امنیتپیشتازتک پلاس

هزینه 10 میلیارد دلاری گوگل برای بقاء در موتور جستجوی اپل

فیلم سینمایی سرخ پوست

هزینه ۱۰ میلیارد دلاری گوگل برای بقاء در موتور جستجوی اپل

در آخرین اخبار امنیت منتشر شده ؛ درآمد بخش خدمات شرکت اپل در سال گذشته افزایش چشمگیری داشته است و انتظار می‌رود که این روند روبه‌رشد در سال 2019 میلادی نیز ادامه پیدا کند. اما باتوجه به آخرین برآوردهایی که Goldman Sachs انجام داده است، یک پنجم از بخش عظیم درآمدی که شرکت Apple از این کسب‌وکار داشته، به‌طور مستقیم توسط شرکت گوگل وارد این شرکت شده است.

این هزینه سنگین مالی که رقمی بین 9 تا 10 میلیارد دلار است را گوگل در تلاش برای باقی ماندن به عنوان موتور جستجوی پیش‌فرض در دستگاه‌های اپل، کرده است.

دلیل آن هم واضح است، شرکت Apple یکی از بزرگترین کانال‌های ترافیک برای google به حساب می‌آید. نیمی از درآمد بخش موبایل گوگل سالانه از همین طریق تأمین می‌شود. بدین خاطر ، غول جستجوی جهان برای ثابت نگه داشتن میزان درآمد خود در این بخش مجبور است که رقم بسیار بالایی که امسال به 10 میلیون دلار رسیده را تقدیم شرکت رقیب، یعنی Apple کند.

این هزینه پرداخت شده تضمین می‌کند مه گوگل همچنان به عنوان موتور جستجوی پیش‌فرض در دستگاه‌های iOS به جای موتورهای رقیب باقی می‌ماند.

نکته منفی این ماجرا اینست که Apple هر سال می‌تواند به همین روال به افزایش قیمت ادامه دهد و اگر یکی از این سال‌ها گوگل تصمیم بگیرد که این هزینه را به Apple پرداخت نکند، کوپرتینویی‌ها یه سادگی هرچه تمام رقیبی از آن را مانند مایکروسافت انتخاب کرده و Bing را موتور جستجوی پیش‌فرض دستگاه‌های خود قرار می‌دهد.

برای Apple چنین توافق‌هایی تقریباً سود خالص است و از آنجایی که در هر حال تعداد کاربران پلت‌فرم این کمپانی بیشتر از سال گذشته خواهد بود، این شرکت همچنان می‌تواند رقم مبلغی که از گوگل دریافت می‌کند را افزایش دهد.

جالب است بدانید که Apple در سال 2014 مبلغ 1 میلیون دلار از گوگل بابت همین قرارداد دریافت کرد، سال 2017 میلادی این رقم به 3 میلیارد دلار رسید و حالا ناگهان یک سال بعد این عدد 3 برابر شده است. بدین ترتیب و بدون انجام هیچ زحمتی یک سود خالص هنگفت هر ساله وارد حساب کمپانی بزرگ Apple ، یکی از ثروتمندترین کمپانی‌های جهان می‌شود.

منبع
سخت افزارمگ
برچسب ها
نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
بستن
بستن