دانلودنرم افزار

یک گام تا اجرایی شدن پروژه مکان یابی واقعیت افزوده در گوگل مپس

فیلم سینمایی سرخ پوست

در کنفرانس توسعه دهندگان که سال گذشته برگزار شد، گوگل از ویژگی مکان یابی واقعیت افزوده در گوگل مپس رونمایی کرد که به افراد اجازه می‌داد تا مسیر‌ها را با استفاده از دوربین خود مشاهده کنند.

بر اساس گزارشی از وال استریت ژورنال که این ویژگی را از نزدیک مورد ارزیابی قرار داد وقتی به دنبال یک کافه می‌گردید، گزینه‌ای جدید تحت عنوان «شروع واقعیت مجازی» برایتان به نمایش در می‌آید.

با فشردن این گزینه وارد بخشی خواهید شد که به صورت زنده تصاویر خیابان را به نمایش می‌گذارد و از شما می‌خواهد تا با استفاده از دوربین گوشی مسیر مورد نظر را پیدا کنید.

بعد از آنکه گوگل مپس به طور کامل از محل قرارگیری کاربر اطمینان حاصل کرد، در مسیر‌های نمایش داده شده در گوشی می‌توان گرافیک‌هایی را مشاهده کرد که کاربر را برای رسیدن به مقصد راهنمایی می‌کند.

.embed-container { position: relative; padding-bottom: 56.25%; height: 0; overflow: hidden; max-width: 100%; } .embed-container iframe, .embed-container object, .embed-container embed { position: absolute; top: 0; left: 0; width: 100%; height: 100%; }

گوگل گفته که امکان استفاده از واقعیت افزوده در حین رانندگی ممکن نخواهد بود.

«ریچل اینمن» که عهده دار رهبری پروژه است گفته که مکان یابی واقعیت افزوده در گوگل مپس برای زمان‌هایی خواهد بود که به عنوان مثال از مترو پیاده می‌شوید و نمی‌دانید برای رسیدن به مقصد کدام مسیر را طی کنید.

برای این که گوگل مپس باعث نشود که افراد به طور پیوسته به نمایشگر گوشی خود خیره شوند و همچنین برای جلوگیری از تصادف‌های احتمالی، اپلیکیشن یادآور می‌شود که گوشی را کنار بگذارند.

اگر کاربر این کار انجام ندهد صفحه به مرور زمان تاریک خواهد شد. این اتفاق همچنین برای صرفه جویی در مصرف باتری گوشی نیز می‌تواند مفید باشد.

همچنین افراد می‌توانند با استفاده از واقعیت افزوده در گوگل مپس در کشور‌های خارجی قدم بزنند و با استفاده از مترجم گوگل علامت‌ها و نشانه‌های زبان‌های دیگر را به زبانی که دلشان می‌خواهد مطالعه کنند.

لازم به ذکر است که این ویژگی هنوز در مرحله‌ی آزمایشی قرار دارد و احتمالا زمان زیادی تا عمومی شدنش باقی مانده است.

منبع
دیجیاتو
برچسب ها
نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
بستن
بستن