را انتخاب کنید تا فرایند انتقال تصویر کامل شود.

۴. حالت Phone mode را در حالت انتخاب قرار دهید یا در همان حالت Desktop mode بمانید. نکته: وقتی گوشی هوشمندتان به نمایشگر دوم وصل می‌شود، Desktop mode به صورت پیش‌فرض فعال می‌شود. برای انتخاب حالت دیگر می‌توانید از طریق پنل Notification در گوشی یا سنتر در نمایشگر دوم اقدام کنید. در حالت Phone mode محتوای روی گوشی در نمایشگر بزرگ‌تر به نمایش در خواهد آمد. در حالت Desktop mode هم می‌توانید روی هر کدام از دستگاه‌ها محتوای دلخواه‌تان را به نمایش بگذارید؛ مثلاً می‌توانید روی گوشی چت کنید و روی نمایشگر دوم یک فایل ویدئویی را ببینید.

۵. برای مدیریت چگونگی نمایش محتوا در نمایشگر دوم از Touchpad استفاده کنید. (نکته: وقتی قابلیت Wireless Easy Projection فعال می‌شود، Touchpad هم به‌طور خودکار فعال می‌شود. به بیان ساده‌تر، می‌توانید به کمک فرمان‌های لمسی به‌راحتی نمایش محتوا را کنترل کنید. در تصویر زیر می‌توانید ژست‌های حرکتی موجود را ببینید که شبیه به عملکرد ماوس کامپیوتر هستند .)

اگر نیاز به کیبورد دارید، با بهره‌گیری از این ژست‌های حرکتی، در قسمت مورد نظر کلیک کنید تا Touchpad یک کیبورد لمسی در اختیار شما قرار دهد. برای خارج شدن ازTouchpad هم انگشت‌تان را از بالای صفحه به پایین بکشید و در پنل Notification روی گزینه DISCONNECT کلیک کنید.

قابلیت Wireless Easy Projection در گوشی Huawei Mate 20 هوآوی قابلیتی مربوط به آینده است و استفاده از آن لذت خاص خودش را دارد. اگر یک بار از این قابلیت استفاده کنید، میتوانید درک کنید که چقدر زندگی به سبک دیجیتالی دوست داشتنی خواهد بود.

منبع
سخت افزار مگ
برچسب ها
نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
بستن
بستن