دانلودنرم افزار

پلیس نیویورک از گوگل خواست نمایش ایست بازرسی در waze را متوقف کند

فیلم سینمایی سرخ پوست

همانطور که می‌دانید اپلیکیشن Waze سالهاست که محل قرارگیری ایست‌های بازرسی پلیس راهنمایی و رانندگی در نقشه‌های خود را نمایش می‌دهد و کاربران را از وجود آن‌ها مطلع می‌کند. پلیس شهر نیویورک در نامه ای از شرکت گوگل خواسته است تا نمایش ایست بازرسی پلیس راهنمایی و رانندگی را در اپلیکیشن waze متوقف کند .

اغلب کاربران به این دلیل از اپلیکیشن Waze استفاده می‌کنند که متوجه شوند چه موانع سرعتی در ادامه‌ی مسیر انتظارشان را می‌کشد؛ مثل ایست بازرسی پلیس، چراغ قرمز یا تصادف‌ها. اما در نیویورک موضوع کمی متفاوت است و منظور پلیس این شهر عدم نمایش ایست بازرسی‌هایی است که به ارزیابی سلامت روان رانندگان و عدم استفاده‌ی آن‌ها از مشروبات الکلی و مواد مخدر می‌پردازد.

بر اساس گزارش منتشر شده از سوی CBS پلیس نیویورک این درخواست را به این دلیل مطرح کرده که باعث می‌شود رانندگان آلوده به مشروبات الکلی و مواد مخدر با دیدن این هشدار‌ها به روش‌های مختلف ایست بازرسی را دور بزنند. پلیس نیویورک همچنین بر این عقیده است که این موضوع افراد را نسبت به عدم رعایت قوانین راهنمایی و رانندگی تشویق می‌کند چرا که هر زمان بخواهند امکان دوری از ایست‌های بازرسی را خواهند داشت.

اما گوگل چنین اعتقادی ندارد و توقف نمایش ایست‌های بازرسی در این اپلیکیشن را قبول نکرده و در بیانیه‌ای گفته:‌

امنیت مهم‌ترین اولویت گوگل در ساخت و توسعه‌ی اپلیکیشن‌های مکان یابی به شمار می‌رود. ما بر این باوریم که اعلام ایست‌های بازرسی به رانندگان باعث می‌شود تا آن‌ها در حین رانندگی تصمیمات عاقلانه‌تری بگیرند و در جاده‌ها قوانین را رعایت کرده و آهسته‌تر برانند.

منبع
دیجیاتو
برچسب ها
نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
بستن
بستن