پیشتازتک پلاسمالی و اقتصادی

کارکرد اتریوم چگونه است؟

فیلم سینمایی سرخ پوست

بعد از اینکه به معرفی اتریوم پرداختیم حالا نوبت به این است که چگونگی فعالیت های این پلتفرم را بررسی کنیم.

با استفاده از اتریوم ، برنامه به محلی  برای ذخیره و کنترل داده های آن نیازی ندارد. برای رسیدن به این امر مهم، اتریوم از پروتکل بیت کوین و طراحی بلاکچین استفاده می کند، اما آن را تغییر داده است تا بتواند از آن برای برنامه هایی فراتر از پول و ارز استفاده کند. با این حال اتریوم قصد دارد به طراحی بیت کوین نیز کمک کند، به طوری که توسعه دهندگان می توانند برنامه ها یا توافق هایی که باعث پیشرفت می شوند، قوانین جدید مالکیت، فرمت هایی جایگزین تراکنش ها یا راه های جدید انتقال ارز راه ایجاد کنند. هدف از زبان برنامه نویسی Turing-complete این است که به توسعه دهندگان اجازه دهد برنامه های بیشتری را بنویسند که در آن تراکنش های بلاک چین می توانند به صورت خودکار ثبت شوند. بدیهی است که این قابلیت تنها بخشی از مزایای اتروم است و در آینده به آن اضافه خواهد شد.

بلاک چین اتریوم

ساختار بلاک چین اتریوم بسیار شبیه به بیت کوین است، زیرا گزارش تمام تراکنش ها را در گره های مخصوص (node) ذخیره می کند. تفاوت بزرگ بیت کوین با اتریوم این است که گره(node)های آن علاوه بر همه اطلاعات تراکنش، اطلاعات قرارداد های هوشمند را نیز ذخیره می کنند. (شاید کمی پیچیده به نظر برسد اما با مثال زیر منظور را بهتر درک می کنید)

در حالی که ممکن است این فرایند پیچیده به نظر برسد اما ایده آن ساده است. هنگامی که تراکنشی در بیت کوین انجام می شود. شبکه بیت کوین مبلغ را به قسمت هایی تقسیم می کند مانند خرد کردن یک اسکانس اما دوباره هنگام تراکنش این قسمت ها را به هم وصل می کند و تراکنش را انجام می دهد. اتریوم اما مانند یک حساب بانکی تراکنش ها را به صورت مستقیم و بدون خرد کردن پول انجام می دهد.

ماشین مجازی اتریوم چیست؟

با استفاده از اتریوم، هر بار که یک برنامه استفاده می شود، شبکه ای از هزاران کامپیوتر آن را پردازش می کند.قراردادهای هوشمندی که در یک زبان برنامه نویسی خاص نوشته شده اند به ‘bytecode’ که به ماشین مجازی اتریوم (EVM) معروف است متصل می شوند و بررسی و اجرا می شوند.

همواره به خاطر داشته باشید که هر گره در شبکه علاوه بر پیگیری وضعیت فعلی، دارای یک کپی از تراکنش و تاریخ قرارداد هوشمند شبکه است. هر بار که کاربر یک عمل انجام می دهد، تمام گره ها در شبکه باید با هم به هاهنگی برسند که این تغییر رخ داده است.

هدف در اینجا این است که برای شبکه استخراج کنندگان و گره ها مسئولیت انتقال تغییر از حالت به حالت، به جای برخی از برخی از اختیارات مانند PayPal یا یک بانک باشد. استخراج کنندگان بیت کوین ،تغییر مالکیت بیت کوین از یک شخص به دیگر را تأیید می کنند.اما EVM های اتریوم قرارداد را با هر قواعدی که برنامه نویس در ابتدا برنامه ریزی کرده است اجرا می کند. محاسبات واقعی در EVM از طریق یک زبان bytecode حاصل می شود (آنهایی که صفر است که می تواند یک دستگاه را بخواند)، اما توسعه دهندگان می توانند قراردادهای هوشمندانه ای را در زبان های سطح بالا مانند Solidity و Serpent بنویسند.

سایت آموزش رسمی اتریوم این گونه آن را بیان می کند.

به طور خلاصه، شما در EVM قادر به انجام تمام کارهایی هستید که یک موبایل هوشمند در سال ۱۹۹۹ نمی توانست آن را انجام دهد.

منبع
ارز دیجیتال
برچسب ها
نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
بستن
بستن