دانلودنرم افزار

جاوا اسکریپت(JavaScript) بهترین زبان برنامه نویسی دنیا

فیلم سینمایی سرخ پوست

جاوا اسکریپت زبان جذابی است که اغلب با جاوا اشتباه گرفته می‌شود. اقبال برنامه نویسان و رشد سریع این زبان در یک دهه گذشته بسیار جای تأمل دارد.

 ارزیابی گروه هکر رنک

در زمینه چالش‌های رقابتی در برنامه نویسی فعالیت می‌کند، چندین حوزه از علوم کامپیوتر را بررسی کرد و هدف از این بررسی، ارزیابی توسعه دهندگان بر اساس مهارت‌های آنان بود. این شرکت در بررسی‌های خود به این نتیجه رسید که زبان برنامه نویسی جاوااسکریپت، متداول‌ترین و محبوب‌ترین زبان برنامه نویسی دنیاست.

گروه هکر رنک، یک ابزار مبتنی بر هوش مصنوعی طراحی کرده است که کار آن ارزیابی نحوه بکارگیری توسعه دهندگان در شرکت‌ها است. این ابزار در سپتامبر گذشته راه‌اندازی شد.

این شرکت به تازگی گزارش سالیانه مهارت‌های توسعه دهندگان را منتشر کرد. برای تهیه این گزارش از 71000 توسعه دهنده نرم افزار از بیش از 100 کشور جهان نظرسنجی به عمل آمد.

رایورز به نقل از ونچربیت

هر صنعت نیازمند توسعه دهندگان نرم‌افزار است و به همین خاطر رقابت برای استعداد فنی بسیاربالاست.

هکر رنک در این نظرسنجی در مورد زبان‌های برنامه نویسی مورد استفاده توسعه دهندگان از آنها سوال کرد. همچنین در مورد علاقه آنها به یادگیری زبان‌های برنامه‌نویسی جدید هم پرسش‌هایی مطرح شد.

نتایج ارزیابی

بعد از ارزیابی پاسخ‌نامه‌ها و نتایج مشخص شد که هفتاد و سه درصد از توسعه دهندگان اعلام کردند که در سال 2018 با جاوااسکریپت آشنا شدند و 66 درصد گفتند که از 2017 با این زبان آشنا بوده‌اند.
در نظر سنجی کاربران ، جاوااسکریپت، رقیب خود یعنی جاوا را در سال 2018 کنار زد و عنوان معروف‌ترین زبان برنامه‌نویسی دنیا را به خود اختصاص داد.

 توسعه دهندگان مایل به یادگیری Go، Kotlin و Python بودند. این موضوع در سال 2019 هم تغییری نکرد. علاقه به یادگیری “Scala” افت کرد و تمایل به “TypeScript” افزایش یافت.
در نظر سنجی های اخیر نشان میدهد که “AngularJS” همچنان محبوب‌ترین و متداول‌ترین چارچوبی است که توسعه دهندگان می‌شناسند ولی بسیاری از توسعه دهندگان در حال یادگیری “React” هستند.

در زمینه فناوری ، 53 درصد از توسعه دهندگان بر این باور هستند که تا دو سال آینده، اینترنت اشیاء در بین بسیاری از شرکت‌ها پذیرفته خواهد شد و خانه‌ها، خودروها و کلیه شهرها، بیشتر از این فناوری بهره خواهند برد.

منبع
ایتنا
برچسب ها
نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
بستن
بستن